Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Międzynarodowa wymiana handlowa

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się zagranicą

Międzynarodowa wymiana handlowa

Postprzez RCA 12 lis 2017, o 13:20

Znany i lubiany Daniel von Witt poruszył w Królestwie Dreamlandu kolejny bardzo interesujący temat. Dotyczy on wymiany handlowej między krajami wirtualnego świata. Arcyksiążę doktor Witt oczywiście zauważa, że nie jest możliwa systemowa wymiana ani walut, ani towarów, jednak podnosi, że nadal taka wymiana jest możliwa. Jako przykład podaje przepływ treści, czy wydania mikronacyjnych gazet, które są dostępne w różnych krajach za lokalną walutę, tu przykład Ekkore Standard. Podobny mechanizm ma mieć zapowiadana komercyjna działalność kartograficzna pana Daniela.

Stawia też dwa pytania, które chciałbym przenieść na grunt Sarmacji, bo przyznam, że wątek ów nader interesującym mi się wydaje, a może być to jeden z rozwijających i normalizujących stosunki aspektów działalności mikronacyjnej.

1. Co jesteście w stanie wytworzyć i eksportować do innych państw?
2. Co jest zjawiskiem korzystniejszym dla danego państwa wirtualnego: eksport czy import?
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Międzynarodowa wymiana handlowa

Postprzez Remigiusz L. 12 lis 2017, o 14:15

Wymianę gazet w pewnym sensie zapewnia planeta.mikronacje.
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 12 lis 2017, o 14:17

Remigiusz L. napisał(a):Wymianę gazet w pewnym sensie zapewnia planeta.mikronacje.

Nie chodzi o wymianę gazet dostępnych otwarcie. A o takie, które jak Ekkore Standard, powstają np. w formie PDF, czy innej "zamkniętej" i udostępniane są po opłacie.

I akurat po bojkocie planety przez część osób, które protestowały przeciwko dawaniu platformy do działania Zanikowi, nie jest to źródło ambitniejszych publikacji :)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 12 lis 2017, o 14:23

Oj ten Zanik, wszystko psuje :D
No cóż, może i takie gazety jak "Ekkore Standard" mają przyszłość, ale mnie osobiście perspektywa odnawiania sobie konta w Dreamlandzie tylko po to, by kupić sobie gazetę, na tyle przeraziła, że nie kupiłem i nie czytałem. Oczywiście nie jest to przykład do naśladowania, ale możliwe, że nie byłem w takiej postawie osamotniony.
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 12 lis 2017, o 14:28

Ale nie trzeba mieć konta w KD by kupić ES. Właśnie o tym jest ten wątek. ES można kupić za liberty! W Wandystanie za engelsy, a w Bialenii za bialeny. Itd :)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Powrót do Zagranica