Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowy prezydent Republiki Bialeńskiej

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się zagranicą

Nowy prezydent Republiki Bialeńskiej

Postprzez RCA 13 maja 2018, o 15:32

W dniach 11 - 13 maja 2018 r. odbywały się w Republice Bialeńskiej wybory prezydenta tego kraju. Brało w nich udział trzech kandydatów, jednak po tym jak jeden oświadczył, że odchodzi z mikronacji (v-śmierć) na placu boju zostało dwóch — Frederick Hufflepuff oraz Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
  • Frederick Hufflepuff otrzymał 6 głosów (35,3 % ogółu głosów)
  • Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita otrzymał 11 głosów (64,7 % ogółu głosów)

Prezydentem został Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita. Nie jest to nowy mikronauta. W "dawnych dniach" działał, pod aktualnie używanymi danymi, w Scholandii. Wywodzi się ze starego scholandzkiego rodu von Salvepol, a jego v-ojcem był Marcin Pośpiech. W trakcie kampanii wyborczej, w zakresie polityki zagranicznej, nowy Prezydent mówił tak:
Podstawą aktualnie prowadzonej polityki zagranicznej Bialenii jest sojusz z Sarmacją. Sojusz bardzo dobry, perspektywiczny i na pewno będę dążył do jego utrzymania i rozwoju w czym mam nadzieję na pomoc osób bliżej związanych z Sarmacją.

Niestety jest to właściwie jedyna realnie istniejąca relacja dyplomatyczna naszego państwa.

Chciałbym to zmienić poprzez przede wszystkim intensyfikację kontaktów z państwami Nordaty. Tu z racji mojej niewielkiej znajomości regionu chciałbym zorganizować szereg podróży zagranicznych do państw z naszego kontynentu.

Z drugiej strony chcę wykorzystać swoje stare znajomości i nawiązać relacje ze starszymi od Bialenii państwami. Choć nie błyszczą one aktywnością, to dzięki doświadczeniu stojących na czele tych mikronacji osób bardzo łatwo będzie nam tworzyć aktywne relacje. Nawet jeśli nie pójdzie za tym wiele realnego zysku to aktywnościowo będzie to na pewno na plus.

Poza tym zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami chciałbym usiąść do renegocjacji konkordatu.

Wkrótce, oficjalnie, na ręce Prezydenta złożę uroczyste gratulacje, póki co ograniczyłem się do tych złożonych drogą prywatną. W czasie krótkiej rozmowy plany dotyczące utrzymania i rozwijania stosunków z Sarmacją zostały przez Elekta potwierdzone.

O pozostałych elementach programu nowego Prezydenta można zapoznać się w tym wątku.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Re: Nowy prezydent Republiki Bialeńskiej

Postprzez RCA 13 maja 2018, o 15:54

Notę gratulacyjną przekazałem. Już dziś wieczorem, około 21.00, ma się odbyć zaprzysiężenie nowego prezydenta i przemówienie inauguracyjne.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Eddard Noqtern 20 maja 2018, o 12:48

Nowy Prezydent Bialenii jest osobą raczej nową w tym państwie. Działa tam chyba krócej niż pół roku. W Bialenii nastąpiła widoczna zmiana warty - odeszli, albo zdecydowanie zmniejszyli swą działalność tak znani obywatele jak Andrzej Swarzewski, Feliks Spirkin, a ostatnio nawet i Maciej Kamiński. Ostatnią osobą ze "starej gwardii" pozostaje Hewret, który w Sarmacji znany jest pod nazwiskiem von Thorn.

Ciekawe jest do czego taka ewolucja kadrowa doprowadzi i czy nowi obywatele poradzą sobie z jarzmem władzy w największej Republice mikroświata.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Hewret 20 maja 2018, o 13:40

Eddard Noqtern napisał(a):w Sarmacji znany jest pod nazwiskiem von Thorn.

Ależ ja wszędzie jestem piernikiem toruńskim!
/-/ dr net. Hewret von Thorn
Sekretarz Koronny

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 maja 2018, o 20:36

Tylko wypada pogratulować nowemu Prezydentowi. Powodzenia i sukcesów w sprawowaniu władzy.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Powrót do Zagranica