Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Statut FPKT - Propozycja

Statut FPKT - Propozycja

Postprzez SdC 13 kwi 2016, o 15:37

Art . 1.
§1 Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT
§2 FPKT jest federacją sportową, niezależną od władz państwowych, zrzeszającą ludzi sportu.
§3 Federacja działa na podstawie praw MUP i praw prowincji.
§4 Siedzibą federacji jest Auterra.

Art. 2. Celem FPKT jest:
§1 Propagowanie sportu w Królestwie Teutonii.
§2 Rozwijanie drużyn sportowych w Królestwie Teutonii.
§3 Pozyskiwanie środków na działalność FPKT
§4 Nawiązywanie współpracy między drużynami z Królestwa Teutonii

Art. 3. Na czele FPKT stoi prezes federacji, który:
§1 Stoi na czele federacjji.
§2 Odpowiada za kontakty z innymi federacjami.
§3 Reprezentuje federację w Mikroświatowej Federacji Piłkarskiej.
§4 Wykonuje działania Rady Sportowej.

Art. 4. Prezesem FPKT może być każdy aktywny obywatel Królestwa Teutonii.
Art. 5. Prezesa FPKT wybiera Rada Sportowa i jego kadencja trwa na czas nieograniczony.
Art. 6. Rada Sportowa może usunąć Prezesa FPKT w przypadku jego nieaktywności przez 2 tygodnie.
Art. 7. Prezes FPKT może zrezygnować z pełnionej funkcji za tygodniowym wypowiedzeniem.

Art. 8. Zmiana powyższego statutu wymaga zgody 3/4 członków Rady Sportowej Królestwa Teutonii.
Art. 9. Statut wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zapraszam do dyskusji i w razie, gdybym o czymś zapomniał lub są lepsze propozycje proszę o poprawienie mnie.

Z uszanowaniem
Uniżony Sługa
Prezes FPKT,
Dominik Thiefs
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
SdC
Królestwo Teutonii

Re: Statut FPKT - Propozycja

Postprzez anglov 13 kwi 2016, o 15:55

Ogółem jak dla mnie całkiem w porządku brak mi tylko definicji czym jest Rada Sportowa. Czy ma być to nowy twór, określony ustawowo, czy jak? No i oczywiście wymagałoby to pewnych poprawek redakcyjnych.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Albert 13 kwi 2016, o 15:58

„Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT, jest samorządną i niezależną federacją piłkarską działającą na terytorium Królestwa Teutonii — samorządu Księstwa Sarmacji”.

Zapis w dokładnie takim brzmieniu to podstawa tego całego statutu ;) Pozdrawiam,
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Postprzez Daniel Saryoni 13 kwi 2016, o 16:01

Prezes nie próżnuje.To się chwali!

Art . 1.
§1 Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT, jest federacją sportową, niezależną od władz państwowych, zrzeszającą teutońskie kluby piłkarskie.

Proponuję połączenie ust. 1 i 2 i nadania im brzmienia jak powyżej. W nieistniejącym realu związki piłkarskie zrzeszają zazwyczaj kluby. Tutaj mogłyby być reprezentowane przez trenerów/prezesów teutońskich klubów.

§3 Reprezentuje federację w Mikroświatowej Federacji Piłkarskiej.

Unii*

Art. 4. Prezesem FPKT może być każdy aktywny obywatel Królestwa Teutonii.

Nie wiem czy nie powinniśmy pozwolić działać też osobom spoza KT, jeśli żaden teutończyk nie zechce objąć urzędu. Wszak w minionych wyborach prezesa pojawiła się kandydatura Baridajczyka (Daniel Firenza)

Art. 5. Prezesa FPKT wybiera Rada Sportowa i jego kadencja trwa na czas nieograniczony.

W skład RS weszliby przedstawiciele klubów teutońskich?

I warto byłoby zamieścić jakiś zapis o trenerze reprezentacji KT. Czy pełni go prezes, czy może to być inna osoba, a jeśli tak to sposób jej powołania.

To tyle z moich uwag. Niech wypowiedzą się bardziej kompetentni ode mnie. Poza tym świetna robota z tym statutem. Gratulacje :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez SdC 13 kwi 2016, o 16:05

Albert napisał(a):„Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT, jest samorządną i niezależną federacją piłkarską działającą na terytorium Królestwa Teutonii — samorządu Księstwa Sarmacji”.

Zapis w dokładnie takim brzmieniu to podstawa tego całego statutu ;) Pozdrawiam,

Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Za uwagi od wszystkich. Naniosę wszystkie sugestie.
W kwestii Rady Sportowej, to miałem na myśli komisję która wybrała mnie na stanowisko Prezesa FPKT.

SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez SdC 13 kwi 2016, o 16:19

Art . 1.
§1 Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT, jest federacją sportową, niezależną od władz państwowych, zrzeszającą teutońskie kluby piłkarskie.
§2 Federacja działa na podstawie praw MUP i Księstwa Sarmacji.
§3 Siedzibą federacji jest Auterra.

Art. 2. Celem FPKT jest:
§1 Propagowanie sportu w Królestwie Teutonii.
§2 Rozwijanie drużyn sportowych w Królestwie Teutonii.
§3 Pozyskiwanie środków na działalność FPKT
§4 Nawiązywanie współpracy między drużynami z Królestwa Teutonii

§1 Stoi na czele federacji.
§2 Odpowiada za kontakty z innymi federacjami.
§3 Reprezentuje federację w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.
§4 Wykonuje działania Rady Sportowej.

Art. 4. Prezesem FPKT może być każdy aktywny obywatel Księstwa Sarmacji.
Art. 5. Prezesa FPKT wybiera Rada Sportowa, zrzeszająca wszystkie kluby teutońskie, i jego kadencja trwa na czas nieograniczony.
Art. 6. Rada Sportowa może usunąć Prezesa FPKT w przypadku jego nieaktywności przez 2 tygodnie.
Art. 7. Prezes FPKT może zrezygnować z pełnionej funkcji za tygodniowym wypowiedzeniem.

Art. 8. Zmiana powyższego statutu wymaga zgody 3/4 członków Rady Sportowej Królestwa Teutonii, zrzeszającej wszystkie klubu teutońskie.
Art. 9. Statut wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez IUdR 13 kwi 2016, o 17:03

Wydaje mi się, że jest nadal trochę błędów, które postarałem się wypisać.

Wydaje się, że art. 1 paragraf 1 brzmiałby lepiej po pozbyciu się tych licznych przecinków, np. "Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT, jest niezależną federacją, zrzeszającą teutońskie kluby piłkarskie" albo nawet, co chyba lepsze, "Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii, zwana dalej FPKT, jest niezależną federacją teutońskich klubów piłkarskich".
Dalej - art. 1 paragraf 2 powinien (chyba) mówić, że "na podstawie prawa MUP i Księstwa Sarmacji". Przy czym to też jest trochę bez sensu, bo nie mamy w Sarmacji ani przepisów regulujących prawo stowarzyszeń, ani żadnego prawa sportowego.
Artykuł drugi jest do przeredagowania, to zdecydowanie powinien być jeden paragraf. Analogicznie artykuł trzeci.
Artykuły 4, 5 i 6 przydałoby się połączyć, przy czym nadal pozostają niewiadome odnośnie Rady Sportowej. Zrzesza kluby, tzn? Właściwsze wydaje się wymienienie tutaj przedstawicieli klubów, trenerów klubów w systemie X11, słowem cokolwiek konkretniejszego. Trzeba to opisać w osobnym miejscu, raczej nie razem z kadencją Prezesa.
W artykule 8 niepotrzebnie powtarza się definicję rady.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez SdC 14 kwi 2016, o 16:36

Swoja drogą znalazłem dziś statut FPKT, więc zapytam czy jest potrzebny nowy?

http://prawo.sarmacja.org/akt,7234.html

SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 14 kwi 2016, o 16:40

To w ogóle niesamowite, że żeby w wirtualu pograć w piłkę nożną potrzeba napisać staut.

Diuk K. approved.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 14 kwi 2016, o 16:40

To nie statut.

Pozdrawiam,
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Następna strona

Powrót do Archiwum