Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mikroświatowa aktywność

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą

Re: Mikroświatowa aktywność

Postprzez Wespucci 1 gru 2016, o 19:18

Mnie się nasuwa jedno pytanie, a właściwie dwa, ale kij z tym. Jak im się chce liczyć te wszystkie posty, chyba że mają jakieś magiczne triki których nie dane mi było poznać. Jednak gdyby coś liczyło za nich, na przykład jakaś strona to nie mogliby się pomylić, a w którymś z miesięcy w którymś z państw się pomyli o dużo postów.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 1 gru 2016, o 19:50

Ja bym po pierwsze nie skreślał tak radośnie inicjatywy rankingu aktywności. Bądź co bądź, chociaż metodologia badania obarczona jest wadą, to w zakresie założeń jest ów ranking miarodajnym i użytecznym narzędziem analitycznym kondycji mikroświata jako takiego.

Po drugie, rozumiem dlaczego zliczane są tylko posty na forach. Otóż chodzi o łatwość pozyskiwania danych. Większość silników forów mikronacji pozwala na zbadanie statystyk i umożliwia rzetelne pozyskanie informacji o tym ile postów w danym miesiącu na forum się pojawiło. Po prostu należy ten ranking czytać refleksyjnie, mając na uwadze że w takiej Sarmacji czy Winktown istnieje system odrębny od forum, gdzie też coś się dzieje. Ja np.: zawsze na wyniki Sarmacji w tym zestawieniu patrzę mnożąc to co podają do publicznej wiadomości przez 1,5. Założyłem sobie bowiem, że poza forum powstają unikalne wypowiedzi w ilości równej połowie ilości postów na forum.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 3 gru 2016, o 08:52

Kochani, ale wiecie, że jakiekolwiek bazowanie na rankingu z Agurii jest bazowaniem na danych zebranych źle? Gdy metodologia badania świadomie ignoruje spore wycinki aktywności występujące na innych kanałach niż fora, to jest to zakłamywanie rzeczywistości. Dawanie poklasku twórcom jest zachęcaniem ich do dalszego zakłamywania obrazu mikroświata.

I nie, nie chodzi mi o to, że na w minionym m-cu mamy mniej postów niż Bialenia :) Mamy, na Forum. Ale już, jak doliczymy pracę, komentarze pod nią, ćwirki to dziwnie automagicznie stajemy na tym samym poziomie :) Miejmy tego świadomość gdy oceniamy aktywność Państw. Biorąc pod uwagę to zestawienie (zestawienie aktywności mieszkańców z ostatnich 30 dni w Sarmacji), poddając je niezbędnym przeliczeniom (tj. liczba widoczna w kolumnie artykuły dzielona przez 3, a w ćwirkach mnożona razy 2 — czyli sprawienie, że każda jedna aktywność będzie miała wartość 1 punktu, bo normalnie ćwirek ma wagę 0,5, zaś artykuł 3) to otrzymamy sumę ok. 3560 punktów. To o 50% więcej niż w rankingu.

Chodzi mi zwyczajnie o to, że nie można nazywać czegoś rankingiem aktywności, a następnie znaczną część tejże ignorować. W liczbach bezwzględnych to, dla Sarmacji, zignorowanie 1200 przejawów jakiejkolwiek aktywności naszych mieszkańców!

Postprzez Daniel von Witt 3 gru 2016, o 13:12

RCA napisał(a):Kochani, ale wiecie, że jakiekolwiek bazowanie na rankingu z Agurii jest bazowaniem na danych zebranych źle? Gdy metodologia badania świadomie ignoruje spore wycinki aktywności występujące na innych kanałach niż fora, to jest to zakłamywanie rzeczywistości. Dawanie poklasku twórcom jest zachęcaniem ich do dalszego zakłamywania obrazu mikroświata.

Aguria powinna lepiej odczytywać dane, bo nie zawsze jej to dobrze wychodzi oraz prawidłowo nazwać ranking rankingiem aktywności na forach państw wirtualnych. Więcej błędów nie popełniają.
RCA napisał(a):Biorąc pod uwagę to zestawienie (zestawienie aktywności mieszkańców z ostatnich 30 dni w Sarmacji), poddając je niezbędnym przeliczeniom (tj. liczba widoczna w kolumnie artykuły dzielona przez 3, a w ćwirkach mnożona razy 2 — czyli sprawienie, że każda jedna aktywność będzie miała wartość 1 punktu, bo normalnie ćwirek ma wagę 0,5, zaś artykuł 3) to otrzymamy sumę ok. 3560 punktów. To o 50% więcej niż w rankingu.

Warto jest zliczać takie rzeczy, ale osobno i nie sprowadzać ich do wspólnego mianownika, ponieważ np. expose Waszej Ekscelencji to post i artykuł, więc stosując powyższe wagi to jakby 4 posty w sumie, a jedna tylko treść (aktywność). Inna Sarmacja jest możliwa, tj. "artykuł" ma wagę 3, ale do jego napisania użyto znikomej ilości znaków w porównaniu do expose Kanclerza - postu i artykułu jednocześnie. Umowne przyjmowanie, że artykuł jest bardziej (lub mniej) wartościowy niż post, którego może być kserem, jest z gruntu błędnym założeniem. Tak więc łączenie aktywności z różnych kanałów komunikacji i nadawanie im wag wprowadza w błąd bardziej niż aguryjski ranking liczący tylko posty, jakkolwiek może czasem nieudolnie.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez Roland 4 gru 2016, o 20:54

Tak dokładnie, to korzystając z dobrodziejstw publicznej bazy danych można łatwo policzyć bazując na tabelach dsg_statystyki i dsg_cwirek jak to jest faktycznie. Co prawda w tabeli dsg_statystyki jest taki bug, że nie ma rekordu dla 17 listopada br. ale po prostu uzupełniłem ten brak uśredniając pozostałe wartości i pomniejszając o jeden (błąd zaokrągleń).

I mamy tak:

LISTOPAD 2016
Artykuły -> 107
Komentarze -> 925
Posty -> 2006
Ćwirki -> 450

Suma: 3487

PAŹDZIERNIK 2016
Artykuły -> 76
Komentarze -> 749
Posty -> 2353
Ćwirki -> 535

Suma: 3713

EDIT: No i jeszcze wykresy :D

Obrazek

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Daniel von Witt 4 gru 2016, o 21:31

Roland napisał(a):LISTOPAD 2016
Artykuły -> 107
Komentarze -> 925
Posty -> 2006
Ćwirki -> 450

Czyli w Agurii się pomylili o jakieś 400 postów?

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez Laurencjusz 4 gru 2016, o 21:40

Daniel von Witt napisał(a):Czyli w Agurii się pomylili o jakieś 400 postów?

(-) Daniel von Witt

Szanowny Kanclerzu!

Co nam raczy Szanowny powiedzieć na ten rodzaj aktywności? Będzie jakiś komentarz, albo oficjalne stanowisko władz w tej sprawie?

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Roland 4 gru 2016, o 21:42

Jak już pisałem, za listopad brakuje rekordu za jeden dzień. Nie wiem więc czy pomylili się w Agurii czy mylę się ja. Jak pisałem brakujący dzień uzyskałem z uśrednienia pozostałych dni. Natomiast co do października wątpliwości nie ma.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Daniel von Witt 4 gru 2016, o 21:48

Laurencjusz napisał(a):Szanowny Kanclerzu!

Obrazek
Laurencjusz napisał(a):Co nam raczy Szanowny powiedzieć na ten rodzaj aktywności? Będzie jakiś komentarz, albo oficjalne stanowisko władz w tej sprawie?

Książę Skytji jest u siebie. Ma prawo gościć na swoim terytorium każdego, kto w gościnę zgodzi się przyjść. Stanowiska władz Królestwa Dreamlandu nie będzie.

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt

Postprzez Laurencjusz 4 gru 2016, o 21:52

Rozumiem, że Książę Skytji nie jest poddanym Króla Dreamlandu i może robić sobie co chce? Bardzo ciekawe!

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zagranica