Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

#ProblemyPierwszegoŚwiata

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się zagranicą

Re: #ProblemyPierwszegoŚwiata

Postprzez Roland 14 sty 2017, o 16:56

Ja bym się tak nie gorączkował, Panie Kanclerzu. Sprawa Awary jest zakończona, potwierdzona i uznana. Podejmowanie działań przez stronę dreamlandzką byłoby zatem tylko podejmowaniem działań. Również status międzynarodowy Baridasu jest jasny. Niemniej jakby ktoś zamierzał wytoczyć działa odwetowe to proszę pamiętać, że jestem żywotnie zainteresowany okupacją Elfidy (takie tam z przeszłości, mam nawet swój nagrobek!).

Mnie się natomiast nasuwa luźna refleksja. W Dreamlandzie dość żywym jest pogląd, że Sarmacja to państwo imperialne. Ale jakby tak spojrzeć na fakty z ostatnich kilkunastu miesięcy, to chyba ta łatka powinna przejść właśnie na Dreamland. Aneksja Scholandii, unia z Elderlandem. Prawdopodobnie (sądząc po aktywności KPD) za jakiś czas w unię wejdzie z Dremlandem Wandystan. No i kto tu jest imperialistą? :D
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Fryderyk Orański 14 sty 2017, o 21:54

RCA napisał(a):
Koleżeństwo z Dreamlandu w osobie Senancoura (stary mikronauta, w nowym wydaniu) zapowiedziało jawne nawoływanie do powrotu tematu Awary i roszczenia dot. tzw. "wolnego Baridasu".
Pragnę zauważyć, że Gaston stwierdził to po oburzeniu w stosunku do tego wątku, jednak jego właściwość pozostawię każdej indywidualności.
Może nawet kursywą.
Nawet się uśmiechnąłem wieczorem :)
(-) Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez ABW 15 sty 2017, o 02:08

Ze strony rządowej Królestwa Dreamlandu żadnej walki o Awarę nie będzie i "Wolnego Baridasu" w Dreamlandzie też. Narracja Pana Arsacjusza na forum KD to jego sprawa i prawo dreamlandzkie nie przewiduje kar za tego typu zachowanie. Poza tym cały ten happening to tylko happening i czysta narracja. Myślę, że nie ma się tu czym przejmować.

A odnośnie postu, no to czasami tak jest, że są sprawy dla niektórych niepojęte. Co tu dużo mówić. Ale przynajmniej jest śmieszniej niż u Was w Sarmacji. Ciąglę jakieś powstania, roszczenia i Bóg wie co. Pod tym względem w Dreamlandzie jest spokojnie. Ja chętnie zastrzeliłbym wiele moich rodaków, ale nie mam takich możliwości i jestem za miękki na takie okrucieństwa. W polityce trzeba być twardym ,a nie "miętkim", jak to się czasem powiada.
(-) Auksencjusz Butodziej-Witt
Obrazek

Postprzez RCA 15 sty 2017, o 10:04

ABW napisał(a):Ze strony rządowej Królestwa Dreamlandu żadnej walki o Awarę nie będzie i "Wolnego Baridasu" w Dreamlandzie też.

Przyjmuję deklarację Pana Premiera z wielką dozą zaufania do Pana, i zapisuję te słowa w zeszyciku. Co prawda, gdyby się uprzeć, można by uznać, że zadeklarował Pan li tylko brak "Wolnego Baridasu" w Dreamlandzie, ale już brak wsparcia dla takich roszczeń dla "Wolnego Baridasu" w Baridasie nie, ale zakładam, że sprecyzuje Pan to w odpowiedzi na tę drobną uwagę.

ABW napisał(a):Narracja Pana Arsacjusza na forum KD to jego sprawa i prawo dreamlandzkie nie przewiduje kar za tego typu zachowanie. Poza tym cały ten happening to tylko happening i czysta narracja. Myślę, że nie ma się tu czym przejmować.

To nie do końca tak. Jeśli prawo nie przewiduje to problem prawa, przy czym nam nie chodzi o prawo, a o de facto przyzwolenie by na ziemiach tak szacownej mikronacji schronienie znajdowali różni odszczepieńcy i różne trolle. Nie sądzę by Dreamland był w aż tak słabej kondycji by przyjmować każdego i na wszystko każdemu pozwalać, a skoro to "nie dotyka Dreamlandu to spoko". Nie spoko właśnie i odpowiedzialność za przyjmowanie i przyzwalanie na takie ekscesy leży na Was, czy penalizujecie, czy nie, takie zachowania.

ABW napisał(a):W polityce trzeba być twardym ,a nie "miętkim", jak to się czasem powiada.

Akurat mnie nie trzeba przekonywać do tego ;)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez christosza 15 sty 2017, o 11:46

Dlatego potrzebne jest prawo międzyvnarodowe, które by to regulowało ;)
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Wielki Noachita Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 15 sty 2017, o 12:03

christosza napisał(a):Dlatego potrzebne jest prawo międzyvnarodowe, które by to regulowało ;)

Aby takie prawo powstało potrzebna jest PZ i organizacja m-narodowa, która to stworzy. Można to też ew. regulować serią traktatów bilateralnych, no ale... ;) ciekawiej jest w kupie.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez ABW 15 sty 2017, o 16:43

ale już brak wsparcia dla takich roszczeń dla "Wolnego Baridasu" w Baridasie nie

Precyzuję: jako mieszkaniec Almery nie popieram roszczeń dla "Wolnego Baridasu" i destabilizacji legalnej władzy w Sarmacji.

To nie do końca tak. Jeśli prawo nie przewiduje to problem prawa, przy czym nam nie chodzi o prawo, a o de facto przyzwolenie by na ziemiach tak szacownej mikronacji schronienie znajdowali różni odszczepieńcy i różne trolle. Nie sądzę by Dreamland był w aż tak słabej kondycji by przyjmować każdego i na wszystko każdemu pozwalać, a skoro to "nie dotyka Dreamlandu to spoko". Nie spoko właśnie i odpowiedzialność za przyjmowanie i przyzwalanie na takie ekscesy leży na Was, czy penalizujecie, czy nie, takie zachowania.

Sprawa nie jest klarowna. O ile mam uprawnienia, aby konto Pana Arsacjusza zablokować, a posty przenieść do kosza, to nie mogę tego zrobić ot tak. Kodeks Karny w KD nie przewiduje kar za zdradę innego państwa poza Wspólną Koroną Ebruzów, co zresztą mówiłem, a jak Szanowny Kanclerz zauważył nie jest głównym problemem. Na tego typu zachowania pozwala m.in Torkan Ingawaar, który jest Księciem Skytji i to właśnie w granicach Skytji całe te przedstawienie ma miejsce. Skytja jest częścią Domeny Królewskiej, której domyślnym zarządcą jest JKM Edward II. Akurat teraz Domeną zarządza Lord Gubernator. W Dreamlandzie nawet nie mamy więzienia, a Panu Arsacjuszowi wysłałem wiadomość z prośbą o usunięcie tytułu Króla Baridasu z podpisu. Wiadomość odczytał, ale nie posłuchał. Ostatnie zdanie w kwestii tego typu sytuacji zależy od woli JKM.

Moją receptą na rozwiązanie tego konfliktu była propozycja referendum:

ABW napisał(a):
Dlaczego nie przeprowadzi Pan referendum w Baridasie? Bez sensu jest ciągłe mówienie o tym, ze Pan Arsacjusz jest prawowitym królem... Niech Baridajczycy wybiorą kogo wolą. Wtedy sprawa się wyjaśni.

Chatliński napisał(a):
Panie Premierze, wcześniej prosiłem władze Sarmacji o przeprowadzenie referendum, w którym by ludzie zadecydowali o swej niepodległości, ale do tej pory nikt nic nie zrobił w tym kierunku. Może oprócz Ambasadora Henryka Wespucciego

Z Waszej strony referendum byłoby w pełni demokratycznym wyborem ludu. Zapewne Pan Arsacjusz przegrałby je, gdyż jak mniemam zwolenników "Wolnego Baridasu" jest mniej niż jego przeciwników i osób neutralnych. Dla Sarmacji i Baridasu moim zdaniem jest to najlepsze wyjście. Czy to co mówił Kacper Chatliński miało odzwierciedlenie w rzeczywistości?
(-) Auksencjusz Butodziej-Witt
Obrazek

Postprzez Laurencjusz 15 sty 2017, o 23:51

RCA napisał(a):
christosza napisał(a):Dlatego potrzebne jest prawo międzyvnarodowe, które by to regulowało ;)

Aby takie prawo powstało potrzebna jest PZ i organizacja m-narodowa, która to stworzy. Można to też ew. regulować serią traktatów bilateralnych, no ale... ;) ciekawiej jest w kupie.

Z chęcią bym zobaczył ponadpaństwowe regulacje, które wyleczyły by nasze mikronacje z różnego rodzaju udziwnień w stylu odwiedzin jakiś baridajskich uzurpatorów lub innych tym podobnych wizyt. Mam nadzieję, że władze Dreamlandu wezmą to kiedyś pod uwagę.

PS: Nie zniżę się do pomysłu odgrywania szopki z wyimaginowanymi władzami Dreamlandu na terytorium Baridasu, ale podejrzewam,że legalne władze Dreamlandu też nie były by raczej z takich przygrywek zadowolone.

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Sorcha 16 sty 2017, o 00:14

ABW napisał(a):Ze strony rządowej Królestwa Dreamlandu żadnej walki o Awarę nie będzie i "Wolnego Baridasu" w Dreamlandzie też. Narracja Pana Arsacjusza na forum KD to jego sprawa i prawo dreamlandzkie nie przewiduje kar za tego typu zachowanie. Poza tym cały ten happening to tylko happening i czysta narracja. Myślę, że nie ma się tu czym przejmować.

Jak my to robimy, to cacy, a jak tak robią inni to bee...
W tym miejscu przypomina mi się sytuacja ZKS, gdzie w naszym obszarze i forum znajdowała się osada Wikingów Jomsborg i miala swoje prawa, ale nikogo to nie interesowało i między innymi Dreamland krzyczał, że co zrobią/napiszą mieszkańcy Jomsborg, to oidpowiada za to Samunda, a przecież zgodnie z tym co Pan napisał nie było sie czym przejmować, to tylko byla narracja Wikingów, po co było to całe halo i obwinianie całej Samundy za działania Jomsborg? Narracja Wikingów, to była ich sprawa i ich happening nieprawdaż, tylko czemu wówczas Dreamland się burzył i obarczał za wszystko ZKS...
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez anglov 16 sty 2017, o 03:09

Czyli jak z próby wyjaśnienia żartu wewnętrznego wywołać aferę międzynarodową.

Wniosek? Lepiej nie próbować wyjaśniać żartów.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zagranica