Strona 1 z 10

Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 13:15
przez AJ Piastowski
Postanowiłem zabrać się za skonstruowanie jednej, solidnej Mapy Teutonii. Zrobiłem już ją z dość dużym odwzorowaniem szczegółów i wyszło mi, korzystając z wszelkich możliwych, dostępnych źródeł, głównie w tym wątku, że mamy masakrycznie dużo braków w nazewnictwie wszelkiego rodzaju, jak też pewne nieścisłości. Niektóre rzeczy na jednej mapie są, na innej już nie. Tak czy siak, pozbierałem wszystko do kupy i całosciowy obraz wygląda OK. Mapa jest zrobiona na styl starodawny, nie jest jeszcze skończona i chciałbym możliwie najlepiej opisać to co zostało już raz nazwane.

Proszę wszystkich, którzy posiadają jakąś wiedzę o nazewnictwie, lub mają jakieś dowody poparte źródłami na taką, a nie inną nazwę. Mapa jest spora i waży prawie 50 MB można ją zassać tutaj.

Proszę teraz o info, jak to jest z tym co nie zostało jeszcze nazwane? Czy można użyć fantazji i wykończyć wszystkie tereny, które jeszcze nie doczekały się oficjalnej nazwy? Czy trzeba mieć na to pozwolenie Senatu? Kwaziego?

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 20:02
przez Roland
Po archiwa to ja bym podbijał do Kwaziego. Jeśli on czegoś nie ma, to znaczy, że to nie istnieje. Co do wykonania mapy... wow. W czym robicie? Bo wygląda bardzo przyjemnie i powiem szczerze, że jestem zauroczony i aż chyba oddam finalną do poligrafii, celem wykonania jakiegoś A3 formatu podkładu na biureczko :D

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 21:38
przez Hetman_Gotfryd
Ja to potrzebuje ze dwa dni by ja ogarnąć; i podać co trzeba poprawić... bo kilka niejasności już widzę ;)
Ale tak poza tym bo BOMBA mapa jak z Wiedźmina :D
Cieszy mnie też że wzorowałeś, się na moich dawnych mapach z opisami nazwa.
A i pierwszy odnośnik przenosi do GŁOSOWANIA w Senacie KT

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 21:50
przez Roland
Jak pokazałem mapę Yennefer, to pierwsze co powiedziała, to że wygląda jak z Wiedźmina :D Także Sławku proszę się przyznać, czy należysz do mojego haremu? :P

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 22:28
przez Andrzej Fryderyk
Przede wszystkim – GENIALNA stylistyka mapy i ogólnie świetna robota. Nieco przeraza waga mapy, ale cóż – duża rozdzielczość, to i się nie dziwię.

Jeśli chodzi o nazwy dla tego co nie zostało nazwane – tutaj zachęcam do współpracy ze Sławkiem, który ma chyba najlepszą wiedzę historyczną. O wielu rzeczach mógłby powiedzieć też więcej Kwazi (którego niestety obecnie nie ma), choć w sumie pozostali Teutończycy ze starych lat, być może też mogliby pomóc. Co do samodzielnego nazywania rzeczy – starałbym się najpierw upewnić że już poszczególne rzeczy nie zostały już nazwane. Jeśli nie – to pamiętaj jak to działa – to co tworzymy jest wszystko naszym dziełem. Jeśli przekonasz innych, że tak się miejsca nazywają, to tak zostaną nazwane.

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 23:04
przez AJ Piastowski
Roland napisał(a):W czym robicie?


Robione w Corelu Draw było + mnóstwo szukania po czeluściach internetu odpowiednich rycin i szkiców które mogłyby posłużyć za wzory. Niektóre wykorzystałem jako gotowce, niektóre musiałem stworzyć samemu.

Mapa jest duża, bo można ją swobodnie przybliżać i znaleźć jakieś szczegóły. Na pewno wymaga jeszcze dopracowania i dopieszczenie tu i tam. Może finalnie zrobię także nie co lżejszą wersję.

Sławomir napisał(a):Ja to potrzebuje ze dwa dni by ja ogarnąć; i podać co trzeba poprawić... bo kilka niejasności już widzę


Sławku liczę na Ciebie! Jak już ogarniesz mapę to daj znać na priv co Cię niepokoi i co należałoby wg. Ciebie zmienić.

AF napisał(a):O wielu rzeczach mógłby powiedzieć też więcej Kwazi


A może udałoby się Kwaziego wywołać tym tematem jakoś, żeby chociaż na chwilę zaglądnął i się wypowiedzieł?

Nazw można tam wsadzić od groma, miejsca jest sporo, a i historię mamy na tyle bogatą, że znajdą się odpowiednie nazwy, które nawet mogą być przydatne, żeby stworzyć jakieś nowe mity i legendy - szczególne pole do popisu będzie miał Sławek w tej materii ;)

ps. LINK już został poprawiony, wkradł się mały chochlik.

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 28 sty 2017, o 23:35
przez Andrzej Fryderyk
Tak też podrzucić chciałem, zresztą mam sporo tematów do obgadania. Na pewno nie należy jednak liczyć na to, że odpowiedź będzie szybka :)

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 29 sty 2017, o 00:21
przez Roland
W ramach sugestii, proponuję zaproponować jakąś kontrowersyjną nazwę, najlepiej regionowi, który już nazwę posiada, a następnie podlinkować Krzyśkowi. Logowanie gwarantowane :D

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 29 sty 2017, o 19:12
przez Kwazi
Już się pogodziłem z tym, że nie zaznam wiecznego v-spokoju.

Ale najwyraźniej muszę wziąć urlop od reala, żeby to wszystko ogarnąć.

Re: Kartografia KT

PostNapisane: 29 sty 2017, o 19:32
przez Andrzej Fryderyk
Kwazi napisał(a):Już się pogodziłem z tym, że nie zaznam wiecznego v-spokoju.


Wcale tego nie pragniesz.