Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

TLGK - Renovatio pełną parą!

Kwatera Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej, organizacji odpowiedzialnej za ochronę osób, obiektów i urządzeń ważnych ze względu na dobro i interes Królestwa Teutonii.

Czy jesteś za przywróceniem TLGK?

Ankieta wygasła 29 paź 2016, o 15:06

Całym sercem! Ku chwale Królestwa!
7
100%
Zdecydowanie nie. Komu to potrzebne?
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

TLGK - Renovatio pełną parą!

Postprzez Juarez 22 paź 2016, o 15:06

Droga Teutonio,

Zafrasowany brakiem weny, swoistą pustką panującą w mojej wyobraźni, przez pewien czas tułałem się ulicami Złotego Grodu w poszukiwaniu czegoś co natchnęłoby mnie do pracy. Nie mogłem znaleźć niczego co ożywiłoby mój zardzewiały umysł. Kroczyłem więc tak znudzony po bruku spoglądając na równie znudzone twarze mieszkańców Królestwa Teutonii. Na twarze ludzi, którzy niegdyś posiadali swój zatracony charakter. Ludzi nieugiętych, dumnych, pamiętliwych i zadziornych. Uśpionych buntowników, którzy byli gotowi roznieść całą Centralę jeśli ta dałaby im do tego powód. Kroczyłem, myślałem, spoglądałem i wreszcie zrozumiałem. To czego szukałem cały czas miałem przed nosem. Każda znudzona twarz. Każda zmarnowana postura mijana na ulicy. Każdy osrany przez ptaszyska pomnik i każda wysłużona tarcza wisząca na ścianach w karczmie. To czego szukałem zwyczajnie mnie otaczało, przywoływało.

I wreszcie przebłysk. Stara gazeta leżąca pod nogami. Niedopałek papierosa na pierwszej stronie i pożółkły papier, a na nim tytuł: "Teutońska Lwia Gwardia Królewska". Rzucenie okiem, chwila namysłu, naprędce sklejona wizja przyszłości i głęboki wdech. To wystarczyło aby dać motywację. Motywację do odnowienia zaklętej w mrokach czasu organizacji, której blask przyćmiły prawnicze szpargały. Czy Król dziś potrzebuje ochrony? Czy Królestwu potrzeba własnych obrońców? Zdań na ten temat jest tyle ilu jest Teutończyków, ale w jednym zgadzają się wszyscy. Królestwo potrzebuje tradycji, poczucia wspólnoty i braterstwa. Potrzebuje symboli, które spajają społeczeństwo. Dumy, która rozpiera pierś i wywołuje gęsią skórkę. Celu, który nadaje sens wędrówce. Motywacji zmuszającej Nas do działania. Dla mnie tym wszystkim będzie Teutońska Lwia Gwardia Królewska. Będzie, ponieważ czuję diabelnie silny przymus przywrócenia jej do życia. Kontynuowania tego co rozpoczął Martes von Padors i jego współtowarzysze.

Dlatego też proszę Miłościwie Panującego Nam Andrzeja Fryderyka i Gotfryda Slavika de Ruth'a o pozwolenie na renowację tej organizacji, którą przeprowadzać będę w konsultacji z Wami aby moje działanie nie kolidowały z prawem i interesem Teutonii.
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: TLGK - Renovatio pełną parą!

Postprzez Hetman_Gotfryd 22 paź 2016, o 19:52

Zawsze i wszędzie gdzie tylko dam rade wspierać będę TLGK. To jest dziecko niespełnionej wizji i nadziei; zawsze w Teutonii mamy niedosyt tego typu instytucji. Na mnie wiesze że możesz liczyć w tej kwestii... TRADYCJA, MIT i HONOR to są rzeczy które tu można zaadoptować.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 22 paź 2016, o 19:53

Na mnie też :D
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Laurencjusz 22 paź 2016, o 20:24

Miałem obawy, że już nie znajdzie się żaden Teutończyk, który będzie chciał reaktywacji TLGK. Bardzo się cieszę, że rękawica została podniesiona i coś zaczyna kiełkować. Trzymam kciuki.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Juarez 22 paź 2016, o 22:48

Cóż za odzew! Kto by pomyślał, że jeden czteroliterowy skrót przerwie tą irytującą ciszę. :) Dzięki za słowa poparcia kochani. Postaram się ze wszystkich sił żeby TLGK stanęło na nogi, a w razie ewentualnych problemów dam znać. Teraz pozostaje mi jedynie poczekać na odzew ze strony Jego Królewskiej Wysokości, a potem mogę zabrać się za reorganizację Gwardii. Wszystko co będę robił w trakcie renowacji TLGK (wyłączając potrzeby fizjologiczne) opiszę w tym wątku także informowani będziecie na bieżąco. ;)

A tak przy okazji... Z racji, że mojej rezygnacji ze stanowiska Redaktora Naczelnego GT nikt nie przyjął jestem zmuszony kontynuować swoją pracę. Muszę przyznać, że takiego systemu motywacyjnego dla "ludu pracującego" jeszcze nigdzie nie widziałem. :D
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 23 paź 2016, o 09:33

A ja się zastanawiam. TLGK niegdyś działało na zdecydowanie zbyt przegadanym Dekrecie. Na pewno nie chciałbym go przywracać w dokładnie poprzedniej formie. Ale domyślam się, że takowy będzie potrzebny.

Niemniej cóż jednak. chcesz działać, pasjonuje Cię to – jak najbardziej powinieneś. Z mojej strony możesz liczyć na wszelkie wsparcie i pomoc.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 paź 2016, o 19:01

Dobrze że temat na nowo ruszy; jestem świadomy że potrzebna jest nowa forma. Ale to jeszcze lepiej, to daje spore pole do popisu na nowe otwarcie.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 25 paź 2016, o 15:27

Wizję odnowionej TLGK przedyskutowałem z Królem prywatnie i nasz władca odniósł się bardzo pozytywnie do tego pomysłu. Omówiliśmy także sprawy papierkowe więc jak tylko mym oczom ukaże się stosowny Dekret Królewski to od razu przystąpię do tworzenia struktur. :)

Mam jeszcze małe pytanko... Czy TLGK będzie dalej korzystać ze swojej strony w DSG, czy z jakiegoś działu na forum?
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 25 paź 2016, o 17:00

Tak mi się wydaje że DSG będzie OK. Bo niby po co tworzyć kolejny dział na forum...ale to moje prywatne zdanie.
Nie mniej to nie ja decyduję,tylko podpowiadam ;)
Czekam na stosowny Dekret Królewski i strukturę.
Co do samej struktur to jaki jest zarys ponownego powstania TLGK ? w jakim kierunku ma ona zmierzać...
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 25 paź 2016, o 20:47

Zamierzam zorganizować TLGK w taki sposób aby przyciągała ona jak najwięcej ludzi i jednocześnie dawała im spełnienie w swoim fachu/pasji. Głównym zadaniem oczywiście wciąż będzie ochrona Króla i jego krewnych oraz obiektów i urządzeń ważnych dla Królestwa, ale pragnę wprowadzić także kilka innych funkcji. A więc...

Funkcja porządkowa
Skoro Gwardziści mają chronić osoby i rzeczy ważne ze względu na dobro i interes Teutonii to nieodzowną częścią tego obowiązku powinno być pilnowanie porządku publicznego. W związku z tym zamierzam powołać Korpus Porządkowy. Jeśli ktoś odważy się obrażać Naród lub Królestwo Teutonii spotka się z naszą reakcją. Jeśli ktoś zapomni o kulturze osobistej przebywając w naszym kraju również spotka się z naszą reakcją. Jeśli ktoś będzie agitował, podburzał do czynów godzących w dobro Narodu i Królestwa Teutonii musi liczyć się z nami itp. Chcę również zabiegać o przydzielenie Korpusowi Porządkowemu na forum teutońskim podobnych uprawnień jakie posiada Prefektura aby nasza praca była jak najbardziej efektywna.

Funkcja społeczno-wychowawcza
TLGK to organizacja przesiąknięta dumą, honorem i przywiązaniem do Ojczyzny, dlatego chciałbym aby promowała postawy patriotyczne wśród Teutończyków. Utworzenie w tym celu Korpusu Propagandowego będzie idealnym rozwiązaniem. Przejawem tego będą różnego rodzaju konkursy związane z historią Teutonii (współpraca z TIH-em obowiązkowa!), teutońskie grafiki patriotyczne, czy konkursy literackie w duchu teutońskiego patriotyzmu. Wszystko po to aby Naród nie ulegał powolnej sarmatyzacji i pamiętał o swoim dziedzictwie oraz o tym żeby coś po sobie zostawić dla potomnych. Korpus Propagandowy będzie ściśle współdziałał z Gazetą Teutońską aby zyskać sobie jak najwięcej odbiorców dzięki czemu efekty tej pracy będą znacznie większe.

Funkcja obronna
Przez szacunek dla cudownej pracy starych Gwardzistów i chęć zabezpieczenia kraju w razie jawnego zagrożenia TLGK pozostanie przy wzmacnianiu obronności Królestwa Teutonii. Szkolenia zapoczątkowane przez Martesa i Gotfryda będą kontynuowane i w miarę możliwości dopracowywane. W końcu coś takiego jak "Krwawy Marsz" jest swego rodzaju symbolem naszych Lwów i naprawdę warto to kontynuować.

Rezygnacja z nieosobistego uzbrojenia
TLGK w moim zamiarze ma być przede wszystkim gwardią nie zaś małą armią. W związku z tym wszelkie uzbrojenie niebędące uzbrojeniem osobistym zostanie wycofane. Nie wiem, czy decyzja ta jest ostateczną, ponieważ nie można przewidzieć rozwoju wypadków w przyszłości. Aczkolwiek póki co pozostanę przy zdaniu, że gwardia to ma być gwardia i tyle.

Struktura wojskowa
Wedle mojego zamysłu Królestwo Teutonii zostanie podzielone na trzy okręgi: Teutonię, Nową Teutonię i Loardię. Na każdy z tych okręgów przypadać będzie jeden pułk. Nie ukrywam, że pomysł ten podrzucił mi Gotfryd. Jeżeli nasze kadry nie okażą się zbyt szczupłe to system ten powinien spełniać swoje zadanie. Jeśli nie to zostanie on odpowiednio dopasowany do liczby aktywnych Gwardzistów. Struktury wojskowe są dość elastyczne więc nie będzie problemu z ich modelacją. Co do szczegółowej organizacji pułków TLGK to muszę jeszcze do nich przysiąść, dlatego temat ten wciąż pozostaje otwarty. Ich struktury będę konsultował z naszymi rodakami służącymi w KSZ.

Moja motywacja co do tej koncepcji sięga zenitu więc będę ją realizował choćby w pojedynkę. :D
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Teutońska Lwia Gwardia Królewska