Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Spotkanie pod fontanną

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Spotkanie pod fontanną

Postprzez GFvH 27 wrz 2019, o 18:35

Mer Srebrnego Rogu właśnie napisał zaproszenie na festyn "Spotkanie pod fontanną"- mam nadzieję, że ktoś się pojawi-pomyślał-Inaczej! Oby ktoś się pojawił
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Re: Spotkanie pod fontanną

Postprzez Kolo 28 wrz 2019, o 09:37

Erik Otton von Hohenburg przebywał na swym zamku w Nowym Hohenburgu. Zasiadał w wygodnym, aczkolwiek prostym czerwonym fotelu na przeciwko kominka z którego biło przyjemne ciepełko. Gdy zaczął rozkoszować się wybornym, importowanym z Starosarmacji cygrem, do pomieszczenia szybkim, aczkolwiek ledwie słyszalny krokiem wkroczył lokaj:

— oto, najświeższe wieści z Królestwa Teutonii, mój Panie! — rzekł, podając baronowi najnowsze wydanie "Gazety Teutońskiej" oraz butelkę razuryjskiego likru ze szklaneczką i szklaną popielniczką. Wszystko to znajdowało się na drogocennej, srebrnej tacy z początku XIX wieku.

— Dziękuję — odparł Baron, poczym bez spoglądania na służącego, otworzył gazetę na stronie drugiej, gdzie znajdowało się zaproszenie zatytułowane "Spotkanie pod fontanną — pozornie zwykły artykuł przykuł jednak uwagę barona na tyle, że ten odezwał się do lokaja następującymi słowami:

— czy 4-tego października jest coś istotnego? lub między dzisiejszą datą, a 4-tym października? — zapytał, poczym chwycił za szklaneczkę razuryjskiego likru.
— zdaje mi się, że nie, mój Panie! — odparł lokaj, Erik przełknął łyk alkoholu, odłożył cygaro do szklanej popielniczki jaka znajdowała się na tacy i położył GT na lewym kolanie, poczym odparł w sposób następujący:
— zatem, powiedz kapitanowi, aby przygotował się na rejs do Królestwa Teutonii, jeżeli pogoda i inne okoliczności nam dopiszą!
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joanna Izabela 28 wrz 2019, o 13:29

Joanna Izabela własnie przeglądała bieżącą pocztę, gdy zobaczyła zaproszenie od Mera Srebrnego Rogu.
-Przygotujcie proszę samolot Niedługo wybieramy się do Srebrnego Rogu. - powiedziała do służącego.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 wrz 2019, o 22:57

Właśnie kończyłem, przeglądać ostanie raporty. Oraz wydawałem, ostanie predyspozycje na dzień jutrzejszy. Kiedy w telefonie, zobaczyłem informacje o Spotkaniu w SR.
W sumie, to skoro dałem "inspirację" to trzeba być . Przekaże adiutantowi predyspozycje, i zgram terminy by przybyć na spotkanie.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 30 wrz 2019, o 11:45

Poniedziałkowy poranek upłynął na porannej kawie i nadrabianiu zaległości w prasie. Artykuł "Spotkanie pod fontanną" wydał mi się interesującą inicjatywą zważywszy, że od dawna nic ciekawego nie miało miejsca.
- Już dawno nie byłem w Srebrnym Rogu, czas na małą wycieczkę (mruknąłem do siebie pod nosem).
Książę Sarmacji
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Kolo 1 paź 2019, o 18:54

Tymczasem z dalekiego Królestwa Hasselandu dochodzą wieści o tym, że baron von Hohenburg właśnie udał się w rejs swoim jachtem do Królestwa Teutonii. Jeżeli pogoda będzie nu sprzyjać, to w Teutonii zawita już 3 października i najprędzej jak to tylko możliwe przybędzie do Srebrnego Rogu!

Obrazek
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 2 paź 2019, o 07:48

Przeglądając poranną prasę nie dało się ominąć sensacyjnych doniesień, że nad niektórymi terenami KS pojawiła się radioaktywna chmura. Pomyślałem, że dobrze byłoby się zabezpieczyć przed ewentualnym jej pojawieniem się w okolicach Srebrnego Rogu, dlatego kupiłem specjalną odzież ochronną, w której pojawię się pod fontanną:

Obrazek
Książę Sarmacji
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez GFvH 2 paź 2019, o 15:13

Zostało tylko dwa dni do uroczystości, choć przygotowane już zostało prawie wszystko. Jeszcze tylko rozstawić i podłączyć głośniki i będzie można uznać wszystko za zrobione. To wydarzenie nie ma prawa się nie udać!

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 2 paź 2019, o 21:58

Obrazek

Joanna Izabela właśnie wsiadła na pokład samolotu, tak aby być 2 dni wcześniej przed uroczystością. Po doleceniu do Srebrnego Rogu uda się do Pałacu Rodu Cesarskiego - jej rodzinnej rezydencji. Plotki z dworu donoszą, że być może nie jest jedynym członkiem Rodu, który pojawi się w mieście.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez GFvH 4 paź 2019, o 14:12

Do organizatorów dotarł już zapas Teutonicy na całą imprezę. Powoli przybywało pierwsi goście i raczył się jedzeniem ze straganów oraz znamienitym Teutońskim "lekiem" na promieniowanie:)

ktoś tam w czymś tam.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Prefektura Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]