Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mapa V-Świata a Teutonia ?

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Mapa V-Świata a Teutonia ?

Postprzez Hetman_Gotfryd 6 lut 2017, o 21:29

Tak w oparciu o temat naszej kartografii i mapy Adama. Nasuną mi się pewien pomysł, odnośnie naniesienia na mapę
V-Świata naszych miejscowości. Kwestia do omówienia, ale uważam że większość z WAS podzieli mój punkt widzenia.

Jak zauważycie na tej najnowszej mapie ze zbiorów KIK są tylko Trzy nasze miasta. A w przypadku reszty samorządów KS sytuacja jest o wiele lepsza. Głownie mam na myśli sąsiadów z za Muru :)
Dlatego uważam że powinniśmy, użyć wszelkich dostępnych środków nacisku na KIK. Celem nienaniesienia miasta z terenów KT na te mapy; które pokazują nasze terytoria w tak szerokiej prospektywnie. ( Liczę że w razie czego JKW zajmie się tym osobiście i sprawę doprowadzi do finału :D )
Co do kwestii miast, sadze że nie ma co się rozdrabniać i dodać te miasta :
- Północ
Teutonia - Ruhnhoff, Zielnybor,Eltdorf.
Nowa Teutonia - Arahlem, Jakobstandt, Vargandia
-Południe /Loardia
Zommerland miasto na zachodnim wybrzeżu i baza KSZ.( Tylko bez oburzenia na ich obecność )

Inną Kwestią też w tym temacie jest odrodzenie Księstwa Awii na terenach południowych.
Dla tych co nie wiedze lub nie pamiętają. Księstwo Awii istniało na zachód od wybrzeża Loardii( mapka z 2014R.) Tak się jednak potem zrobiło że Awie zatopiono itp.
Suma, smaru uważam że jest teraz okazja do stworzenia Awii na nowo. Mianowicie przestało istnieć Al-Farum i te ziemie idealnie można by wykorzystać do stworzenia np. Wsch.Awii a czemu wschodniej bo była by na wschód od zatopionych wysp :) a na miejscu Al-Ri mogło by powstać Nowe Ab Dorst...powiecie że to czyta fantazja, ale czemu nie możemy jej ziścić. Była by okazja do odtworzenia Awii w innym miejscu ale z wykorzystaniem tego co się jeszcze zachowało o tych ziemiach.
Wiem że sami tego nie możemy zrobić, ale chyba Książę nam nie odmówi jeśli go o to ładnie poprosimy.
Oraz gdy zobaczy że ta kwestia jest dla nas istotna i ważna :D

Ale to tylko moje przemyślenia...
Załączniki

KIK-2014-10-WAZ03POL.png

kik-2016-11-waz03pol1.png
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Re: Mapa V-Świata a Teutonia ?

Postprzez VAT 6 lut 2017, o 21:53

Według mnie świetny pomysł! Zarówno odnośnie naniesienia większej liczby miejscowości na mapy KIK jak i odtworzenia Księstwa Awii. Mam tylko jedną wątpliwość - czy Nowe Ab'Dorst nie jest jednym z miast na łonie Białej Ani?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 lut 2017, o 20:20

Cieszy mnie tak jasne poparcie i żałuje że reszta nie chce się wypowiedzieć :(
Co do kwestii nazwy Nowe AbDorst nic mi na ten temat nie wiadomo. Z reszta może to i być nawet AbDorst, nie problemem jest stworzenie nowej lokalizacji dla starego miasta.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 8 lut 2017, o 08:37

Sławomir napisał(a):Głownie mam na myśli sąsiadów z za Muru

To jest najważniejszy argument w tej dyskusji. Nie godzi się, żeby zamurzaki miały więcej oznaczonych miast niż my, skandal!

A co miałoby wynikać ze stworzenia Nowej Awii, masz jakiś plan w zamyśle na taki stan rzeczy?
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarəz 8 lut 2017, o 14:10

Pomysł naniesienia naszych miast na mapy KIK-u uważam za dobry. Jako, że z racji pełnionej funkcji dość często przebywam w Dreamlandzie mogę osobiście zająć się tą sprawą i zagadnąć Ekscelencję von Witta. ;)

Aczkolwiek jeśli chodzi o Awię to jestem z lekka sceptyczny. W Teutonii mamy cały ogrom regionów, które i tak nie są w dużej mierze "sfabularyzowane". Jeżeli masz Sławku jakąś szerszą koncepcję wykorzystania odrodzonej Awii to z chęcią ją bliżej poznam, ale jeśli nie to nie ma co kolorować pikseli. Wyspy Królestwa obfitują w różnej maści regiony... Rarognia, Naservia itp. Może zamiast dokładać kolejny kawałek tortu na zapełniony talerz warto najpierw pochylić się nad tym czym już dysponujemy? :)
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 10 lut 2017, o 10:24

AJ Piastowski napisał(a):
Sławomir napisał(a):Głownie mam na myśli sąsiadów z za Muru

To jest najważniejszy argument w tej dyskusji. Nie godzi się, żeby zamurzaki miały więcej oznaczonych miast niż my, skandal!

A co miałoby wynikać ze stworzenia Nowej Awii, masz jakiś plan w zamyśle na taki stan rzeczy?

Popieram w całej rozciągłości! Zaniechanie zaznaczenia naszych miast na mapie, to gorzej niż zbrodnia!
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 lut 2017, o 20:52

Cieszą mnie te pozytywne słowa, w kierunku oznaczenia miast :D Mam nadzieję że ta kwestia zostanie niedługo wyjaśniona. Jak na razie nikt nie zaproponował, innego nazewnictwa. Zatem poczekam jeszcze kilka dni i temat zostanie poruszony w KIK...
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 10 lut 2017, o 22:47

Odnośnie zamieszczania na mapach – PEWNIE. Jeśli Juarez jest chętny do pomocy z komunikacją KIKu – zostawiam drogę wolną.

Co do odnowienia miast – ja w ogólności mam obawy podobne jak Juarez, choć nie do końca. Gdy ktoś ma pomysł na odnowienie narracji którego z miast, ma pomysł jak to zgrać i chce posiedzieć nad tym – jestem jak najbardziej za. Lecz jeśli to ma być na zasadzie „zrobić aby było” to czy na pewno chcemy?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 11 lut 2017, o 11:22

A jak tak z ciekawości spytam. Czemu Baridas jest liczony osobno, a my nie? Aż tak daliśmy dupy przy akcesji KNT?
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Juarəz 12 lut 2017, o 13:42

Kaxiu, czyżbyś przegapił wrzawę i lament o oznaczanie Zamurza na mapach Pollinu jako części Sarmacji? :?:
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Archiwum