Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[D] Przekaż 10% dla Teutonii!

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: [D] Przekaż 10% dla Teutonii!

Postprzez janek.pl 22 cze 2015, o 21:09

Roland Heach napisał(a):Ja tylko przypomnę pewnego Lorda, który w pewien sposób wydawał pieniądze kierując się właśnie takim myśleniem. Skończyło się to potrzebą pożyczki u Rady Ministrów by pokryć bieżące wydatki :)

To chyba mamy jakiś problem wewnętrzny: organizacyjny lub komunikacyjny. Wg mnie środki na koncie Teutonii powinny iść na bieżące utrzymanie organów władzy a nie leżeć tam bezcelowo.
Jan via Teutończyk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Daniel Saryoni 22 cze 2015, o 21:16

Też uważam, że liberty są po to, aby je wydawać, byle robić to z głową. W obecnej sytuacji niestety nie mamy wielu możliwości zwiększenia dochodów Królestwa i tutaj nawet najlepszy ekonomista nie pomoże. Jest to, jak wiadomo, poważny problem także dla Rady Ministrów KS. Pomysł Rolanda był dobry, dlatego też przelałem te kilkanaście tysięcy i liczę na ich mądre spożytkowanie. Niemniej jednak robię to tylko jeden raz, kolejne pieniążki wolę przeznaczyć na samowolne nagrodzenie jakiejkowiek aktywności. W każdym razie doceniam twoje starania, Rolandzie. Takiego LK było nam trzeba! :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 22 cze 2015, o 21:28

A ja jestem zdania, że jak udało nam się zgromadzić taką rezerwę - o zgrozo po przez niesprawną administrację i zaległości w wypłatach wynagrodzeń, które po części prostowałem kilka miesięcy temu - to powinniśmy zrobić wszystko by nie malała ona z powodu comiesięcznych wydatków, bo są sytuacje ekstremalne jak obchody, jak koronacje, jak kryzysy finansowe w miastach i na to potrzeba rezerwy. No ale to tylko moje zdanie...

Niemniej już czuję ducha nowej polityki fiskalnej w KT. Nie ma możliwości zwiększać dochodów, będziemy ciąć wydatki. Już w pierwszym tygodniu lipca polecam spodziewać się płacy minimalnej na przelewowych kwitach z tytułu wynagrodzeń i dużo odmów w Sali Petentów :* A teraz czując się spełnionym ekonomistą przekazuję serdeczną kropkę ironii.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
były funkcjonariusz, płodny artysta,
a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Postprzez Roland 23 cze 2015, o 09:06

Roland Heach napisał(a):
Niemniej będąc nieco zirytowanym Lordem Traktorkiem, zapracowanym w nawale obowiązków, nadganiającym za średnio aktywnymi członkami RKT i obywatelami KT uznam za stosowne zastosować doktrynę vladimiryzmu. Wola narodu została wysłuchana. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na organizację obchodów 12 rocznicy powstania Królestwa. Zaś na wydatki miesięczne deklaruję wydawać comiesięcznie ok. 200 000 lt, gdyż jest to bezwzględne minimum egzystencjalne aktywnego samorządu. A jak się hajsy skończą, to udam się na zasłużony urlaub w zacisze mieszkania przy Alei Cesarzy w Złotym Grodzie, gdzie będę pisał epos teutoński :*

Zbiórka zakończona. Zebrano: 76 019,27Ⱡ. Dokładnie tyle i ani pina więcej RKT wyda na obchody 12 rocznicy powstania KT. Przelew na konto Królestwa Teutonii wykonam z chwilą publikacji tego posta. Wycofano też projekt Ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych. Wobec woli narodu stał się on bezzasadny. Spełniając wolę narodu RKT, w mojej zapracowanej osobie, wydała Wytyczne polityki budżetowej Królestwa Teutonii. Pomysł na epos również już jest. Mam nadzieję, że wszyscy czują się posmyrani i zadowoleni.

I zakrzyknął chór anielski głosem swym wspaniałym: "Wielki człowiek, jak napisał tak zrobił".

Temat zamykam.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
były funkcjonariusz, płodny artysta,
a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Izby Lordów