Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Skrypt wyliczający aktywność

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Skrypt wyliczający aktywność

Postprzez anglov 31 gru 2016, o 02:34

Drodzy Teutończycy,

jakiś czas temu weszły nowe przepisy o możliwości sprawowania funkcji publicznych w Królestwie Teutonii. Jak pamiętacie – było to spowodowane zmianami w prawie centralnym i niebezpieczeństwem zablokowania Senatu. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się wprowadzić własne kryteria aktywności uprawniającej do sprawowania funkcji publicznych, a ja zobowiązałem się do utworzenia skryptu zliczającego aktywność po naszemu do dnia 20 listopada… Niestety, nie przewidziałem, że realne zajęcia, jak i zaangażowanie w inne sprawy w Sarmacji i Teutonii uniemożliwią mi zrobienie tego w planowanym czasie, a projekt musiałem zarzucić na długi czas.

Jednakże w okresie międzyświątecznym, postanowiłem zaczętą pracę dokończyć. Jako iż stwierdziłem, że ważniejsze jest to, żeby skrypt działał, niż żeby ładnie wyglądało, zebrane dane są w stanie dość surowym. Gdy tylko będę miał więcej siły, czasu i chęci by zrobić to tak jak trzeba – wynik zaprezentuję. Póki co:

http://anglov.teutonia.one.pl/activity.html

Na wszelkie pytania, wątpliwości z chęcią odpowiem. Postaram się odnieść do uwag. Choć jest to z pewnością ciekawe dla każdego, skrypt będzie przede wszystkim użyteczny dla Marszałka Senatu.

Kod udostępnię publicznie, gdy go nieco ogarnę, a najlepiej gdy także i część odpowiedzialną za wyświetlanie zrobię tak jak trzeba. Dane odświeżają się codziennie, około północy. Dane odnośnie postów z forum mogą się nieznacznie różnić (na korzyść mieszkańca) od tego, co proponują statystyki od NIA, ponieważ przyjąłem delikatnie inne kryteria.

Diukowi Czuguł-Chanowi wielkie podziękowania za zaprezentowanie mi sposobu, w jaki zliczana jest aktywność na forum w DSG. Nigdy nie lubiłem phpBB :)
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Skrypt wyliczający aktywność

Postprzez Hugo 16 sty 2017, o 12:03

Nie wiem czy mi tak wolno spamować, nie chciałbym wywołać skandalu międzynarodowego, ale:
Świetna robota!
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez anglov 16 sty 2017, o 17:05

Może międzynarodowego to nie wywoła WKM, ale kto wie, może jakaś wojna domowa? :D
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez AJ Piastowski 17 sty 2017, o 13:43

anglov napisał(a):Może międzynarodowego to nie wywoła WKM, ale kto wie, może jakaś wojna domowa? :D

Przy okazji zacytuję klasyka: "Nam strzelać nie kazano, wstąpiłem na działo, spojrzałem na pole o ja pi*****ę..."

Bardzo dobrze widzieć tak wykonaną pracę na rzecz KT. Moje gratulację, że udało się sprawnie stworzyć odpowiedni skrypt, szacun. Oczywiście, proszę o więcej :)
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 20 sty 2017, o 09:35

anglov napisał(a):Dane odświeżają się codziennie, około północy.

A w takim razie dlaczego widnieje zapis "dane na dzień 16.01.2017" skoro odświeżają się codziennie koło północy to data też nie powinna się odświeżać?
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 20 sty 2017, o 09:57

Dobra uwaga. Sprawdzę dziś przyczynę.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 20 sty 2017, o 17:49

Sprawa rozwiązana. Po aktualizacji na serwerach mydevila, byłem zmuszony do ponownego utworzenia wirtualnego środowiska dla mojej aplikacji.

Powinno już działać.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Juarəz 26 sty 2017, o 12:11

Działa znakomicie! Dobra robota Wasza Królewska Wysokość. :)
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 26 sty 2017, o 12:37

WKW taka pierdoła, bo pierdoła ale jak dodano nowego obywatela do rejestru to drobna literówka w nazwisku się pojawiła Serieus Ahabej? (-ż) - zabrakło.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 26 sty 2017, o 18:25

AJ Piastowski napisał(a):WKW taka pierdoła, bo pierdoła ale jak dodano nowego obywatela do rejestru to drobna literówka w nazwisku się pojawiła Serieus Ahabej? (-ż) - zabrakło.

Słuszna uwaga. Polski znak w nazwisku Serieusa zmieniło na znak zapytania. Problem polegał na tym, że domyślne połączenie do bazy danych na serwerze nie jest realizowane przy użyciu kodowania utf-8. Co ciekawe – u mnie na komputerze wszystko działało prawidłowo.

Przy okazji dodałem prosty CSS, żeby ładniej wyglądało. Jeśli wolicie by wrócić do bardziej kompaktowej wersji tabeli – dajcie znać.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Następna strona

Powrót do Archiwum