Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[D] Przekaż 10% dla Teutonii!

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

[D] Przekaż 10% dla Teutonii!

Postprzez Roland 22 cze 2015, o 09:01

Wasza Królewska Wysokość
Wasza Książęca Wysokość
Cne Teutonki
Dumni Teutończycy

Nowelizacja ustawy o finansach leży w lasce marszałkowskiej nietknięta, tymczasem przychody Królestwa są niewspółmierne do wydatków! Szacunkowo za obecny miesiąc saldo wyniesie - 25 000 lt. Nie wynika to z niegospodarności władz, bo ten kto ode mnie chciał libertów, ten wie, żem skąpiec i buc! W celach integracji zakładanej przez Yennefer Karczmy, oraz powstającym projektem Króla (dodatkowe źródła dochodu dla KT), a także by wyzbyć się spamu podatkowego (klarowność finansów), mieć klarowny dostęp do konta i w imię wprowadzania budzetu - założono instytucję Rady Królestwa Teutonii, która ma pełnić rolę budżetu.

Wiele wydatków poczyniłem z prywatnej kiesy, by nie nadwyrężyć finansów zbyt mocno. Niemniej wpadłem na pomysł. Jak wiemy Teutończycy do biednych nie należą! Podzielmy się tym co mamy z naszą kochaną prowincją. Przekażmy 10% swoich środków na rzecz Teutonii, zasilając konto Rady Królestwa Teutonii. Bo liczą się czyny! Ja już to zrobiłem, a Wy na co czekacie?

Dodatkowo też zachęcam do aktywności :D To od niej zależy kwota subwencji, a pamiętajcie. Więcej libertów, więcej inicjatyw! W przeciwnym razie, dopóki bilans nie stanie się dodatni, zacisnę pasa do czasu aż przyjdą lepsze dni :)

Roland Heach, LK
(—) Roland hr. Heach-Romański,
były funkcjonariusz, płodny artysta,
a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Re: [D] Przekaż 10% dla Teutonii!

Postprzez Vladimir 22 cze 2015, o 09:46

Ku chwale Teutonii! Wykonano!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Saryoni 22 cze 2015, o 10:09

Przelane! Chociaż nadal uważam, że doraźne środki to nie jest metoda :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 22 cze 2015, o 13:11

Zgadzam się z przedmówcą. Coś trzeba z tym zrobić... Na razie kaska została podarowana ;)
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Aleksander Damian 22 cze 2015, o 13:21

Wysłano.
Ku chwale Teutonii !!!
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez Roland 22 cze 2015, o 13:53

Myślimy o kilku serwisach internetowych podpiętych pod stronę www.teutonia.us, zintegrowanych z DSG, które generowałyby dochód (Loteria, Karczma, Winnica, Akademia). Podniesiemy też podatki od zupek i tantiem do 10%. Przychody z instytucji państwowych zapewne obłożone zostaną podobnym podatkiem (Gazeta Teutońska, Heach Enterprises Holdings Inc., Teutońska Lwia Gwardia Królewska). Niestety do czasu pojawienia się systemu gospodarczego tylko tak możemy dywersyfikować dochody KT. Przy czym pierwsze zdanie jest czasochłonne w realizacji :(

Jeśli ktoś ma inne pomysły chętnie wysłuchamy!
(—) Roland hr. Heach-Romański,
były funkcjonariusz, płodny artysta,
a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii

Postprzez Aleksander Damian 22 cze 2015, o 15:20

Jestem i będę za podatkami. Dobrym pomysłem byłby np. podatek 5-10% miesięczny od instytucji w Królestwie.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez anglov 22 cze 2015, o 16:52

Rolandzie,

jeśli to żart to raczej kiepski. Na konice Królestwa Teutonii jest półtora miliona libertów. Wszyscy wiemy, że trzeba dbać, by bilans dodatni utrzymać… Ale bilansowanie wydatków miesięczne jest największą bzdurą, jaka może istnieć Zabieranie pieniędzy Teutończykom, by pokryć niedobór, który spokojnie mógł być pokryty z zasobów skarbca jest poważnym błędem. Zwłaszcza jeśli chodzi o skalę. Czy zdajesz sobie sprawę ile jest 10% od mojego majątku? Pokryłoby to obecny brak niemal w całości.

Owszem, warto dbać o to, byśmy pieniędzy nie tracili. I trzeba do tego dążyć. Ale to na pewno nie jest sposób, nie przy rezerwach, które będa mogły spokojnie pokryć budżet w miesiącach, w których było więcej wydatków. Jestem przekonany, że w kolejnych ta kwota jeszcze się zwróci. Także ja na pewno swoimi libertami w tej sytuacji Teutonii nie wesprę.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Marek 22 cze 2015, o 18:58

Ja chętnie po mogę prze merytorycznej organizacji karczmy czy winnicy mam kilka pomyslow na potrawy i trunki.
(-) Marek diuk Chojnacki (A7718)

Postprzez Marek 22 cze 2015, o 19:09

W sumie można by cofnąć trochę kasy z Gazety , jest tam z 80 tyś.
(-) Marek diuk Chojnacki (A7718)

Następna strona

Powrót do Archiwum Izby Lordów