Strona 1 z 1

Basileus Kongrak Teutonie

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 21:22
przez Hetman_Gotfryd
Jakiś czas temu rozpalała nas dyskusja o tytule Króla Teutonii. Oraz o tym komu się taki tytuł należy a komu nie...
I tak sobie myślę że wszyscy się zgadzamy że był i jest tylko jedne CESARZ w Teutonii - Jakob. Nie widzę też na dziś by ktoś z jego rodu , mógł czy chciał ten tytuł dla siebie. Inna kwestia to jak wyróżnić z szeregu naszych Królów, tych z Rodu a nie odbierać tytuł tym z poza. Pojawił zatem sie w mojej głowie pomysł na uhonorowanie legalnie wybranego monarchę z Rodu Cesarskiego tytułem- Basileus Kongrak Teutonie zamiast obecnego tytułu- Jego Królewska Mość . Tak wymaga to zmiany w Konstytucji i Prawie Naszym oraz Sarmackim.Oczywiście muszę dograć jak będziemy zwracać się do Monarchy- tu liczę na waszą pomoc i pomysły.
Taka zmiana mogla by być wpisana w nową umowę miedzy Teutonią a Sarmacją - bo taka na pewno jest potrzebna, po tylu latach funkcjonowania obecnej czas na odświeżanie ( to inna dyskusja )
Zatem jestem ciekaw waszego zdania w tym temacie, czy podoba wam sie ten pomysł czy nie ?

Re: Basileus Kongrak Teutonie

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 05:00
przez Vladimir
Basileus kojarzy mi się z Bizancjum. Skąd nagle w Teutonii bizantyjski klimat? Najbliżej nam do niemieckiego, więc może augustus sanctus Teutoniae, rex sanctus Teutoniae, rex/imperator Imperii Sancti Teutoniae.

Po drugie nie widzę potrzeby wprowadzania nowego, nieuświęconego tradycją lub normą kulturową tytułu. Basileus, august lub imperator pasują do nas jak pięść do oka.

Na koniec proponuję zastanowić się nad zmianą tytułu suzerena Teutonii (księcia gorodziskiego). Można wymyślić, o czym już wielokrotnie pisałem, przyjemniejszą godność.

Re: Basileus Kongrak Teutonie

PostNapisane: 13 maja 2018, o 15:27
przez Hetman_Gotfryd
Ale tu rozmawiamy o zmianie- ewentualnej tytuł naszego Króla. W wariancie członków Rodu Cesarskiego; nie twierdzę że to musi być ten tytuł. To tylko przykład pierwszy z brzegu...uważam że taka zmiana może zostać dokonana. Dlatego że pierwszy raz słyszę o takiej potrzebie. Może się wspólnie nad tym zastanowić i coś wybrać, co będzie pasowało do naszej narracji. I zapewni odpowiedni poziom splendoru i chwały Rodu Cesarskiego. Było by wysoce niesprawiedliwie by Królowie z poza rodu, byli nazywani tylko Namiestnikami.