Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Futbólfeaán Auterra - teutoński klub piłkarski

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: FC Auterra - teutoński klub piłkarski

Postprzez Daniel Saryoni 14 cze 2015, o 12:00

FC Auterra została wybrana drużyną miesiąca maja MUP, ex aequo z zespołem Arsenal de Puerto Zafiro (La Palma). Obydwa zgłoszenia uzyskały 4 głosy. W głosowaniu brała udziął także zaprzyjaźniona drużyna Orzeł CF, która uzykała 1 głos. Wkrótce pojawi się artykuł na ten temat.

Ponadto nasz klub zajął 3. miejsce w plebiscycie na sarmacką inicjatywę miesiąca maja, uzyskując 6 głosów. Za wszystkie głosy oddane na FC Auterra serdecznie dziękuję!
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Marek 15 cze 2015, o 15:09

Dobra nasza, oby więcej tego typu nagród. :D
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Daniel Saryoni 15 cze 2015, o 15:59

Ku chwale Teutonii! A dziś udzielę wywiadu Pani Juliette Tedder :)

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Daniel Saryoni 15 cze 2015, o 21:36

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Marek 16 cze 2015, o 19:13

Tak czy talem,pogratulować ponyslu na konkurs.
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)

Postprzez Daniel Saryoni 16 cze 2015, o 19:53

Pomysł może i dobry, ale zainteresowanie małe.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Daniel Saryoni 18 cze 2015, o 14:53

Wywiad udzielony przez trenera Saryoniego dla Micronational Football:

Dziś w studio MUP mam przyjemność gościć Daniela Saryoniego. Jest to trener FC Auterry, zwycięzca plebiscytu Drużyna Miesiąca MUP w miesiącu maju. Jak się okazuje, to doświadczony od kilku lat szkoleniowiec, który do tej pracy wraca po przerwie. Zapraszam do lektury!

Micronational Football: FC Autera jest Twoim jedynym zespołem. Trenujesz tych piłkarzy od niedawna, ale Twoje umiejętności każą podejrzewać, że miałeś już do czynienia z v-sportem. To prawda?

Daniel Saryoni: To prawda. Moja przygoda z piłką nożną trwa już w mikronacjach od ponad sześciu lat. Wcześniej przez pewien czas trenowałem kluby w dwóch ligach mikroświatowych. Pełniłem także funkcję delegata Mikrosławii w MUP. Ponadto z reprezentacją tego kraju wystąpiłem na trzech mundialach, a w RSiT w roku 2010 udało się wywalczyć brązowy medal.

MF: Masz w planach kolejne drużyny? Czy skupiasz się na jednej?

DS: Obecnie moim oczkiem w głowie jest FC Auterra. Sądzę, że już udało mi się wykreować markę zespołu w takim stopniu, że jest rozpoznawalny w Księstwie Sarmacji.
W dalszej perspektywie, chciałbym oczywiście wywalczyć awans i bić się o jak najwyższe cele. A jeśli chodzi o inne drużyny, to w grę mogłyby wchodzić tylko reprezentacje narodowe. Jednak zobaczymy co przyniesie przyszłość.

MF: Jesteś w najniższej dywizji LS, Jak oceniasz jej poziom?

DS: Sądzę, że drużyny z czołówki Niższej Ligi mogłyby spokojnie powalczyć z zespołami Ligi Średniej. Niestety klasa rozgrywkowa, w której występuje mój klub, wyraźnie dzieli się na dwie części. Pierwsza piątka to drużyny z aktywnymi trenerami, ale menedżerowie pozostałych drużyn ewidentnie nie poświęcają zabawie w futbol wystarczająco dużo czasu. Obecnie jest pięciu kandydatów do awansu i mecze tych drużyn przysporzą najwięcej emocji.

MF: Odnosisz same sukcesy. Jaka jest na to recepta?

DS: Moim zdaniem trener, który chce osiągać sukcesy powinien się ciągle uczyć, zwłaszcza na porażkach własnych i cudzych. Staram się eksperymentować i wyciągać odpowiednie wnioski z rozegranych spotkań. Oczywiście nie ma recepty na bycie niepokonanym, nawet jeśli ustawimy perfekcyjna taktykę. Jednak mogę powiedzieć z przekonaniem, że połowa sukcesu to odpowiednie przygotowanie do każdego meczu.

MF: Od 6 lat kręcisz się w mikronacyjnym sporcie i nadal się uczysz? Nad czym teraz pracujesz?

DS: Jeśli chodzi o mikronacyjny sport, przez te sześć (z przerwami) lat zajmowałem się właściwie tylko piłką nożną. Chciałbym nadrobić zaległości, jeśli chodzi o inne sporty i spróbować swoich sił w innych dyscyplinach. Może w haxballu. Brzmi zachęcająco i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Sarmatów. Jednak na pewno moją pierwszą i największą miłością pozostanie futbol i nieśmiertelny X11.

MF: Co myślisz o inicjatywie “drużyna miesiąca”?

DS: To ukłon dla trenerów, którzy poświęcają swoim drużynom wiele czasu i wysiłku. Nominacja do tej nagrody to sygnał, że dobrze wykonują swoje obowiązki. Ponadto, jest to doskonała okazja, aby pokazać swoją drużynę światu. Dzięki temu, wiedza o takich drużynach jak FC Auterra czy Arsenal de Puerto Zafiro wyjdzie poza ramy ligowej społeczności. Przydałoby się tylko większe zainteresowanie inicjatywą, bo jest tego warta.

MF: Jak zareagowałeś na ten tytuł? Zmieni coś w Twoim v-życiu?

DS: Od początku istnienia klubu starałem się zadbać o profesjonalizm. Powstało logo, stroje, szablony do artykułów. Nawiązałem także współpracę partnerską z kilkoma instytucjami spoza świata sportu. Gdy zobaczyłem wyniki głosowania poczułem, że starania nie poszły na marne i na pewno będzie to dla mnie wielka motywacja do dalszego działania.

MF: Skąd czerpiesz inspirację do tworzenia tylu barwnych sportowych artykułów?

DS: Wszystkie te działania wokół klubu są po to, aby historia FC Auterry nie przeszła bez echa. Nie chcę jednak, aby moje artykuły stanowiły tylko zlepek słów, z których wyziera nuda. Czytelników bardziej interesuje forma, niż treść. Dlatego przygotowałem odpowiednie szablony, aby można było na czymś zawiesić oko w przerwie pomiędzy akapitami relacji meczowej. Przy okazji od razu rzuca się w oczy banner prezentujący wynik, a karty zawodników w przyjazny sposób prezentują bohaterów meczu.

MF: Planujesz zaangażować się w życie MUP?

DS: Miałem okazję już kiedyś działać w MUP jako delegat. Jeżeli otrzymałbym propozycję powrotu do tej funkcji, z pewnością bym ją rozważył, ale na pewno nie w bliskiej przyszłości. Za to z zaciekawieniem będę śledził kolejny v-Mundial, który wspólnie zorganizują dwie sarmackie prowincje!

MF: Dziękuję!

Źródło: http://mup.mikronacje.info/?p=536, red. Juliette Tedder

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 cze 2015, o 18:48

Powiem krótko Gratuluje, rośnie nam nowy Trener co daje lepsze pole do rywalizacji z Kadarem. :D
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Saryoni 22 cze 2015, o 22:16

W ten weekend relacja w SAP nie pojawiła się z przyczyn obiektywnych :)

Obrazek

WYNIKI 4. KOLEJKI I TABELA:
Obrazek

ZAWODNIK MECZU (3 raz w sezonie):
Obrazek

Obrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]