Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

15 rocznica Teutonii – przygotowania

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: 15 rocznica Teutonii – przygotowania

Postprzez AJ Piastowski 2 sie 2018, o 21:22

Znaczy się wiesz, Sławku drogi, zawsze możesz przemeldować się do Grodziska jak się nie podobie :lol:

A tak na poważnie, to zawsze było tak, że Tełtonia raz kipiła aktywnością, a raz zastygała jak lawa po wybuchu Raroga czy tam Raróga (trza by spytać jakiegoś lingwistę jak to się odmienia). Tak czy siak, akurat trafiliśmy w niższą fluktuację poziomu emitowanego przez naszą gwiazdę tzw. cykl aktywności słonecznej i w ni jak szukać zaginionej aktywności akurat w tej chwili... Nie wiem, jak Ci to w inny sposób zawoalować, żebyś uwierzył ;)
Ostatnio edytowano 2 sie 2018, o 21:23 przez AJ Piastowski, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 2 sie 2018, o 21:22

Hetman_Gotfryd napisał(a):Dobra powiem tak w temacie przygotowań i samych uroczystosci. Było lipnie, na tyle lat co ty mieszkam. Tak źle i marnie nie było od nigdy... Daliśmy dupy ( wszyscy ) z takim podejściem, to ja wróżę nam dalsza agonię.

Ja nie czuję, że zrobiłem coś nie tak. Nie uważam że zrobiła coś nie tak także i Lady Koadiutor, ani nawet Ty.

Podczas uroczystości na IRCu pojawił się Kwazi. Pozwoliłem sobie porozmawiać z nim i zamienić kilka słów. Przytoczę ogólny sens tej rozmowy.

Gdy stwierdziłem, że bardzo mało osób i ogólnie źle – wspólnie stwierdziliśmy, że JCW wybrał nieszczególny moment na stworzenie państwa. Gdy zaś zauważyłem, że rok temu było dwa razy więcej osób – nastąpiło stwierdzenie, że w 2009 było mniej więcej tyle samo. Zauważyłem, że podobnie było w 2014, gdy dołączałem.

Aktywność w mikronacjach jest sezonowa. W mojej ocenie zrobiliśmy i tak więcej niż inne samorządy, choć nieco przeszacowaliśmy obecność, przez co wyszło średnio. A szkoda.

Przyszłym władzom sugeruję – jeśli tendencja się utrzyma – trzeba zmienić formę, na taką, która będzie bardziej odpowiać stanowi zastanemu. W tym roku lepiej być nie mogło.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 2 sie 2018, o 21:30

anglov napisał(a):Przyszłym władzom sugeruję – jeśli tendencja się utrzyma – trzeba zmienić formę, na taką, która będzie bardziej odpowiać stanowi zastanemu. W tym roku lepiej być nie mogło.

Proponuję IRC'a przenieść w teren realny i zrobić jakąś konkret popijawę.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Carmen Laurent 2 sie 2018, o 21:43

AJ Piastowski napisał(a):
Proponuję IRC'a przenieść w teren realny i zrobić jakąś konkret popijawę.

Podaj miejsce i godzinę
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez anglov 2 sie 2018, o 21:46

Oby w weekend!
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 2 sie 2018, o 21:52

anglov napisał(a):Podczas uroczystości na IRCu pojawił się Kwazi. Pozwoliłem sobie porozmawiać z nim i zamienić kilka słów. Przytoczę ogólny sens tej rozmowy. […]

Mnie udało mi się pojawić dopiero, tak naprawdę, po uroczystościach. Podobno organizowanie czegokolwiek w środku tygodnia jest złym pomysłem, ale piątek i sobota wydają mi się jednak dość niestrategiczne z perspektywy kogoś, komu zdarza się wychodzić na przysłowiowe piwo. Drogą eliminacji… niedziele?
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez anglov 2 sie 2018, o 22:04

Niedziela nie jest zbyt korzystna dla osób, które następnego dnia idą do pracy. W niedziele więcej osób będzie musiało wcześniej pójść. Szczególnie, że po uroczystościach mieliśmy jeszcze długie rozmowy, między innymi z Kwazim właśnie i Patrykiem Labackim. Uroczystości sprzyjają takowym.

Obawiam się, że to nie kwestia dnia, lecz raczej pewnego wyczerpania się formuły.

A dając małe postscriptum: są osoby dla których każdy dzień jest dobry by pójść na piwo.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 5 sie 2018, o 20:30

AJ Piastowski napisał(a):Znaczy się wiesz, Sławku drogi, zawsze możesz przemeldować się do Grodziska jak się nie podobie :lol:

Ta jasne, i mam porzucić swój dom. Sorry nie mam takich zamiarów i nie zamierzam się z STĄD wyprowadzać ;) Musicie sie ze mną Męczyć :lol:

Dalej uważam że nie błysłybyśmy w temacie przygotowań, oraz ilości osób zaangażowanych w uroczystości. Musimy sobie zdawać sprawę że nie jest dobrze i sie starzejemy...co raz mniej nam się chce. Nie wierze że tego nie dostrzegacie ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 5 sie 2018, o 20:37

W zeszłym roku ogarniałem wszystko z Carmen + dołączyła się Karolina z Czugułem, ze Smokiem. I sam pisałem do wszystkich, którzy mogą dać coś od siebie żeby dali. Oprócz Adama – on z własnej inicjatywy ukończył mapę. Dwa lata temu ogarniała wszystko Yenn z Rolandem z drobną pomocą moją Vladimira. Trzy lata temu ogarniała wszystko Yenn z Rolandem, być może też z pomocą Vladimira. Cztery lata temu ogarniał wszystko Kwazi. I oczywiście zawsze gdzieś pojawiały się Twoje artykuły, Kartka z kalendarza.

No i zawsze pojawiały się Twoje kartki z kalendarza itp. Zeszły rok był wyjątkowy, ale też włożyłem niewspółmiernie wiele pracy w to żeby było dobrze, a też wiele osób przybyło na uroczystości.

W tym roku… Było tak jak zawsze. Tylko coraz mniej osób przybywa świętować z nami.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 6 sie 2018, o 07:39

anglov napisał(a):W tym roku… Było tak jak zawsze. Tylko coraz mniej osób przybywa świętować z nami.

I w tym właśnie jest największy problem, że z roku na rok jest co ram mniej chetnych. Starzejemy się, nie mamy dobrego PR w Sarmacji, brakuje nam nowego pokolenia. Tą są w mojej ocenie trzy najważniejsze bolączki naszego Regionu. Dlatego jest tak jak jest, nawet teraz ile osób bierze udział w tej dyskusji ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona