Strona 1 z 1

Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 24 sie 2019, o 00:25
przez Eustachy Playstation
Zapraszam na zapisy tego turnieju Strzeleckiego! Mianowicie brać udział mogą zarówno Teutończycy, jak i reszta mieszkańców z innych zakątków Sarmacji lub z głównej Sarmacji. Mianowicie turniej będzie się składał z 4 dyscyplin:
-Strzelectwo Muszkietem Skałkowym
-Strzelectwo Muszkietem Kapiszonowym
-Strzelectwo Pistoletem Skałkowym
-Pojedynek na Szpady

W pierwszych 2 konkursach, przeciwnicy strzelają pierw do pustych szklanych butelek. W przypadku Muszkietów Skałkowych jest ich 10, a w przypadku Muszkietów Kapiszonowych jest ich 15. Następnie odbywa się strzelanie do tarcz. W przypadku Muszkietu Skałkowego tarcze są ustalone w odległości 80, 150 i 300 metrów, natomiast w przypadku muszkietu kapiszonowego jest to 100, 200 i 400 metrów. W obu dyscyplinach do każdej tarczy są 3 strzały. W przypadku butelek, to zestrzelenie butelki daje 1 punkt. W przypadku tarcz, w zależności od odległości to można dostać od 1 do 5 punktów razy 2(80m Skałkowy, 100m Kapiszonowy), 3(150m Skałkowy, 200 Kapiszonowy) lub 5(300m Skałkowy, 400m
Kapiszonowy).

W przypadku 3 dyscypliny, to jest tylko 1 tarcza w odległości 60 metrów i strzela się w nią 4 razy. Można na niej zdobyć od 1 do 10 punktów.

Ostatnią dyscypliną jest pojedynek na szpady. Tutaj jest walka do 2 ran. Ten co wygra 2:0, dostaje 3 punkty, ten co wygra 2:1 dostaje 2 punkty, ten co przegra 1:2 dostaje 1 punkt, a ten co przegra 0:2 nie dostaje punktu.


Ponadto dodam że jeżeli jest ktoś chętny do tego turnieju, to obowiązkowo będzie musiał zapisać się do minimum 2 dyscyplin, jakie są zaprezentowane na tym turnieju. Ponadto uczestniczy w turnieju i ich wyniki będą pokazane w formie tabeli(Exel lub inne podobne narzędzie).

Także czekam na zgłoszenia chętnych osób ;)

Re: Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 24 sie 2019, o 12:13
przez Eustachy Playstation
A dzisiaj dodam, jak będzie wyglądać rozgrywka:
A więc każdy z uczestników będzie mógł sobie rozdać punkty umiejętności na daną umiejętność:
-Celność strzału z muszkietu skałkowego
-Celność strzału z muszkietu kapiszonowego
-Celność strzału z pistoletu skałkowego
-Unik(zdolność dla pojedynku na szpady)
-Cios(zdolność dla pojedynku na szpady)

w każdej z umiejętności można dać maksymalnie po ulepszeniach do 25 punktów umiejętności.
Jednak na początku początkowy uczestnik dostaje 12 punktów umiejętności do rozdania.

Ponadto przedstawię, co i gdzie dana umiejętność robi:
-Strzelanie z muszkietu skałkowego do butelek jest losowane od 0 do 100, a strzelanie z muszkietu kapiszonowego jest losowane od 0 do 150. To są losowanie przed dodaniem punktów. natomiast po każdym dodaniu punktów losowość się obniża co 2(w przypadku muszkietu skałkowego)lub 3(w przypadku muszkietu kapiszonowego)punktów losowości, co oznacza że im mniejsza losowość, tym większa szansa na trafienie w butelke.
-Strzelanie z muszkietu skałkowego do tarcz wygląda tak:
a)strzelanie do tarczy z 80m-losowość od 1 do 80, każdy dodany punkt umiejętności zmniejsza o 2 losowanie.
b)strzelanie do tarczy z 150m-losowość od 1 do 150, każdy dodany punkt umiejętności zmniejsza o 4 losowanie.
c)strzelanie do tarczy z 300m-losowość od 1 do 300, każdy dodany punkt umiejętności zmniejsza o 8 losowanie.
Natomiast jako że muszkiet kapiszonowy jest celniejszy i szybciej się go przeładowuje, to strzelanie z niego do tarcz wygląda tak:
a)strzelanie do tarczy z 100m-losowość od 1 do 50, każdy dodany punkt umiejętności zmniejsza o 1 losowanie.
b)strzelanie do tarczy z 200m-losowość od 1 do 100, każdy dodany punkt umiejętności zmniejsza o 2 losowanie.
c)strzelanie do tarczy z 400m-losowośc od 1 do 200, każdy dodany punkt umiejętności zmniejsza o 4 losowanie.
-Strzelanie z pistoletu skałkowego do tarczy z 60m, to jest losowość od 1 do 60. Oczywiście za każdy dodany punkt umiejętności, losowość zmniejsza się o 2 punkty losowości. Na maksymalnym ulepszeniu można nawet dojść do losowości od 1 do 10!
-Ostatnie umiejętności to unik i cios, które będą przydatne w pojedynku na szpady. Oba umiejętności zaczynają przed dodaniem punktów, od wartości 2. Każde dodanie punktu umiejętności, zwiększa unik/cios o wartość 2. Oczywiście maksymalnie w obu umiejętnościach można osiągnąć po 50 wartości. A jak wygląda taki pojedynek? Oto przykład:
Andrzej A będzie robił pierwszy cios, a Andrzej B będzie starał się go uniknąć. Powiedzmy że obaj mają ten sam cios o wartości 12, ale Andrzej A ma unik 20, a Andrzej B ma unik 4. No i Pan Andrzej A wylosował cios o wartości 9. wtedy bez względu na to co wylosuje Andrzej B, to pan Andrzej A trafia i go rani, bo i tak będzie miał większą wartość ciosu od jego uniku. Potem cios oddaje Andrzej B i wylosował wartość 12. Jeżeli Andrzej A wylosuje wartość od 1 do 11, to jest trafiony, ale jak taką samą lub większą to wtedy unika ciosu. Powiedzmy że Andrzej B miał farta, bo Andrzej a wylosował 11, czyli został trafiony. Teraz Andrzej A oddaje cios na Andrzeja B. Andrzej A wylosował wartość 4. Andrzej B ma szansę na unik tylko wtedy, gdy wylosuje 4. W innych przypadkach zostaje trafiony. no i Andrzej B wylosował 2, co oznacza że został trafiony i Andrzej A wygrywa ten pojedynek z Andrzejem B wynikiem 2:1.

Oczywiście to był tylko przykład by pokazać jak działa system i opisywanie pojedynki na szpady będą znacznie ciekawiej opisywane.

Dobrze i wszystkie te losowania będą odbywać się za pomocą strony losowe.pl. Oczywiście będą robione screeny z tego jakie liczby zostały wylosowane.

I to na tyle, dalej przyjmuje zgłoszenia do turnieju. Czas zgłoszeń daje do końca sierpnia lub do uzbierania 8 uczestników(bo tyle maksymalnie może brać udział w 1 edycji tego turnieju).

Re: Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 25 sie 2019, o 12:11
przez Natalia Wittelsbach
Zapisuję się na:

-Strzelectwo Pistoletem Skałkowym
-Pojedynek na Szpady

Czy znajdzie się ktoś, kto odważy się stanąć ze mną w szranki?

Re: Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 25 sie 2019, o 13:04
przez Joahim-von-R
Zapisuję się na:
-Strzelanie z muszkietu skałkowego
-Pojedynek na Szpady
Przyjmuje wyzwanie:)

Re: Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 25 sie 2019, o 13:34
przez Santi Vilarte
Jedno pytanie, pojedynki będą na żywo - przy obecności obu zawodników jednocześnie - czy też "korespondencyjne"? Oraz: to będzie na Discordzie, czy gdzie indziej?

Re: Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 25 sie 2019, o 15:59
przez Eustachy Playstation
Odpowiadając na pytanie pana Santiago Vilarte:
Jako dla lepszej efektywności tych zawodów, będą odbywały się one na discordzie. Powstanie do tego specjalny serwer, który będzie podzielony na 5 kanałów tekstowych(4 związane z dyscyplinami i 1 do przygotowań przed rywalizacją). Jednak jeżeli będzie dyscyplina, do której nikt się nie zgłosił, wtedy z racjonalnych powodów powstanie mniej niż 4 kanały związane z dyscyplinami.

Re: Teutoński Turniej Strzelecki!

PostNapisane: 17 wrz 2019, o 16:22
przez Joanna Izabela
Warto może rozreklamować to po innych prowincjach? Niestety na forum Teutonii nie wchodzi aż tyle osób z innych prowincji. Z swojej strony mogę dopomóc jakoś finansowo lub inaczej projekt.