Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Roberta Fryderyka antysarmackie szaleństwo

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Roberta Fryderyka antysarmackie szaleństwo

Postprzez Helwetyk 21 paź 2019, o 20:13

AFvTD napisał(a):
A nam się nie chce.

Skoro nam się nie chce, to co tutaj jeszcze robimy? -_-

W moim przypadku: poczucie obowiązku, nie chcę nawet liczyć, która odsłona… ;-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 21 paź 2019, o 22:02

Zgadza się. Wypowiedzenie umowy o uznaniu unii Dreamlandu i Scholandii jak i własności Awary było totalną porażką dyplomatyczną Królestwa Dreamlandu. I również głośno to zaznaczałem. Żeby nie było – tak, zdaję sobie sprawę z tego, jak głupi był to traktat. Ale został podpisany.

Nie muszę dodawać, że reakcja Sarmacji na zerwanie tego Traktatu była… Specyficzna. I o ile z początku wydawało się to być może elementem większego planu, było tylko głupim wybiegiem…

Teraz jest kolejna rozmowa dyplomatyczna, w której to Minister Spraw Zagranicznych KD wykazuje słabość sarmackiej polityki zagranicznej. Gdy doczekaliśmy się komunikatu naszego MSZ… Potwierdza on to, co pisze MSZ Dreamlandu.

Choć krytykowałem jeszcze przed oświadczeniem naszego MSZ, to przyznam, że liczyłem na coś znacznie więcej, niż pisanie nazwy państwa trzeciego małymi literami i przyznanie, że w sumie to faktycznie dostaliśmy propozycję, którą po długim czasie odrzuciliśmy… No i że akcja Andronika to była z kimś tam uzgodniona.

Można mieć różne zdanie o JKW Robercie Fryderyku. Ja mam wysoce niepochlebne. Jednakże to co trzeba mu przyznać, iż pomimo wszelkich wad, zmysł w sztuce polityki ma dobry, umie zjednywać większość, a starciu politycznym jest naprawdę trudnym przeciwnikiem.

A tak swoją drogą to dość zabawne, że tyle wypowiedzi i emocji przynosi temat, który tak naprawdę ma marginalne znaczenie dla przyszłości Księstwa. Pozostaje tylko – tak jak to ładnie ujął JKW Helwetyk – estetyczny niesmak. A w mojej ocenie w całej polityce zagranicznej mikronacji chodzi głównie o taką estetykę.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Julian FER 22 paź 2019, o 15:44

"Z kim do ludu" tj. graficzny raport statystyczny elitarnej Armii Drealmandu, w której nie licząc "zdrajcy-terorysty" został się tylko jeden żołnierz - Król. :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 22 paź 2019, o 17:30

Pospieszna mobilizacja zawsze bywa zabawną, jeden zdążył, druga połowa armii pewnie pomyliła drogę no i tak...
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez August vHS 22 paź 2019, o 17:37

Piotr III Łukasz napisał(a):Pospieszna mobilizacja zawsze bywa zabawną, jeden zdążył, druga połowa armii pewnie pomyliła drogę no i tak...

Część poszła ze mną, więc drogi nie pomyliła. A mobilizacja nie była wcale taka pośpieszna, ponieważ zaczęła się już dawno. Szkoda dla Dreamlandu, że z fatalnym sprzętem...
August von Hippogriff de La Sparasan
Burmistrz KM Grodzisk, dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, Alkirál Garnizonu Wedlowskiego
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 22 paź 2019, o 17:51

August vHS napisał(a):Szkoda dla Dreamlandu, że z fatalnym sprzętem...

Ano. A z drugiej strony - ile we dwóch można unieść. To też się nie ma co dziwić przecież.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez AFvTD 23 paź 2019, o 18:25

A tak swoją drogą to dość zabawne, że tyle wypowiedzi i emocji przynosi temat, który tak naprawdę ma marginalne znaczenie dla przyszłości Księstwa. Pozostaje tylko – tak jak to ładnie ujął JKW Helwetyk – estetyczny niesmak. A w mojej ocenie w całej polityce zagranicznej mikronacji chodzi głównie o taką estetykę.

Nie zgodzę się z WKW, że traktat ma marginalne znaczenie. Może dla przyszłości Księstwa obecnie nie gra większej roli, ale z pewnością wpłynie na ogólną sytuację geopolityczną w całym wirtualnym świecie, jakkolwiek mały by on nie był. (oczywiście chodzi mi o obecny mały mikroświat)

Jęzeli natomiast chodzi o ilość wypowiedzi i emocji, to osobiście jestem zawiedziony poziomem niektórych wypowiedzi. Jest kilka wartościowych, ale te toną w tych, które faktycznie są wartościowe... Liczyłem na poważniejszą rozmowę na ten temat...
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 23 paź 2019, o 20:18

Mikronacyjna polityka międzynarodowa ogólnie ma się fatalnie. Ja jestem nastawiony koncyliacyjnie i chętnie widziałbym - mimo wszystko! - jakieś uspokojenie na linii sarmacko-dreamlandzkiej, problem polega na braku zewnętrznych autorytetów, które zechciałyby np. podjąć się mediacji...
...Tym niemniej zastanowię się i jeśli władze Księstwa uznają, że byłoby to słuszne, spróbowałbym jako założyciel Mikronacyjnego Instytutu Pokoju, coś koncyliacyjnego zaproponować.
Ale dobrze byłoby znaleźć kogoś spoza Sarmacji, kto podjąłby się próby pośredniczenia w rozmowach.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 24 paź 2019, o 09:58

Z chęcią podejmę się próby debaty z RCA, zważywszy na relacje i uczucia jakimi pałamy do siebie od kilku lat ;)
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 24 paź 2019, o 10:20

Grenadierzy Waffen-OK przejawiają podobne chęci!
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Minister Kultury, Poseł na Sejm LXII kadencji, honorowy obywatel Baridasu

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica