Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

FPKT - informacje, raporty, wyniki

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: FPKT - informacje, raporty, wyniki

Postprzez VAT 10 gru 2017, o 21:07

Informuję, że przed chwilą, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ogłosiłem nabór na stanowisko selekcjonera reprezentacji.

Zapraszam do składania podań wszystkich trenerów szukających nowych wyzwań :)
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 12 gru 2017, o 14:10

Szanowni Państwo,

w związku z dymisją trenera Nikodema Erouana barona de Canterville i trwającym obecnie naborem na nowego managera drużyny narodowej Królestwa Teutonii, podjąłem decyzję, że do czasu wyboru nowego trenera (decyzja zostanie podjęta zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni, gdyż Federacja ma zamiar skrupulatnie rozważyć wszystkie dostępne opcje) osobiście przejmę obowiązki trenera kadry jako caretaker manager.

Powodów jest kilka. Przede wszystkim - w obliczu zbliżającego się Mundialu - chcę żeby ktoś doglądał reprezentacji w tym ważnym dla nas okresie. Ponadto, tymczasowe przejęcie drużyny pozwoli mi najpełniej ocenić obecny stan personalny ekipy, poznać jej mocne i słabe strony, sytuację finansową i - być może - dokonać kilku niezbędnych korekt. W ten sposób będę w stanie lepiej współpracować z nowym, docelowym trenerem, gdyż moja wiedza o bolączkach kadry i perspektywach jej rozwoju będzie pełniejsza.

Ostatnia rzecz to nadchodzący wielkimi krokami sezon mundialowy. Każdy kto miał styczność z piłką reprezentacyjną wie, że sezon Mundial w X11 to dosyć specyficzny i - co tu dużo mówić - bardzo trudny dla przebudowywanych drużyn czas. Sezon jest krótki i ryzyko kompletnej klapy w rozwoju WR drużyny bardzo duże. Dodatkowo, pojawia się wiele pokus w postaci roztrwonienia budżetu byle tylko poprawić wyniki (który nowy szkoleniowiec chce rozpoczynać swoją przygodę z drużyną od niepowodzenia?). Nie chcę żeby nowy opiekun kadry się z tym na starcie zmagał. Nie taka jest jego rola, którą wyznacza mu Federacja. Biorąc to pod uwagę, najprawdopodobniej (choć nie na pewno - wszystko zależy od tego, kiedy dojdzie do wyboru nowego trenera), wezmę te trudy i ewentualne mundialowe fiasko na siebie i poprowadzę drużynę do końca tych rozgrywek, ustępując potem miejsca docelowemu managerowi.

Złożyłem już stosowny wniosek w MUP i do końca tygodnia powinienem przejąć kadrę.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez SdC 12 gru 2017, o 20:31

By nie robić zbędnych trudności, w dniu dzisiejszym opuszczę drużynę. Czcigodnemu Prezesowi, jak i następcy życzę powodzenia.
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 22 sty 2018, o 14:19

Szanowni Teutończycy,

w zeszłą sobotę - 20 stycznia 2018 r. - reprezentacja Królestwa Teutonii w piłce nożnej odpadła w ćwierćfinale v-Mundialu po morderczym meczu z Sarmacją (0-0 w regulaminowym czasie gry i 9 kolejek rzutów karnych). Dochodząc do ćwierćfinału Teutończykom udało się powtórzyć osiągnięcie z ostatniego v-Mundialu w Wandystanie. Co więcej, w trakcie zmagań mundialowych udało się nam znacząco odmłodzić kadrę, zaś nasza młodzież zdobyła doświadczenie pozwalające oczekiwać, że wszyscy kluczowi piłkarze rozwiną się i będą stanowić solidny fundament na następne sezony.

Inną istotną kwestią jest fakt, że wraz z końcem Mundialu moja misja jako tymczasowego szkoleniowca reprezentacji dobiegnie końca. Dobrze byłoby wybrać do tego czasu trenera 'na stałe'. Obecnie, do objęcia tego stanowiska zgłosiło się 5 ciekawych kandydatów:
1. Albert markiz Felimi-Liderski;
2. Paviel Gustolúpulo;
3. Rihanna Aureliuš-Sedrovski;
4. Henryk Leszczyński;
5. Daniel Szekeres.

Najchętniej napisałbym, że wszyscy z w/w stanowią równie mocne kandydatury, ale byłbym wtedy hipokrytą, a hipokryzji nie lubię. Nie będzie chyba wielką tajemnicą ani zaskoczeniem, jeśli powiem, że najmocniejszymi kandydaturami z w/w są według mnie zgłoszenia diuka Leszczyńskiego i markiz Liderskiego i w właśnie między tą dwójką zamierzałem dokonać wyboru. Zamierzałem - ale nie dokonam.

Nie dokonam dlatego, że opiekując się tymczasowo reprezentacją, znalazłem w sobie zapał i chęć poprowadzenia tego projektu dłużej niż tylko przez jedną imprezę. W związku z powyższym, nie owijając w bawełnę, chciałbym zgłosić swoją kandydaturę do objęcia stanowiska trenera reprezentacji, a jako że nie mam zamiaru decydować w swojej własnej sprawie, chciałbym poprosić wszystkich członków FPKT, tj. wszystkich trenerów klubów piłkarskich działających na terenie Królestwa Teutonii, by zechcieli wypowiedzieć się na temat tego, kto ich zdaniem powinien zostać nowym szkoleniowcem naszej reprezentacji.

Proszę wszystkich o uczciwy oraz szczery głos w sprawie. Z góry dziękuję.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Aleksander Damian 22 sty 2018, o 14:38

Rihanna Ty to wszędzie chcesz być
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez t.demollari 22 sty 2018, o 17:52

Trudna decyzja, każda z trzech najmocniejszych kandydatur ma swoje dobre strony.

Heniek - cóż powiedzieć, zapewne najlepszy trener z tej trójki, bo też i jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych trenerów v-świata. Szczególnie dobry w tym, czego Teutonia teraz potrzebuje, czyli budowie nowej drużyny. Nie było mnie, więc nie wiem jak to przebiegało, ale fakt, że FCC jadąc na wychowankach dobił do tak wysokiego poziomu ORAZ zaoszczedził dziesiątki grubych milionów wydaje mi się być cudem. Jeśli są jakieś wątpliwości, to co do motywacji. Całą karierę von Thorn-Leszczyński jest kojarzony z jednym klubem, ja sobie żadnych skoków w bok nie przypominam. Pytanie, czy prowadzenie drugiego projektu wyzwoli w nim taki sam entuzjazm.

Vanderlei - niewątpliwe plusem jest dotychczasowa praca jako interim manager. Bardzo dobry wynik, odrzucenie szrotu ze składu etc. Po prostu widać, że sprawy zaczęły iść w dobrym kierunku. Za to chętnie dopytam skąd zmiana zdania, dlaczego wcześniej otwarcie nie mówiłeś, że byłbyś zainteresowany prowadzeniem repry na stałe.

Albercik - nieco w cieniu za powyższą dwójką, ale każdy trener docenia pracę wykonaną z Bykami. Nie zraził się ekstraklasowym wpierdolem, robił swoje i wkrótce zobaczymy tego efekty. To brzmi dobrze w kontekście ewentualnej pracy z reprą Teutonii. Na minus słaba obecność medialna (ma to także wydźwięk finansowy, mieć ~2 miliony a nie mieć, to jest różnica).

Myślę, że każdy z kandydatów powinien się po prostu wypowiedzieć. Co, jak, dlaczego. Z Vandereleiem pewnie gadaliście, ale jeśli to my mamy podjąć decyzję, to też fajnie by było nieco od Was usłyszeć.
Timan Demollari
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
t.demollari
Królestwo Teutonii

Postprzez Rihanna 22 sty 2018, o 22:51

Moi drodzy!

W grudniu jeszcze nie wiedziałam w jakiej pozycji znajdę się w styczniu (udział w wyborach), dlatego kandydowałam. Mając obok siebie tak znakomitych kandydatów rezygnuję z konkursu na stanowisko trenera. Jednocześnie polecam kandydaturę Henryka.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez VAT 23 sty 2018, o 12:51

t.demollari napisał(a):Vanderlei - niewątpliwe plusem jest dotychczasowa praca jako interim manager. Bardzo dobry wynik, odrzucenie szrotu ze składu etc. Po prostu widać, że sprawy zaczęły iść w dobrym kierunku. Za to chętnie dopytam skąd zmiana zdania, dlaczego wcześniej otwarcie nie mówiłeś, że byłbyś zainteresowany prowadzeniem repry na stałe.

Wytłumaczenie jest dosyć proste. Obejmując reprezentację jako interim manager nie wiedziałem, po pierwsze, czy ze względu na moje realne możliwości czasowe, będę w stanie prowadzić trzy drużyny (Kumkwaty, Zienybor i Teutonię), a po drugie, biorąc pod uwagę, że w swojej karierze w X11 wiele razy przejmowałem już drużyny zapuszczone, do przebudowy i przebudowywałem je, nie byłem pewny, czy znowu chcę to robić z Teutonią.

Uważałem także, że dosyć niezgrabnie byłoby, gdybym jako Prezes FPKT ubiegał się o stanowisko, obawiając się z jednej strony, iż zrażę tym innych potencjalnych kandydatów, z drugiej, nie bardzo wiedząc, kto w takiej sytuacji miałby mnie wybrać.

Dlaczego zmieniłem zdanie? Prowadząc reprezentację przez te kilka tygodni zobaczyłem, że sprawia mi to fun. Dysponując skromnymi środkami, udało mi się dosyć poważnie przebudować drużynę, tworząc solidne podwaliny pod dalszy rozwój i nie chciałbym, żeby ten potencjał został roztrwoniony. Widzę, że ma to szanse odpalić, przy czym Teutonii potrzebna jest konsekwencja, spójna wizja i podążanie w jednym kierunku, niezależnie od trudności (a te pojawią się choćby w nadchodzącym sezonie, gdy KT będzie jedną z najsłabszych drużyn w Dywizji). Ja tą wizję mam, wiem jak ją wdrażać i wiem, że będę w stanie ją wdrażać. Wiem też, że gdyby - odpukać - real sprawił, iż nie nie dam rady zając się w sposób właściwy reprezentacją, to - jako Prezes FPKT - będę miał narzędzia by szybko znaleźć następcę bez szkody dla rozwoju drużyny.

Chcę być dobrze zrozumianym. Uważam, że zarówno diuk Leszczyńki jak i markiz Liderski są świetnymi trenerami. Uważam, że zarówno jeden jak i drugi mają potencjał by doprowadzić Teutonię na szczyt. Jeśli zdecydujecie, że jeden z nich powinien być trenerem zamiast mnie - przyjmę tą decyzję ze zrozumieniem i zadowoleniem, bo będę wiedział, że reprezentacja jest w dobrych rękach. Wiem jednak, że Teutonii potrzeba stabilizacji i chciałbym żeby nowy trener był szkoleniowcem na lata. Za siebie odpowiadać mogę, za Kolegów nie i dlatego się zgłaszam. Gdybym miał dar przewidywania przyszłości i wiedział, że po przejęciu reprezentacji przez moich Kolegów, stanie się ona drugim FC Czarnolas albo drugim FC Bullace, to bez wahania powierzyłbym stery drużyny któremuś z nich.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Daniel Saryoni 24 sty 2018, o 20:05

Nie widzę powodu, dla którego prowadzenie kadry przez Prezesa miałoby być niewłaściwe. Niemniej jednak, moim zdaniem, należy poczekać aż wszyscy zainteresowani wypowiedzą się w tym wątku i ustosunkują się do zaistniałej sytuacji.
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Senior 24 sty 2018, o 20:36

Towarzysze!
na federację teutońską spadła klęska urodzaju.
Jako cżłonek teutońskiej federacji ale zarazem i wand, selekcjoner wielkich przegranych bieżącego mundialu zostałem poproszony o opinię. I co, na wszystkie dyskoteki Srebrnego Rogu, mogę powiedzieć?
Drużyna ma potencjał, ale i wymaga intensywnej pracy nad rozwojem młodzieży i pozyskaniem wzmocnień. Wszystkich trzech poważnie rozważanych kandydatów ma mocne CV i niezaprzeczalne atuty. Nie jestem w stanie doradzić. Uważam, że i Henio, i Albercik powinni napisać parę zdań uzasadnienia abyśmy mogli przetrawić problem.
Wandosławię!
Leszek Karakachanow Sr
Karakachanow Senior
działacz społeczny, kulturalny i sportowy

I wyszedl Wanda na pole, Mimo ze pizgauo całkiem mocno, I zakrzyknal: Tego, co me papióry znów cenzurować będzie, Kopne w pupeczkę! I kto mi znów zabrał fajki (Mchs 32,1-5)
Senior

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]