Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uniwersytet Społeczny im. Cesarza Jakoba

Uniwersytet Społeczny im. Cesarza Jakoba

Postprzez Roland 6 lut 2016, o 14:11

Moi drodzy!

Pomyślałem sobie, że fajnie by było założyć w Teutonii uczelnię, która byłaby inna niż wszystkie do tej pory! Uniwersytet Społeczny im. Cesarza Jakoba byłby dwupoziomowy. Pierwszy poziom wyglądałby następująco. Wykłady byłyby rozszerzonym i zaktualizowanym poradnikiem Teutończyka. Osoba zapoznawałaby się z nimi, a następnie przechodziłaby egzamin złożony z 5 pytań dotyczących treści wykładów. Myślę, że to atrakcyjniejsza wersja zdobycia podstawowej wiedzy i prowincji. Możnaby uzależnić np.: prawa senatorskie od zdania tego egzaminu, lub wcale przyznanie obywatelstwa.

Drugi poziom to mogłyby być wykłady specjalistyczne z dziedzin wiedzy, podobnie kończące się egzaminem i dyplomem wraz z tytułem naukowym. Proponuję też system stypendialny, dla osób które podjęłyby się studiowania.

Całość mogę, w miarę możliwości czasowych, oskryptować i ubrać w formę strony na naszym serwerze :D

Co o tym myślicie?
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Re: Uniwersytet Społeczny im. Cesarza Jakoba

Postprzez kaxiu 6 lut 2016, o 14:34

Ja proponuje nazwę historyczną, bodajże - Likejon.

Jakby ruszyło to na tyle, na ile się nadaje zgłaszam się do pomocy ;)

I, o ile się przyda, dorzucam pdf z czasów jak coś podobnego w KS tworzyłem - http://cipronex.boo.pl/kumak/HGKSv1.pdf.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Roland 6 lut 2016, o 14:40

Bardzo spoko materiał, ciekawy link. Niemniej wyobrażałem to sobie bardziej w formie kompleksowej. Trzeba pamiętać, że nie chcę w ramach US budować czegoś przerośniętego. Mierzmy siły na zamiary. Współczesny mikronauta jest niestety minimalistą i czytać za wiele nie lubi. Raczej bym się skłaniał w stronę pewnych elementarnych podstaw, niezbędnych w początkach w mikroświecie i Teutonii. By ktoś się nie przemęczył, uznał, że doświadczył czegoś interesującego, zyskał na tym jakieś tam pierwsze pieniądze i jest ogólnie "szacun" :D
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Rihanna 7 lut 2016, o 14:04

Całym swoim sercem jestem za. Zawsze mogę w czymś pomóc, jeśli by się to pokrywało z moimi możliwościami. System stypendialny - genialny pomysł. Co do egzaminu na obywatelstwo - nie wiem czy powinniśmy w tą stronę iść, ale zawsze można spróbować i zobaczyć czy to się sprawdzi. Dla mnie żaden problem ;)
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Vladimir 8 lut 2016, o 21:20

Pomysł bardzo fajny, ale może warto pomyśleć o jego uproszczeniu. Żyjemy w erze powszechnego klikactwa, dlatego niech Uniwersytet funkcjonuje jako rodzaj quizu (?). Zadane będą kolejne pytania, które zawierać powinny również podnośniki do stron, na których można wyszukać potrzebne informacje. Każdy, kto przejdzie test i osiedli się w KT, otrzyma za to kasę na start. Schluss.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez kaxiu 8 lut 2016, o 23:57

To może lepiej nazwać instytucję Gimbazą im. Cesarza Jakoba?
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Karolina 9 lut 2016, o 01:03

Roland napisał(a):Myślę, że to atrakcyjniejsza wersja zdobycia podstawowej wiedzy i prowincji. Możnaby uzależnić np.: prawa senatorskie od zdania tego egzaminu, lub wcale przyznanie obywatelstwa.

Znakomity pomysł, zwłaszcza jeśli podany w atrakcyjnej formie. Trzymam kciuki za jego powodzenie.

Roland napisał(a):Drugi poziom to mogłyby być wykłady specjalistyczne z dziedzin wiedzy, podobnie kończące się egzaminem i dyplomem wraz z tytułem naukowym.

Czy już zastanawiał się kawaler nad tym, jakie miałyby to być dziedziny wiedzy i jak wyglądałyby te wykłady?
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 9 lut 2016, o 08:10

kaxiu napisał(a):To może lepiej nazwać instytucję Gimbazą im. Cesarza Jakoba?

Do Sarmacji trafia dużo gimbazy. I co Pan zrobisz? Nic Pan nie zrobisz.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez kaxiu 9 lut 2016, o 12:34

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Do Sarmacji trafia dużo gimbazy. I co Pan zrobisz? Nic Pan nie zrobisz.

To tylko się cieszyć. Jakby trafiali sami emeryci to wtedy sytuacja byłaby do, bo w dłuższej perspektywie mało kto by z nich zostawał w KS (podobnie jak na naszym doczesnym świecie). Ale chodzi mi o to, czy warto instytucje edukacji podstawowej nazywać uniwersytetem? No, chyba że chcemy zrobić taką inflacje nazw i tytułów jak realnie...
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 9 lut 2016, o 12:50

W tym przypadku nie mówiłbym o inflacji lecz o narracji.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum