Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się zagranicą

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Daniel von Witt 11 lis 2017, o 12:30

VAT napisał(a):Czy to przypadkiem nie Ty jesteś Jezusem, którego zowią Chrystusem i nie przybyłeś cierpieć za nasze grzechy żeby nas zbawić? Zaprawdę, zaprawdę, zacne jest to co robisz. Dziękujemy. Dzięki Pana ofierze jakiś tam mały gelloński Sarmata nie musiał klikać bezmyślnie w odbudowie pałacu i mógł zając się tym co najbardziej lubi - dyskusją po raz setny o tym samym, względnie - uprawą brukwi.

Jezus jest jeden! W Dreamlandzie siedzi, dlatego tak nam się powodzi :D
VAT napisał(a):Najbardziej Panu. Pan sobie lubi o tym dywagować i dywagować, a następnie sobie te dywagacje czytać i popełniać samogwałt (względnie - popadać w samozachwyt) nad swoją elokwencją. Super, ma Pan prawo, na tym właśnie polega zabawa w mikronacje, żeby każdy mógł zaspokajać swoje różne, nawet najbardziej dziwaczne, fetysze. Tylko czemu Pan nas przy tym nachodzi i głosi swoje słowo boże, skoro - jak sam Pan widzi - poza Robertem, który od zawsze był kulturalny i zawsze uprzejmie się zaciekawi każdym kontentem, nie bardzo kogokolwiek w Sarmacji te Pana dyrdymały obchodzą?

Co mnie to obchodzi co kogo obchodzi. Nikt nigdy bez powodu się nie wypowiada, także Pan. Więc Pańskie dyrdymały dołączają tu do moich.
VAT napisał(a):Bo? Pan tak uważa? Litości Trzon danej mikronacji stanowi to, proszę Pana, co społeczność skupiona wokół danej mikronacji chce uznawać za trzon (w ramach umowy społecznej tworzącej państwo wirtualne). W Dreamlandzie są to nudne rozmowy o dupie Maryni, w KS klikactwo (jeśli akurat tak sobie postanowimy), a w Teutonii może to być wrzucanie zdjęć nagich studentek prof. Hergemona.

No skoro jestem członkiem jakiejś społeczności, która uważa coś za trzon mikronacji właśnie przez takie opinie jak moja, i jak opinie innych, to Pańska litość jest bezsensowna. Konflikt opinii na ten temat, jak mikronacje powinny wyglądać, czym być i jak się rozwijać, jest chyba odwieczny. Ja nie uważam, by klikactwo miało świadczyć o sile mikronacji, bo im więcej bombek tym mniej mikronacji w mikronacji :P
VAT napisał(a):A Pan w swojej mądrości przez lata studiów nad istotą bytu mikronacyjnego znalazł jakąś atrakcyjną alternatywę dla klikania (nie tego konkretnego - ale ogólnie klikania)? Proszę, proszę przedstawić. Ja już wolę bezrefleksyjne klikanie, wokół którego potencjalnie może zbudować się jakaś fajna narracja (tak była w ZW właśnie!) niż, nie przymierzając, uprawianą w niektórych mikro czczą gadaninę, ściany tekstu i masturbacje słowną. Rozumiem, że Pan znalazł trzecią drogę?

Używając Pańskiego słownictwa: masturbacja słowna pozwala dojść. Klikanie nie pozwala się nawet podniecić :lol:

(-) Daniel von Witt
Daniel von Witt
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Ekaton 11 lis 2017, o 14:30

Ale co jak co, klikanie to w mojej opinii świetny sposób na emulację aktywności. Ludzie spędzają więcej czasu na stronie Sarmacji, to już zamierzony efekt, o to przecież chodzi!
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Były Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Julian FER 11 lis 2017, o 14:40

RCA napisał(a):
Niezawodny Daniel von Witt postanowił odnieść się do naszej akcji odbudowy książęcego pałacu. Generalnie poza opisem mechaniki procesu odbudowy pojawia się przytyk dotyczący "ratowania mikronacji", wyliczenia ile czasu spędziłem na klikaniu, itd.

W Dreamlandzie nie stać ich na nic więcej. Nawet nie potrafią podobnych rzeczy wprowadzić. Rzadko tam zaglądam, bo przeważnie widzę, że ktoś odkrywa jakąś tzw. gównoburzę i później kółko różańcowe to komentuje. Słowem nic nowego, nic śmiesznego i nic ciekawego, a pokazuje, że Sarmaci potrafią wspólnie pracować.
Ostatnio edytowano 11 lis 2017, o 14:43 przez Julian FER, łącznie edytowano 1 raz
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Ekaton 11 lis 2017, o 14:42

^

Zepsuł PP forum!
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Były Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Julian FER 11 lis 2017, o 14:44

Ekaton napisał(a):^

Zepsuł PP forum!

To czar ochronny od Sorchy ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Tomasz von Habsburg 11 lis 2017, o 15:06

Julian FER napisał(a):W Dreamlandzie nie stać ich na nic więcej. Nawet nie potrafią podobnych rzeczy wprowadzić.

Nieprawda. Ostatnio JKM Karolina Aleksandra wspominała mi właśnie o swoim pomyśle wprowadzenia podobnych wydarzeń. Informatyków, którzy mogliby się tym zająć, też mamy.

Julian FER napisał(a):Rzadko tam zaglądam, bo przeważnie widzę, że ktoś odkrywa jakąś tzw. gównoburzę i później kółko różańcowe to komentuje.

Może Wasza Ekscelencja zagląda tylko do działu "Zagranica". Mamy wiele innych aktywności, ale komentowanie zagrnicy zajmuje istotne miejsce w każdej mikronacji. Poza tym, jak Wasza Ekscelencja może stwierdzać, że w Dreamlandzie nie ma niczego więcej, skoro Wasza Ekscelencja przybywa do nas z taką częstotliwością.

Julian FER napisał(a):Słowem nic nowego, nic śmiesznego i nic ciekawego, a pokazuje, że Sarmaci potrafią wspólnie pracować.

Sugerowany przez Waszą Ekscelencję brak żadnej aktywności w Dreamlandzie prócz komentowania spraw zagranicznych ma stanowić o umiejętności Sarmatów do wspólnej pracy (nie zaprzeczam temu, a ukazuję tylko błąd w rozumowaniu).

(-) Tomasz von Habsburg
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez Konrad Jakub 11 lis 2017, o 18:38

Dla Witta Sarmacja jest tak nudna i nieciekawa, w przeciwieństwie do Dreamlandu, że jak zauważył PTR — Witt bardziej poświęca się obserwacji i uczestnictwie w życiu Sarmacji oraz komentowaniu tej mikronacji, niż pracy i aktywnemu działaniu w Dreamlandzie.

Witt to taka osoba, która samemu nie prowadząc życia seksualnego, zadowala się podsłuchiwaniem i komentowaniem nocnych poczynań sąsiadów za ścianą, żeby potem radośnie wciskać kit, że to on w tym układzie stoi wyżej i czerpie większą przyjemność, klepiąc swojego przyjaciela do odgłosów zza ściany, niż ci sąsiedzi za ścianą oddający się małżeńskim uciechom.

W ten sposób próbuje wyprzeć z siebie fakt, że Dreamland obrał drogę forumnacji, w przeciwieństwie do KS, która eksperymentuje z nowymi funkcjonalnościami. Witt tak naprawdę, wbrew temu co pisze, nie chce upadku Sarmacji, bo zdaje sobie sprawę, że poskutkowałoby to zapaści w Dreamlandzie, wobec braku tematów do omawiania i szkalowania. Nagle by się okazało, że jedyną ostoją aktywności w KD są sztuczne pozwy Kaufmana o gwałtach za garażami — mające na celu zatkać dziurę w nieistniejącym wymiarze sprawiedliwości, sztuczne rozliczanie dreama i ustalanie stóp procentowych — które znowu zatykają dziurę jeszcze bardziej nieistniejącej gospodarki dreamlandzkiej, czy sztucznego prowadzenia tak zwanej polityki zagranicznej, opartej na komentowaniu wieści ze świata i 2137 odcinku pt. "Awara" — zatykającej problem braku polityki zagranicznej.

Cały Dreamland opiera się na fantomach i kikutach państwowości, a to gospodarki, samorządności, wymiaru sprawiedliwości i tak dalej, więc chociaż część mokrych snów należałoby zmaterializować. Tutaj z pomocą przychodzi Sarmacja, która pełni funkcję Lemowskiego Oceanu na Solaris, utrzymującą stabilność wiązań neutrinowych, które tworzą owe fantomy będące odbiciem obaw i lęków Dreamlandzyków, budującą materiał zastępczy aktywności, a który to nie ma racji bytu bez niego.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez anglov 12 lis 2017, o 14:27

Vladimir napisał(a):Ani to dobre, ani złe. Mamy inicjatywę, być może niektórym sprawia radość klikanie i przesuwania się w rankingu w górę. Trzeba przyznać, że atak smoka wywołał więcej narracyjnej otoczki. Przypuszczam, że wówczas było to rzeczywiście novum.


Pragnę wtrącić tu kilka słów. Podczas organizacji wydarzenia ze smokiem, punktem wyjścia dla nas była przede wszystkim narracja. Zachęcaliśmy do niej i sami ją tworzyliśmy. Dzięki temu chcieliśmy osiągnąć podwójny efekt - w systemie możliwość klikania, zachęcenia do działania, natomiast na forum, w artykułach narracja. Tworzyła się ona samoistnie, a my sami zostawialiśmy wskazówki że będzie się ona liczyć. Czy teraz czegoś zabrakło? Sam nie wiem.

t.demollari napisał(a):2) była mocniej osadzona w narracji. Np. poziom odbudowy zależałby nie od napierdalania myszą, a od faktycznej aktywności (artów, obrazków, czego tam).
3) gdyby podczas prac/ubijania smoka/czego tam zdarzały się rzeczy nieprzewidziane. Np. Ktoś dowiózł sclaviński beton i danego dnia odbudowa poszła znacznie sprawniej albo na kierownika budowy wybrano kanclerza Friedmnna i po 2 tygodniach okazuje się, że prace się nawet nie zaczęły. Coś w tym stylu.


Chcieliśmy taki efekt osiągnąć. Nie udało się to do końca z wielu względów - po pierwsze dlatego, ze technicznie było to nowo stworzone i wszystko wymagało ręcznej interwencji twórcy. Po drugie... Ze względu na wydarzenia w Dreamlandzie, nasza inicjatywa dostała też mocny cios osobowy. Chcieliśmy pokazać, że można inaczej, że można zrobić coś fajnego i zainspirować innych. Moim zdaniem się udało. Innym mówię - przebijcie to :)
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez rybczak 12 lis 2017, o 15:11

anglov napisał(a):Pragnę wtrącić tu kilka słów. Podczas organizacji wydarzenia ze smokiem, punktem wyjścia dla nas była przede wszystkim narracja. Zachęcaliśmy do niej i sami ją tworzyliśmy. Dzięki temu chcieliśmy osiągnąć podwójny efekt - w systemie możliwość klikania, zachęcenia do działania, natomiast na forum, w artykułach narracja. Tworzyła się ona samoistnie, a my sami zostawialiśmy wskazówki że będzie się ona liczyć. Czy teraz czegoś zabrakło? Sam nie wiem.

Jego Książęca Mość serią swoich artykułów oraz konkursami również sprawił, że punktem wyjścia stała się narracja. Którą samodzielnie stworzył i do której zachęcił (również postami na forum). To, że później już nikt nie tworzył artykułów na ten temat czy nie podejmował wątków w forum nie jest winą samego organizatora tylko uczestników zabawy. Zresztą, pod koniec zabawy ze smokiem również dało się już wyczuć przesunięcie środka ciężkości z klikania/narracji na samo klikanie.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham


Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji
 

Re: Daniel von Witt ocenia akcję odbudowy Pałacu

Postprzez anglov 14 lis 2017, o 00:10

rybczak napisał(a):Jego Książęca Mość serią swoich artykułów oraz konkursami również sprawił, że punktem wyjścia stała się narracja. Którą samodzielnie stworzył i do której zachęcił (również postami na forum). To, że później już nikt nie tworzył artykułów na ten temat czy nie podejmował wątków w forum nie jest winą samego organizatora tylko uczestników zabawy.


Należę do tego rodzaju ludzi, który jak widzi, że coś się nie udało, nie poszło tak jak zaplanowałem, to zakładam, że czegoś zabrakło z mojej strony, a nie że winni są inni. Nie jest to bynajmniej przytyk do zaangażowania Jego Książęcej Mości, chciałbym jednak zwrócić uwagę, że retoryka „to inni nie umieją się bawić, ja przecież wszystko zrobiłem dobrze” nie jest właściwa. Jeśli plan był pobudzić to narracyjnie – coś nie zagrało. Warto się więc zastanowić co i dlaczego, co można zrobić lepiej na przyszłość. Szukanie winy w Sarmatach nie przysporzy niczego konstruktywnego.

Pewnie uważni obserwatorzy z pewnością zauważą, że stwierdzenie „model jest dobry, Sarmaci nie umieją się bawić” krytykowałem już w przeszłości w zupełnie innej sytuacji, związany z zupełnie inną osobą. Szczerze dziwie się, że kolejny raz widzę tak wprost wyrażoną taką myśl. Nie wydaje mi się żeby taka postawa niosła za sobą pozytywne przesłanie.

I żeby nie było – nie chcę krytykować inicjatywy od podstaw. Z pewnością była fajną odskocznią. Warto się zastanowić, czemu nie wyszło w stu procentach, co modyfikować, by przy kolejnej okazji, kolejną inicjatywą, zrobić strzał w dziesiątkę. Wszak o to przecież chodzi – by wychodziło najlepiej.

rybczak napisał(a):Zresztą, pod koniec zabawy ze smokiem również dało się już wyczuć przesunięcie środka ciężkości z klikania/narracji na samo klikanie.


Owszem. Ale toteż wspomniałem, zaznaczając, że inicjatywa dostała mocny cios, gdy główna pomysłodawczyni i organizatorka musiała w trybie pilnym opuścić Księstwo Sarmacji. Siadła wtedy też i narracja od organizatorów kilka innych problemów technicznych wdarło się. Nadto – była to nowość. Nie mieliśmy pojęcia, ile optymalnie powinno ono trwać i ile smok życia mieć powinien. Wszystko to dotarło się w trakcie.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Poprzednia strona

Powrót do Zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość