Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cały naród odbudowuje Ruhnhoff

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Cały naród odbudowuje Ruhnhoff

Postprzez Pio Maria Facibeni 16 cze 2016, o 18:58

Jak wrócę do domu ze 'studiów' po 20 czerwca to coś pomogę. Kiedyś pisałem dużo opisów, więc myślę, że się przydam.
Ksiądz Pio Maria Facibeni,
Zarządca Monte Cassino,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Sekretarz Ojca Świętego
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 lip 2016, o 19:25

W czasie urlopu przyszło mi kilka pomysłów na opisy zabytków miasta jak i jego dalszą rozbudowę. Widać tak czasem trzeba złapać oddech i inne spojrzenie na plany rozbudowy miasta.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 18 lip 2016, o 19:32

Hmm... A czy miejsce dla v-żony się znajdzie?
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 lip 2016, o 20:14

zawsze i wszędzie Tam gdzie JA tam i TY ;)
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 18 lip 2016, o 20:19

No i na odwrót :P
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 sie 2016, o 18:22

Widzę że ostatnio zaniedbałem swoich miejskich obowiązków; ale i sporo się dzieje poza miastem. Co znacznie utrudnia mi skupienie się na Ruhnhoff; nie mniej na główne cele uważam:
-plan miasta
-herb (mały i wielki)
-opis zabytków
-nowa strona miasta
+ opis Margon w sensie kompleksu miejskiego oraz wyspy Detzonii.
+opis Naservii w sensie wyspa i zabytki na wsypie.
Nie wiem czy to mało, czy dużo wiem że jest to w moim zasięgu. Tylko potrzeba czasu na tego typu opracowanie mnie martwi, jak by nie było praca w TIH oraz KSZ mnie absorbuje mocno.
Nie mniej patrząc wstecz na dotychczasowe treści z tego wątku jestem pełen obiektywizmu ;)

Tak się tylko zastanawiam bo swego czasu już opisywałem Margon, i teraz trzeba by to trochę pozmieniać bo sopor mam tam błędów. Tylko czy w nowych odsłonach artykułów, czy w zbiorczej pracy z wstępem mówiącym o drugim wydaniu poprawionym ? Jak uważacie...
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/2679/8
Tu próbka dawnych moich wypocin :)
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 11 sie 2016, o 21:52

Sławku a te herby co kiedyś robiłem...

1. Duży
Obrazek
2. Mały
Obrazek

Czy planujesz zupełną zmianę wyglądu?
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 sie 2016, o 17:51

Ależ herby mi się bardzo podobają, ale sytuacja się trochę zmieniła i herby też muszą się zmienić. Po prostu dopatrzyłem się podobieństwa do herbu miasta stołecznego Eldorat
http://www.sarmacja.org/miasto/profil/M00009
I jednak musimy ponownie przebudować herb naszego miasta; tym bardziej że chciałbym aby to miasto stało się naszym miastem patronackim...Zatem muszą być różnice choćby w herbach ;)
Oraz zastanawiam się nad nową dewiza pod herbem
Wiedza to klucz do siły
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 13 sie 2016, o 18:09

A może mężu gryfa samego co?
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 13 sie 2016, o 22:04

Irmi a czemu męża pytasz? To miasto jest tak samo ważne dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą go tworzyć. Starosta będzie musiał mieć poparcie obywateli w tej kwestii. Uważam, że klucz musi w jakimś stopniu zostać zawarty w nowym herbie, nie można go pominąć ze względu na historię i nawiązanie do dawnego herbu.

Sławku - Jestem w stanie zrozumieć twoją chęć zmian, faktycznie można dopatrzeć się podobieństw. Nad nowym herbem można popracować, ale nie jest to w mojej ocenie priorytetem w tej chwili. Sentencja jest OK. Jeśli nie nikt inny nie będzie chciał podjąć się tego zadania spróbuję stworzyć coś nowego, ale ...

... najpierw chciałbym zająć się Biblioteką Enderajską za pozwoleniem. Mam wizję jak ma wyglądać i co trzeba zrobić, żeby przywrócić jej czasy świetności, albo przynajmniej przypomnieć o tym, że ona istnieje, ma się dobrze i jest jednym z zabytków, które zasługują na szczególne upamiętnienie.

Pokrótce, planuje odtworzyć jej historię wzorując się trochę na Bibliotece Aleksandryjskiej. Chcę połączyć jej stare oblicze z czasów zamierzchłych, jej powstania i wpleść odrobinę nowoczesności, nowinek ze świata techniki, czy inżynierii. Budynek będzie stary, ale wnętrze tam gdzie jest to możliwe unowocześnione na miarę naszych czasów. Stworzę rozkład pomieszczeń i mapy, które również będą mam nadzieję łączyć antyczny świat z nowoczesnością. Chcę stworzyć dla niej rozpoznawalne logo, wiem już jak ma wyglądać, muszę to tylko teraz przełożyć na graficzny papier. I wreszcie mam ambitny plan doprowadzić prawnie w naszym senacie, aby biblioteka uzyskała status Narodowej (kwestia do umówienia się pod jaką ostateczną nazwą - w każdym razie będzie kilka propozycji) zwiększając jej prestiż i znaczenie kulturowe dla KT. Dużo roboty, ale mam wenę której dawno nie doświadczyłem. Na pewno wszystkie postępy w pracy będą na bieżąco opisywane w Gazecie Teutońskiej. Na wszelkie sugestie i chęć pomocy jestem i będę otwarty cały czas. Wiem też, że to kropla w morzu, ale od czegoś trzeba zacząć.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]