Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

29 lipca 2019

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: 29 lipca 2019

Postprzez anglov 29 lip 2019, o 20:34

A byłeś zobaczyć?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Joanna Izabela 29 lip 2019, o 21:01

Hetman_Gotfryd napisał(a):I jak widać,kolejna rocznica za nami. Było ciekawie, jak na nasze warunki. :D

"Jak na nasze warunki" - NIe, nie jak na nasze warunki. Teraz wypowiem się ostro, ale przepraszam już nie mogę
Wszystko wyszło idealnie i to dzięki ciężkiej pracy. JKW Andrzej Fryderyk, głównie pomagał mi z wszystkim przed uroczystościami. Adam zrobił nam mapę, którą też dostarczył przez posłańca. Karolina Aleksandra koronowała moją osobe. Trudno też nie docenić Michaela Wolferina, Ramaela czy Magnuma von Graudenza - tak, nawet nie teutończycy mieli istotny wpływ na uroczystość. Na discorda przybył Kwazi, przemawiał nasz kanclerz Maat (nawet głosowo!) oraz Arcyksiąże. Teraz mamy wysyp narracyjnych artykułów (czekam na wiecej!) oraz chętnych żeby powalczyć w naszej narracji (też liczę na wiecej!). Wszyscy dają cząstkę siebie (tyle ile mogą), żeby było idealnie. Rozumiem, że nie każdy może dać nawet minimum ale najpierw z twojej strony jest, że nic nie robimy (co jak widać jest nie prawdą), a na końcu dyskredytujesz pracę tych wszystkich osób.Nie masz pojęcia, jak to wyglądało i co więcej nie pokazując nic w tym temacie od Siebie.
Jest to bardzo nie fair wobec osób które się angażowały, angażują lub będą chciały angażować w całą imprezę.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 sie 2019, o 20:49

Korzystając z okazji i ja się wypowiem.

1- Watek wsiał od 23 czerwca, w tym czasie mimo. Podbijania tematu, żaden "Koordynator" się ze mną nie skontaktował. A skoro tak wiele osób, w tym brało udział -to ktoś musiał dbać o całość. I to raczej, ja mam wrażenie że mnie nie chciano.

2- Byłem i widziałem, tyle ile mogłem. I wyrobiłem sobie, takie a nie inne zdanie. O tym co zrobiono i jak to pokazano. Nie będę się, licytował- kto ile razy był; ile razy się udzielał- bo nic z tego dobrego nie wyjdzie...

3- Dla mnie KT, jest zabawą( jak całe KS) i bawię się w to. Wtedy kiedy mam czas; ale mam też poczucie Obowiązku. Bo jest to też moja Ojczyzna. I miejsce gdzie, współpracuje z innymi ludźmi dla jej dobra. Niestety czasem, i to przegrywa z życiem prywatnym i cudem narodzin.

4- NAJWAŻNIEJSZE
Gdzie napisałem że dyskredytowałem, pracę innych ?
Albo że mi się nie podobało ? Gdzie są słowa krytyki, sarkazmu i groteski ?

To była i jest dalej, POCHWAŁA w krótkich i konkretnych słowach. Bo to co widziałem, mi się PODOBAŁO i było kurwa ciekawe. I dlatego napisałem,jak napisałem bo takie, były moje odczucia na Gorąco w tamtym momencie.

Sadzę że Emocje, związane z porwaniem i mocnymi trunkami, zaszkodziły WKM JI w ocenie moich intencj
i.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 4 sie 2019, o 21:17

1. Nie było żadnego koordynatora. Wszystko zrobiłem Jej Królewska Mość i ja. W dwa dni. Bo nikt nie zaproponował nic od siebie. I nikt nie był w stanie się podjąć szerszej realizacji.
Jej Królewska Mość jedynie poprosiła o pomoc w swojej inicjatywie osoby, które miały uprawnienia do tego.

2. Uroczystość odbywała się w większości na discordzie. Nie widziałem Ciebie tam. Więc pytam „a byłeś zobaczyć”.

3. Nikt temu nie zaprzecza. Dla mnie daleko real jest ważniejszy.

4. W słowach „jak na nasze warunki” znalazło się wiele… Złośliwości w mojej ocenie. Jeśli mam być szczery – mimo tego, iż w zasadzie całą uroczystość przygotowały dwie osoby w kilka dni… Było wręcz zajebiście. I to nie jak na „nasze warunki”. Jak na to, jak było w zeszłym roku. Jak na to, jak było w innych samorządach. Jak jest w innych mikronacjach. Było po prostu zajebiście – bez żadnych ale.

5. (i ostatnie) jako Król pomijałem to milczeniem. Mogą być różne oceny. Jedni mogą powiedzieć – słabo. Inni fajnie. Ale ciężko przyjmuje się słowa krytyki od osób, które na uroczystość nawet nie zajrzały. I jest to po prostu… Przykre.

Dlatego też zachęcam, żeby miast irytacji, zamiast zwalania winy na emocje… Zastanowić się wspólnie co zrobić by było lepiej.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Natalia Wittelsbach 5 sie 2019, o 10:55

Drodzy Państwo,

Proszę, odstawcie emocje na bok. Forum to nie jest dobre miejsce na tego typu wymiany zdań.

Organizacja Rocznicy i starania wszystkich zaangażowanych są bez wątpienia warte pochwały, nikt tego nie podważa. We własnym imieniu chciałabym gorąco podziękować za Wasz wkład pracy. Wiem, że nawet sama koordynacja prac i planowanie wymagają wiele wysiłku, nie wspominając o barwnej realizacji. Z pewnością obchody rocznicy podziałały na korzyść KT, osobiście postrzegam je jako podwalinę głębszej integracji. Liczę na to, że w przyszłości będziemy mieć więcej okazji do tego typu działalności i zachęcam do angażowania się.

Z wypowiedzi Pana Gotfryda wolałabym wyciągnąć inny wniosek: Oczekiwania względem KT są wysokie. To znaczy, że mamy do czego dążyć i co ulepszać. Nie ma sensu obrażać się na pewne oczywiste fakty, że życzylibyśmy sobie, by było jeszcze lepiej. Czas wyciągnąć wnioski i z nich skorzystać. :)
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 5 sie 2019, o 11:36

A ja pozwalam sobie zamieścić tutaj zdjęcie nadawania medali zrobione przez mojego nadwornego fotografa:

Obrazek
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 6 sie 2019, o 21:34

To tak jeszcze raz ja. Jestem już tu trochę czasu, i widziałem rożne rocznice. Takie kompletnie nie zauważone, takie za uwarzone po 3 miesiącach. I takie gdzie, nabijaliśmy aktywność podwójna w stosunku do średniej w KS. Bywało na prawdę różnie, i na tej podstawie. Powiedziałem to co powiedziałem, bo taka jest moja ocena waszej pracy. Tak to była POCHWAŁA
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 6 wrz 2019, o 15:42

Skoro znalazło się tutaj piękne zdjęcie z przyznania medali, chciałbym również dołożyć coś od siebie.
Królestwo Teutonii jest bardzo ważną częścią Księstwa Sarmacji. Wasza rocznica jest naszą rocznicą. Zresztą serdecznie nie znoszę tego podziału - wy, my, oni... Nie mogłem przybyć na rocznicę, jednak rozmawiałem o niej z Jej Wysokością Królową na ten temat i poniżej znajdują się owoce tej rozmowy:

Z okazji 16 rocznicy Królestwa Teutonii, w uznaniu zasług na rzecz Królestwa Teutonii oraz wspaniałego Narodu Teutońskiego, dziękując Wam za aktywność i pracę złożoną na rzecz Królestwa oraz Księstwa Sarmacji, postanawiamy nadać:

• 4 wsie lenne
    1. Joannie Izabeli (AG472)
  • 3 wsie lenne
    1. Andrzejowi Fryderykowi (AF462)
    2. Wojciechowi Hergemonowi (T0003)
    3. Natalii Helenie von Lichtenstein-Hergemon (T1277)
  • 2 wsie lenne
    1. Vanderleiowi Bouboulinie-a-la-Triste (AG287)
    2. Adamowi Jerzemu Piastowskiemu (AF793)
    3. Gotfrydowi Slavikowi de Ruth (T1141)
    4. Ramaelowi (AG972)
    5. Michaiłowi von Hippogriff-Vovkulakowi (AG737)
  • 1 wieś lenną
    1. Timanowi Demollari (A4412)
    2. Danielowi Maksymilianowivon Schwarzowi-Saryoniemu (AE939)
    3. Henrykowi von Thorn-Leszczyńskiemu (A7599)
    4. Albertowi Janowi Maatowi von Hippogriffowi(AG681)
    5. Tadeuszowi von Hippogriffowi-Brusowi(AG864)

Wsie są już w Waszych profilach, postanowienie zostało oficjalnie wydane. Nie muszę dodawać, że pkt pierwszy tych nadań omawiany nie był.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 6 wrz 2019, o 22:06

Dziękuję za wyróżnienie, oraz nadania wsi.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Natalia Wittelsbach 10 wrz 2019, o 10:57

Serdecznie dziękuję za taką hojną nagrodę :)
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii