Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kartografia KT

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Kartografia KT

Postprzez AJ Piastowski 31 sty 2017, o 22:32

Sławomir napisał(a):RUHNHOFF a nie Runhoff nie wiesz gdzie mieszkasz

A to przejęzyczenie musiało być z mojej strony.

Z resztę info dziękuję. Sprawdzę jak to będzie wyglądać jak naniosę poprawki i jak oznaczę kolory. Być może lepiej będzie faktycznie nie wrzucać tyle szczegółów w tą akurat mapę, żeby nie straciła uroku. W razie co będę na bieżąco pytał o wszystkie niejasności.
Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 lut 2017, o 21:08

Przewspaniałe dzieło!

Czapki z głów i wielkie gratulacje!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez AJ Piastowski 4 lut 2017, o 18:18

RCA napisał(a):Przewspaniałe dzieło!

Czapki z głów i wielkie gratulacje!

Dziękuję. Ale dzieło jeszcze nie ukończone.

Poprawiłem nie co, niektóre elementy. Mam kilka wątpliwości, więc proszę o skupienie i dokładne wytyczne.

1. RAROGONIA- po kliknięciu powinna otworzyć się mapa w dużym powiększeniu.

A. Zwróćmy uwagę na Rantochię - Czy prawidłowa nazwa to samo Rantochia, czy Rantochia vel Mulnik?
B. Szczyt Carandahellem 1980 m.n.p.m - Dlaczego zaleciłeś Sławku usunięcie tego szczytu z tego miejsca i w którym miejscu powinien on leżeć w takim razie?
C. Gejzery Anguleme - są dwa, zaznaczone kółeczkami. Można by pokusić się o nazwanie ich?
D. Na wyspie mamy 5 nienazwanych rzek. Czy szukamy dla nich nazw, czy usuwamy? Rzeki odwzorowywałem z dostępnych map.
E. Jakieś inne uwagi, pomysły?

2. NASERVIA - po kliknięciu powinna otworzyć się mapa w dużym powiększeniu.

A. Równina Etol została zmieniona na Wyżynę.
B. Czy dobrze zaznaczyłem szczyt Cahenall?
C. Rzeki:
Dopływ do Rz. Servan nad ruinami Santiago - jest czy nie ma? Jaka nazwa?
Dopływ do Rz. Tyga - to samo pytanie co powyżej?
Jak się nazywa rzeka wypływająca z Masywów Nesweriańskich, wpadająca do J. Servan obok Doliny Welland, oraz jej dwa pomniejsze dopływy?
Do Fiordów Inks też coś tam wpada. Co to?
Z Góry Cahenall wypływa również spora rzeka, z dwoma mniejszymi dopływami?

3. DETZONIA I PŁW. RHAG EN HOLL - po kliknięciu powinna otworzyć się mapa w dużym powiększeniu.

A. Czy Marduk i Margon (Argon Cux) zostały właściwie oznaczone? Czy jedno z miast nie jest przypadkiem ruinami?
B. To jeziorko, które raz jest na mapach, a raz nie ma oznaczyłem linią przerywaną oznaczającą jezioro okresowe. To chyba najlepsze rozwiązanie dla połączenia tego faktu z poprzednimi mapami. Pytanie teraz o nazwę?
C. Czy na półwyspie są lasy? Czy mam je usunąć? Jeśli są, to jaka nazwa powinna być uznana? Jeśli lasów nie ma to tak jak pisałem wcześniej, dobrze żeby jakieś drzewa przynajmniej okalały półwysep. A teraz pytanie, jeśli usuwamy te lasy to czy przyjmujemy, że cały teren półwyspu zajmuje również Równina Enderajska?

Na razie tyle, jak wyjaśnimy powyższe szczegóły zajmiemy się następnymi ;)
Obrazek

Postprzez kaxiu 4 lut 2017, o 23:37

A. Czy Marduk i Margon (Argon Cux) zostały właściwie oznaczone? Czy jedno z miast nie jest przypadkiem ruinami?

Marduk leżało na głównej wyspie. Tego jestem pewien, zwłaszcza że to chyba też się działo gdzieś w czasach mojego namiestnictwa. ;)
Wojciech Hergemon

Postprzez Hetman_Gotfryd 5 lut 2017, o 15:10

RAROGORNIA:
a) Rantochii vel Mulnik to dlatego że w tym miejscu było najpierw Rantochii a potem slavianie zbudowali na gruzach Mulnik. I jest ona lokalizowane wiza vi Srebrnego Rogu.
b) Szczyt Carandahellem 1980 ,prawidłowo to Cahenall na wsypie Naservii taki błąd
c) Gejzery Anguleme to nazwa dla kilkunastu gejzerów; zaznacz ile chcesz-nigdzie nie zostały opisane
d) Co do nazw rzek to tylko tyle znam i tyle się dotuczasz pojawiło; lepiej zostawić bo wzorujemy się na mapach hipsometrycznych. Możesz te rzeki po swojemu nazwać nikt się nie obrazi :D

NASERVIA
b) Szczyt idealnie znaczony- to ten z Rarogornii ;)
c) Rzeki Tyga i Servan idealnie oznaczone. Nie są znane nazwy reszty rzek, trzeba je nazwać. Do jeziora Servan wpada w sumie 17 rzek w tym kilka podziemnych ( z opisu Rejencji Endeasji) Zasada-nie wszystkie rzeki są znaczone na mapach bo nie ma takiej potrzeby [przykład Ruhnhoff leży nad rzeką Nerpą, a jest ona nie znaczona bo jest za mała]

DETZONIA i PÓŁWYSEP RHAG EN HOLL
a) Marduk leży na półwyspie=Margon(Argon Cux) na zachodnim wybrzeżu Detzoni na równi z Marduk. Żadne z miast nie jest ruinami.
b) Nazwy tego jeziorka brak, trzeba coś wymyślić i zostaje ono jako stałe jezioro. Może kiedyś pojawi się ona jako cześć pojezierza ? Skoro na mapach hipso ono jest to go zostawmy w spokoju ;) Lasy nie maja nazwy na półwyspie; zostają tylko ich powierzchnie zmniejsz trochę+ trzeba nazwę np. Hollne lasy lub Wodne lasy...
A i proszę zmniejsz obszar Puszczy Zielnoborskiej i bagien. Więcej miejsca da to na Równinę Enderasji :D

To tyle na dziś, jak by co to śmiało pisz. Pomogę ile potrafię i wiem :D
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 7 lut 2017, o 10:03

Aktualizacja mapy - Poprawiłem chyba wszystko, o czym pisaliście. Można ściągnąć mapę na nowo.

Dorobiłem Rzekę Nerpę, pięknie meandrującą z gór, no musiałem ;)

Zanim zaczniemy cokolwiek nazywać, przyglądnijcie się proszę czy jest coś jeszcze do poprawki, lub coś co zostało jeszcze nie nazwane w odpowiedni sposób.
Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 lut 2017, o 20:18

Bardzo ładnie, ale i tak się jeszcze przyczepię do kilku spraw. :D
Odezwę się już poza forum, będzie szybciej...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 7 lut 2017, o 21:07

Adamie,

zarówno ja, jak i nasz przyjaciel Torkan ciekawi jesteśmy, czy planujesz sporządzić w przyszłości podobne mapy dla Nowej Teutonii i Loardii.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 7 lut 2017, o 21:16

AF napisał(a):Adamie,

zarówno ja, jak i nasz przyjaciel Torkan ciekawi jesteśmy, czy planujesz sporządzić w przyszłości podobne mapy dla Nowej Teutonii i Loardii.

No rejczel :) Jak tylko znajdę na tyle dużo v-czasu, żeby przysiąść do nich, a to może być trudne w najbliższym czasie... Ale fajnie mi się odstresowuje przy takiej robocie, więc prędzej czy później takie mapy się pojawią.

Sławomir napisał(a):Bardzo ładnie, ale i tak się jeszcze przyczepię do kilku spraw.

Nie zawiodłeś mnie, liczyłem na to :P
Obrazek

Postprzez Juarez 9 lut 2017, o 23:06

Jeszcze chwila i zrobi się z tego Teutoński Instytut Kartografii. :) Oj, będę miał o czym pisać w Informatorze na pohybel wszystkim tym, którzy twierdzą, że u nas nawet psy nie ujadają. :D Powodzenia w kolejnych pracach. Czekam na kolejne perełki!
Obrazek
ObrazekObrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]