Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oświadczenie Diuka Abvienolheimu ws. elekcji

Oświadczenie Diuka Abvienolheimu ws. elekcji

Postprzez Vladimir 11 lut 2016, o 20:50

Obrazek

Abvienolheim, 11/02/2016

OŚWIADCZENIE

Diuka Abvienolheimu ws. elekcji

Szanowni Teutończycy!

Król Mateusz Wilhelm abdykował! Oto przygotowujemy się do kolejnej elekcji królewskiej, my wybierzemy spośród nas tego, który nami pokieruje. My, iście demokratyczny naród, sami wybieramy sobie królów! Powinniśmy być z tego dumni.

Pierwotnie nie zamierzałem ubiegać się o tron. Dziś jednak, po gruntownym przemyśleniu, pragnę Wam zakomunikować, że stanę w wolnej elekcji jako kandydat. Sądzę, że powinienem wyjaśnić (zadeklarować) kilka spraw, byście wiedzieli, na kogo oddacie ewentualnie głos.

1. Jeśli postanowicie włożyć koronę na moją głową, obiecuję, że skończę ze wszystkimi moimi ekscesami. Nie będę się angażował w życie centrali — zwłaszcza w jakąkolwiek krytykę polityczną lub działania wymierzone w polityków centralnych. Zaprzestanę również wszelkich sporów publicznych, które nie dotyczyłyby Teutonii.
  2. Chciałbym również otoczyć ojcowską opieką wszystkich Teutończyków, nawet tych, z którymi obecnie się nie zgadzam na różnych płaszczyznach życia społecznego, kulturalnego lub politycznego. Chciałbym również, żeby wszyscy Teutończycy nie bali się zwracać do mnie ze swoimi pomysłami, które według nich pomogłyby w dobrym funkcjonowaniu Królestwa. Obiecuję, że wszystkich propozycji wysłucham cierpliwie.
  3. Jeśli postanowicie wybrać mnie na króla, obiecuję nie realizować mojego pomysłu systemowej likwidacji miast teutońskich w DSG, chyba że Teutończycy w przyszłości postanowią wrócić do tej idei.
  4. Obiecuję również, że nie będę podejmował jakichkolwiek działań, których nie skonsultowałbym najpierw w Wami — tyczy się to szczególnie projektów dekretów i edyktów.
  5. Jako król chciałbym również udać się do Grodziska i złożyć przed Jego Książęcą Mością Tomaszem Ivonem Hugonem homagium przebłagalne, albowiem nie godzi się, żeby dwóch monarchów i dodatkowo wasal i suweren żyli w niezgodzie. Grzechy pychy winny zostać odpokutowane!
  6. Chciałbym również utworzyć urząd Koronnego Radcy Prawnego, który byłby moją pomocą w biurokratycznym zarządzaniu Królestwem. Na ten urząd chciałbym powołać jednego z najbardziej zasłużonych w naszej społeczności biurokratów Rolanda Heacha. Zastanawiam się również, czy Koronny Radca Stanu nie powinien służyć fachową poradą wszystkim Teutończykom.
  7. Chciałbym także zarządzić homagium lordowskie podczas którego każdy urzędnik Królestwa przedstawiłby opis swojej funkcji (wraz z odnośnikami do Konstytucji, ustaw i innych aktów prawnych, które konstytuują uprawnienia i zadania danego urzędu). Taki opisy chciałbym zamieścić na stronie Królestwa, żeby ułatwić przyszłym urzędnikom sprawowanie funkcji publicznych. Chciałbym, żeby za każdy dostarczony opis Lord Ekonom wypłacił ustalone wynagrodzenie — jeśliby się na to zgodził.
  8. Jeśli złożycie na mojej głowie koronę, chciałbym przyjąć dwa imiona: Augusta Jakoba — na cześć pierwszego króla Zjednoczonej Teutonii oraz pierwszego cesarza internetowych dziejów naszej Ojczyzny.

Powyższe punkty można traktować jako ogólny opis i zestaw deklaracji. To od Was będzie zależało, kto zostanie nowym królem Teutonii. Jeśli postanowilibyście wybrać mnie, a ja zawiódłbym Was, wtedy odbierzcie mi koronę, którą sami włożylibyście na moją głowę. Tak mi dopomóż Hergolienie Wielki i wszyscy nasi Przodkowie!

(—) Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Oświadczenie Diuka Abvienolheimu ws. elekcji

Postprzez Vladimir 14 lut 2016, o 13:53

Obrazek

KOMUNIKAT

pretendenta do tronu

Szanowni Teutończycy!

Zapraszam Was do zapoznania się z zarysem mojego programu i deklaracji. Magnum opus et magnum bonum!

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 lut 2016, o 17:37

Faktycznie nie dało się nie zauważyć...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 14 lut 2016, o 17:43

Zachęcam do przedstawienia nam własnego programu. :3
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 17 lut 2016, o 13:26

Bardzo bym chętnie to zrobił, gdyż jak widmo sugerowałem taki zamiar. Nie mniej jak obecnie wiadomo, mamy już komplet kandydatów i po długim namyśle nie zdecyduje się na taki zamiar.
Co do programu nie powiem żebym nie znalazł tam kilku ciekawych rzeczy, nie mniej nie do końca jestem przekonany co do programu:
Bardzo podoba mi się pomysł z homagium przebłagalne jest to na pewno duży + i zacna idea.Budząca moją aprobatę- ale jak wiadomo jestem tylko skromnym urzędnikiem z II Lini.
Ciekawym pomysłem jest tzw.Ojcowska opieka może szanowny pretendent to szerzej wyjaśnić ? Bo w pierwszej myśli, czyżby szereg adopcji :D
Cieszy mnie też zamiar przyjęcia imienia: Augusta Jakoba to bardzo zacna inicjatywa i dbanie o ciągłość historyczną.
Niestety w mojej ocenie cieniem, na program jest na pewno zamiar powiększenia biurokracji:Koronnego Radcy Prawnego naprawdę nie widzę potrzeby na dodatkowe stanowisko, dla mnie i tak biurokracja jest u nas spora a dodatkowe stanowisko to tylko przyrost formy nad zasadą. Co do kandydata to jest ona idealna, ale samo stanowisko to dla mnie bezzasadne poszerzanie biurokracji.
I na koniec: Niestety obawiam się że szanowny i bardzo przeze mnie lubiany Diuk Abvienolheim jak to sam wspomniał skonczy ze swoimi ekscesami...Wiem że trzeba dawać ludziom szansę, nie mniej w tym przypadku nie jestem do tego przekonany. Gdyby to było stanowisko w Centrali lub LK lub LR u nas to tak. Ale w tym przypadku mówimy o Tronie w Srebrnym Rogu. Osobiście bardzo pana szanuję i wiem jaki wkład pracy włożyłeś w wiele dziedzin w Teutoni, nie mniej od osoby na tak zaszczytnym miejscu; wymagam dobrej opinii i prawie nie nagannej opinii. Chcę mieć świadomość że mój Król, w pewnych sytuacjach zachowa zimną krew a nie uniesie się.
Takie jest moje zadnie, i zdaję sobie sprawę że jestem w mniejszości.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 17 lut 2016, o 14:53

Sławomir napisał(a):Ciekawym pomysłem jest tzw.Ojcowska opieka może szanowny pretendent to szerzej wyjaśnić ? Bo w pierwszej myśli, czyżby szereg adopcji :D

Chciałbym, żeby Teutończycy postrzegali mnie jak swojego "ojca". Chciałbym zapewnić wszystkim, niezależnie od tego, czy w jakiś kwestiach obecnie się nimi zgadzam, czy też nie zgadzam, wsparcie (np. ich inicjatyw). Jak to obiecałem, byłby zawsze otwarty na wszystkie propozycje i pomysły, które wyszłyby ze strony Teutończyków. Tym jest dla mnie "ojcowska opieka".

Niestety w mojej ocenie cieniem, na program jest na pewno zamiar powiększenia biurokracji:Koronnego Radcy Prawnego naprawdę nie widzę potrzeby na dodatkowe stanowisko, dla mnie i tak biurokracja jest u nas spora a dodatkowe stanowisko to tylko przyrost formy nad zasadą. Co do kandydata to jest ona idealna, ale samo stanowisko to dla mnie bezzasadne poszerzanie biurokracji.

W zasadzie, gdybyśmy tylko tego chcieli, biurokracji możemy uniknąć. Urzędy, które funkcjonują w Teutonii to: król, lord koadiutor, marszałek senatu (oraz ewentualnie wicemarszałek). Resztę uprawnień urzędniczych można skondensować w ramach jednego urzędu np. lord koadiutora (obecnie Lord Koadiutor wykonuje np. obowiązki lorda poborcy i lord ekonoma). Jak to niektórzy Teutończycy zauważają, w teutońskim prawie panuje bałagan lub jest (czasami) niedoprecyzowane - wątpliwości pojawiły się np. na IRCu w dyskusji nad Dekretem o Zgromadzeniu Elektorów. Uważam, że fachowa ocena projektów aktów prawnych może być bardzo pomocna, szczególnie dla tych urzędników, którzy nie posiadają "biurokratycznego talentu" i "biegłości w języku i logice prawa". Dodam, że w moim zamyśle każdy urzędnik mógłby zwrócić się do Radcy o zaopiniowanie sporządzonego aktu prawnego. Zwracam uwagę na czasownik "mógłby". Radca miałby służyć pomocą, wskazać błędy, ale od urzędnika zależałoby, czy zastosowałby się do opinii (wskazówek i porad) Radcy.

I na koniec: Niestety obawiam się że szanowny i bardzo przeze mnie lubiany Diuk Abvienolheim jak to sam wspomniał skonczy ze swoimi ekscesami...Wiem że trzeba dawać ludziom szansę, nie mniej w tym przypadku nie jestem do tego przekonany. Gdyby to było stanowisko w Centrali lub LK lub LR u nas to tak. Ale w tym przypadku mówimy o Tronie w Srebrnym Rogu. Osobiście bardzo pana szanuję i wiem jaki wkład pracy włożyłeś w wiele dziedzin w Teutoni, nie mniej od osoby na tak zaszczytnym miejscu; wymagam dobrej opinii i prawie nie nagannej opinii. Chcę mieć świadomość że mój Król, w pewnych sytuacjach zachowa zimną krew a nie uniesie się.
Takie jest moje zadnie, i zdaję sobie sprawę że jestem w mniejszości.

Proszę mi wierzyć, że nie zamierzam na siłę forsować moich pomysłów (jak np. idei dot. Senatu) i z tego powodu popadać we frustrację. Król ma być wskazywać drogę, czy Teutończycy pójdą tą drogą, to zależy od nich. I trochę mi przykro, że w Pańskich oczach nie mam nienagannej opinii. Za moją kandydaturą przemawiają jednak: aktywność i doświadczenie (dwa razy byłem królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów - jako August IV i Ludwik II August).
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 lut 2016, o 20:40

Dziękuje bardzo za udzielone mi odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie. Pozostaje mi tylko życzyć jak najlepszego wyniku, Powodzenia :)
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 25 lut 2016, o 19:17

Obrazek

Abvienolheim, 25/02/2016

GRATULACJE

Diuka Abvienolheimu dla Sukcesora Tronu Królewskiego

Czcigodny Sukcesorze!

Pragnę serdecznie pogratulować Agnlauowi Tristorze wygranej elekcji! Oby Twoje panowanie dla dobra Królestwa Teutonii było długie i owoce, każdy dzień obfitował w sukcesy i zwycięstwa w walce z wrogami teutonizmu, a każdy Teutończyk mógł z dumą powiedzieć, że jest Twoim poddanym!

Chwała Sukcesorowi!
Chwała Teutonii!

Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum