Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kartografia KT

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Kartografia KT

Postprzez AJ Piastowski 28 sty 2017, o 13:15

Postanowiłem zabrać się za skonstruowanie jednej, solidnej Mapy Teutonii. Zrobiłem już ją z dość dużym odwzorowaniem szczegółów i wyszło mi, korzystając z wszelkich możliwych, dostępnych źródeł, głównie w tym wątku, że mamy masakrycznie dużo braków w nazewnictwie wszelkiego rodzaju, jak też pewne nieścisłości. Niektóre rzeczy na jednej mapie są, na innej już nie. Tak czy siak, pozbierałem wszystko do kupy i całosciowy obraz wygląda OK. Mapa jest zrobiona na styl starodawny, nie jest jeszcze skończona i chciałbym możliwie najlepiej opisać to co zostało już raz nazwane.

Proszę wszystkich, którzy posiadają jakąś wiedzę o nazewnictwie, lub mają jakieś dowody poparte źródłami na taką, a nie inną nazwę. Mapa jest spora i waży prawie 50 MB można ją zassać tutaj.

Proszę teraz o info, jak to jest z tym co nie zostało jeszcze nazwane? Czy można użyć fantazji i wykończyć wszystkie tereny, które jeszcze nie doczekały się oficjalnej nazwy? Czy trzeba mieć na to pozwolenie Senatu? Kwaziego?
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Re: Kartografia KT

Postprzez Roland 28 sty 2017, o 20:02

Po archiwa to ja bym podbijał do Kwaziego. Jeśli on czegoś nie ma, to znaczy, że to nie istnieje. Co do wykonania mapy... wow. W czym robicie? Bo wygląda bardzo przyjemnie i powiem szczerze, że jestem zauroczony i aż chyba oddam finalną do poligrafii, celem wykonania jakiegoś A3 formatu podkładu na biureczko :D
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 sty 2017, o 21:38

Ja to potrzebuje ze dwa dni by ja ogarnąć; i podać co trzeba poprawić... bo kilka niejasności już widzę ;)
Ale tak poza tym bo BOMBA mapa jak z Wiedźmina :D
Cieszy mnie też że wzorowałeś, się na moich dawnych mapach z opisami nazwa.
A i pierwszy odnośnik przenosi do GŁOSOWANIA w Senacie KT
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 28 sty 2017, o 21:50

Jak pokazałem mapę Yennefer, to pierwsze co powiedziała, to że wygląda jak z Wiedźmina :D Także Sławku proszę się przyznać, czy należysz do mojego haremu? :P

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez anglov 28 sty 2017, o 22:28

Przede wszystkim – GENIALNA stylistyka mapy i ogólnie świetna robota. Nieco przeraza waga mapy, ale cóż – duża rozdzielczość, to i się nie dziwię.

Jeśli chodzi o nazwy dla tego co nie zostało nazwane – tutaj zachęcam do współpracy ze Sławkiem, który ma chyba najlepszą wiedzę historyczną. O wielu rzeczach mógłby powiedzieć też więcej Kwazi (którego niestety obecnie nie ma), choć w sumie pozostali Teutończycy ze starych lat, być może też mogliby pomóc. Co do samodzielnego nazywania rzeczy – starałbym się najpierw upewnić że już poszczególne rzeczy nie zostały już nazwane. Jeśli nie – to pamiętaj jak to działa – to co tworzymy jest wszystko naszym dziełem. Jeśli przekonasz innych, że tak się miejsca nazywają, to tak zostaną nazwane.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 28 sty 2017, o 23:04

Roland napisał(a):W czym robicie?

Robione w Corelu Draw było + mnóstwo szukania po czeluściach internetu odpowiednich rycin i szkiców które mogłyby posłużyć za wzory. Niektóre wykorzystałem jako gotowce, niektóre musiałem stworzyć samemu.

Mapa jest duża, bo można ją swobodnie przybliżać i znaleźć jakieś szczegóły. Na pewno wymaga jeszcze dopracowania i dopieszczenie tu i tam. Może finalnie zrobię także nie co lżejszą wersję.

Sławomir napisał(a):Ja to potrzebuje ze dwa dni by ja ogarnąć; i podać co trzeba poprawić... bo kilka niejasności już widzę

Sławku liczę na Ciebie! Jak już ogarniesz mapę to daj znać na priv co Cię niepokoi i co należałoby wg. Ciebie zmienić.

anglov napisał(a):O wielu rzeczach mógłby powiedzieć też więcej Kwazi

A może udałoby się Kwaziego wywołać tym tematem jakoś, żeby chociaż na chwilę zaglądnął i się wypowiedzieł?

Nazw można tam wsadzić od groma, miejsca jest sporo, a i historię mamy na tyle bogatą, że znajdą się odpowiednie nazwy, które nawet mogą być przydatne, żeby stworzyć jakieś nowe mity i legendy - szczególne pole do popisu będzie miał Sławek w tej materii ;)

ps. LINK już został poprawiony, wkradł się mały chochlik.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 28 sty 2017, o 23:35

Tak też podrzucić chciałem, zresztą mam sporo tematów do obgadania. Na pewno nie należy jednak liczyć na to, że odpowiedź będzie szybka :)
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 29 sty 2017, o 00:21

W ramach sugestii, proponuję zaproponować jakąś kontrowersyjną nazwę, najlepiej regionowi, który już nazwę posiada, a następnie podlinkować Krzyśkowi. Logowanie gwarantowane :D

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Kwazi 29 sty 2017, o 19:12

Już się pogodziłem z tym, że nie zaznam wiecznego v-spokoju.

Ale najwyraźniej muszę wziąć urlop od reala, żeby to wszystko ogarnąć.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 29 sty 2017, o 19:32

Kwazi napisał(a):Już się pogodziłem z tym, że nie zaznam wiecznego v-spokoju.

Wcale tego nie pragniesz.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]