Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Likwidacja Teutonii

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Likwidacja Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 28 sie 2018, o 19:50

anglov napisał(a):Dlatego też, kolejny raz apeluję – wybierzmy Króla, a wypowiedzi w tym wątku, niech będą podpowiedzią dla niego, w jaką stronę reforma iść powinna. Nie zostawiajcie Teutonii w letargu, przed którą ja, swoją rezygnącją, chciałem ją uchronić.

Zgaszam się z JKW. W tym momencie serio zabijamy Teutonie, bo nawet jeżeli ktoś chce coś robić, to i tak w tym momencie za bardzo nie może.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 28 sie 2018, o 19:53

Dlatego też, kolejny raz apeluję – wybierzmy Króla, a wypowiedzi w tym wątku, niech będą podpowiedzią dla niego, w jaką stronę reforma iść powinna.

WKM, powyższy post niewątpliwie wywołuje u mnie zaskoczenie i sprawia, że muszę się do niego szerzej odnieść.

Istotnie, stan Królestwa jest lichy. I nie jest to ani moja, ani WKM wina, czy też w równym stopniu moja i WKM wina - zależnie jak do zagadnienia podejdziemy.

Poza kilkoma króciutkimi skokami aktywności od lat jesteśmy w recesji. Jest to fakt, który nie wymaga dowodzenia, ani na nasze potrzeby, ani jakiegokolwiek czytelnika niniejszego wątku.

Teza jakoby przeprowadzenie elekcji miało by stanowić remedium na wszystkie nasze bolączki wydaje mi się zbyt daleko posunięta. Owszem wywoła to krótkotrwały skok aktywności. Jakościowo tak naprawdę podobny do założenia postu o secesji i w konsekwencja przyjścia jakiś sarmackich włodarzy w butach.

Sama elekcja nie stanowi jednak wartości dodanej. Nie dość, że raczej nie jest spodziewany burzliwy wyścig o koronę, to koronacja sama w sobie niewiele zmieni. Owszem, nowy Król coś może zmienić, ale jakoś aktywność potencjalnych kandydatów jest nieznaczna i przed abdykacją i po tejże.

Biorąc pod uwagę ile lat tkwimy w obecnym, jak wynika z analizy wypowiedzi w tym wątku, raczej patologicznym ustroju, nawet potomek w pierwszej linii Hergoliena, którym niewątpliwie jestem, problemu w miesiąc nie rozwiąże.

I też nie ukrywajmy - o elekcję nikt się nie dopomina. Raczej można odnieść wrażenie, że regentura postrzegana jest przez ogół obywateli jako właściwa forma władzy do czasu rozwiązania problemów wewnętrznych.

Zgaszam się z JKW. W tym momencie serio zabijamy Teutonie, bo nawet jeżeli ktoś chce coś robić, to i tak w tym momencie za bardzo nie może.

Kto i cóż chce robić? I w jaki sposób regentura mu to uniemożliwia? Nie ukrywam, że codziennie od wczesnych godzin porannych stoją na progu pałacu i wyczekuję takiego wybawiciela na białym koniu (w zasadzie jakby przyjechał na ośle lub fiatem pandą to też nie ma co wybrzydzać). Niestety nie nadjeżdża.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 28 sie 2018, o 19:57

kaxiu napisał(a):I taka refleksja na marginesie. Pamiętam jeszcze czasy jak razem tworzyliśmy Giełdę, mam nadzieję, że i WKM ciepło je wspomina. WKM wyjechała na arbeit do centrali i Baridasu i została WKM, a ja zostałem w Teutonii i nadal jestem nikim :(.

Arpedowie od zawsze dla sportu bawili się w detronizację monarchów, żeby potem przejąć władzę. Raz się nie udało, następnym razem wyszło. Polecam spróbować, już kiedyś działaliśmy razem na granicy prawa.

Postprzez Joanna Izabela 28 sie 2018, o 20:13

kaxiu napisał(a):Kto i cóż chce robić? I w jaki sposób regentura mu to uniemożliwia? Nie ukrywam, że codziennie od wczesnych godzin porannych stoją na progu pałacu i wyczekuję takiego wybawiciela na białym koniu (w zasadzie jakby przyjechał na ośle lub fiatem pandą to też nie ma co wybrzydzać). Niestety nie nadjeżdża.[/justify]

Już 2 osoby pytały, co mogą zrobić dla Teutoni ;) Wiec jak widać chęci są, nawet sprawdzałam gdzie by się mogli przydać. Problem w tym, ze trzeba by było najpierw załatwić papierkowe sprawy, bo nie wiem czy sobie wszyscy zdajemy ale mamy taki brudel w papierach, ze trzeba to naprostować. Nie uważam, ze przez ten miesiąc cokolwiek poszło w jakąkolwiek stronę, każdy ma swoją własna wizje, a w ostatecznym rozrachunku nic się nie zmienia. Szczerze wątpię, ze kolejny miesiąc cokolwiek zmieni i osobiście mam dość trochę tej sytuacji.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 28 sie 2018, o 20:39

Już 2 osoby pytały, co mogą zrobić dla Teutoni ;) Wiec jak widać chęci są, nawet sprawdzałam gdzie by się mogli przydać. Problem w tym, ze trzeba by było najpierw załatwić papierkowe sprawy, bo nie wiem czy sobie wszyscy zdajemy ale mamy taki brudel w papierach, ze trzeba to naprostować.

Nie za bardzo wiem w jaki sposób chęci działania tych osób przeszkadza regentura i brak elekcji - no chyba, że chciały zostać Królem.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 29 sie 2018, o 10:41

kaxiu napisał(a):Nie za bardzo wiem w jaki sposób chęci działania tych osób przeszkadza regentura i brak elekcji - no chyba, że chciały zostać Królem.

Może kwestia narracji czy będzie się zgadzać, może kwestia stabilności, albo poczucia, że jednak jest ktoś odpowiedzialny za prowincje i np. ustalenia z nim będą potem respektowane.

Do tego jeżeli ktoś chce odkurzyć coś narracyjnego, to jak mówiłam ma burdel w papierach, wiec nawet jeżeli to zostało zapomniane i nie przeszkadzało prez x czasu to mimo wszystko teraz wypadałoby już to naprawić.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez anglov 31 sie 2018, o 17:09

WKW Regencie,

jestem niezmiernie zniesmaczony Waszym podejściem do tematu. Przypominam, że jesteście Regentem w sytuacji, w której Tron Królewski jest opróżniony, a zostaliście przeze mnie oznaczeni przewodniczącym Zgromadzenia Elektorów w celu wybrania nowego Króla. Tymczasem zajmujecie stanowisko, nie robiąc nic w tym zakresie, mimo iż świadomi jesteście przepisu o niezwłoczności w podejmowanych działaniach.

Zdziwienie we mnie wywołuje natomiast Wasze przeświadczenie o tym, że to Wy winni jesteście problem rozwiązać, gdy to Naród Teutoński jest władny takie decyzje podejmować. Jestem dogłębnie oburzony Waszym przeświadczeniem, iż to, że brak wielu głosów oburzenia Waszą postawą, wynikającą z dogłębnego szacunku do Was, daje Wam prawo do uzurpowania władzy w Królestwie, przez czas niepotrzebnie długi.

Mam dość niepotrzebnego przeciągania elekcji Królewskiej i pozostawiania Teutonii na rozdrożach. Wobec tego apeluję do wszystkich o podjęcie działań mających na celu wykazanie, iż elekcja powinna zostać przeprowadzona. Jak widać, Wasz głos jest tu niezmiernie potrzebny.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Joanna Izabela 31 sie 2018, o 17:54

WKW tak jak napisałam u góry, jestem za rozpoczęciem elekcji.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez VAT 31 sie 2018, o 18:16

Nie oceniając słuszności zachowania Regenta uważam, że obecnie o wiele bardziej niż elekcja potrzebna jest rozmowa i wypracowanie ogólnoteutońskiego konsensusu wobec koniecznych zmian ustrojowych, tak by nowy król miał już komfort w postaci gotowych narzędzi do działania.

Wykorzystajmy może to, że wątek wzbudził zainteresowanie i zacznijmy rozmowę o konkretnych korektach ustroju. W końcu, jak słusznie zauważył JKW Andrzej Fryderyk, to do nas, Narodu, a nie do przyszłego Króla, czy Regenta, należy moc sprawcza jeśli chodzi o władzę w naszej prowincji.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 31 sie 2018, o 18:56

Ile jest osób, tyle koncepcji. Sądzę że w tej elekcji wybierzemy też i nowe podejście i nadamy społeczny mandat do wprowadzania konkretnych zmian ustrojowych.

Powiedzmy sobie szczerze. Stojąc na rozdrożu nie wypracujemy nic.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]