Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cały naród odbudowuje Ruhnhoff

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Cały naród odbudowuje Ruhnhoff

Postprzez anglov 21 mar 2016, o 20:57

Myślę że warto podzielić. Dla zachowania przejrzystości – jak kogoś interesuje jakaś część narracji – łatwo może ją sobie oddzielić :)
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Hetman_Gotfryd 5 kwi 2016, o 12:55

Wspominałem swego czasu o planie miasta. Tak oto sobie go wyobrażałem zanim jeszcze znałem dokładniejsza lokalizację i topografię terenu. Ale i tak dalej uważam że jako wyobrażenie Starego Miast jest ono przydatne. Ale sami ocenicie i zobaczymy czy warto iść w tym kierunku...
Starłem się aby miasto było przejrzyste i zaznaczano co ważniejsze zabytki Starego Miasta. Nie jestem też zwolennikiem w 100% trzymania się nazw obiektów, bardziej traktujcie to poglądowo.
Załączniki

Mapa 001.jpg
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez IUdR 6 kwi 2016, o 18:08

Plan bardzo zacny, może do maksymalnie delikatnych korekt. Jeśli by się na tym opierać, to nie mam za bardzo przeciwwskazań. Może raczej przeczekam dyskusję, oszczędzając czas, by spróbować to potem zwektoryzować, jeśli byście chcieli.

A jeszcze, co do opisu linkowanego w tym wątku przez Rolanda (pod hasłem słowa stającego się ciałem) - dlaczemu 'neoherb' Enderasji ma inny herb Ruhnhoffu, niż ma Ruhnhoff? :D
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez von Lichtenstein 6 kwi 2016, o 19:13

Sławomir napisał(a):Wspominałem swego czasu o planie miasta. Tak oto sobie go wyobrażałem zanim jeszcze znałem dokładniejsza lokalizację i topografię terenu. Ale i tak dalej uważam że jako wyobrażenie Starego Miast jest ono przydatne. Ale sami ocenicie i zobaczymy czy warto iść w tym kierunku...
Starłem się aby miasto było przejrzyste i zaznaczano co ważniejsze zabytki Starego Miasta. Nie jestem też zwolennikiem w 100% trzymania się nazw obiektów, bardziej traktujcie to poglądowo.

Masz talent :)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Irmi 6 kwi 2016, o 19:16

Wszelki duch. Namiestniku, ex Królu witaj :D jak fajnie ze twój duch sie pojawia :D
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 kwi 2016, o 14:20

Faktycznie lubię robić mapy, i trochę ubolewam że nie mam do tego stosownego programu...
Co do herbu; to nowy herb został stworzony w tej dyskusji (wersja z gryfem,kluczem,murami)zaś stary na potrzeby tworzonej wtedy Rejencji stworzył Kwazi- chyba ? Jeszcze inny jest na obecnej/starej stronie miasta.
Klucz jest jedynym łączącym je symbolem.
Kiedy tworzono herb Rejencji tylko wersja z księga i kluczem była dostępna i taki został umieszczony.
Dopytywałem potem czy potrzeba zmiany jakimś dekretem na nowy herb; ale oznajmiono mi ze taka opcja jest zbyteczna.
Przyznam się że trochę mnie ciekawi, jak by to wyszło w mapie wektorowej ? Tylko jako osoba nie mająca o tym pojęcia, taka mapa była by potem łatwa w dalszej obróbce. Typu dodawanie danych lub innych obszarów...
Kusi mnie też mapa hipsometryczna, całej rejencji. To też bym ogarną w postaci rysunku jak ten wyżej.
Co do samego miasta, czy dopasować to do znanych mi już realiów Ruhnhoff i topografi z rozszerzeniem na inne dzielnice miasta ? czy pozostać tylko na takim założeniu Starego Miasta jak wam zaprezentowałem ?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez IUdR 7 kwi 2016, o 15:11

Sławomir napisał(a):(...) czy dopasować to do znanych mi już realiów Ruhnhoff i topografi z rozszerzeniem[?] (...)

Jeśli to możliwe, tj. masz czas i ochotę, to byłbym bardzo na tak!

Swoją drogą, nachodzi mnie takie pytanko: czy może np. tę dzielnicę-1/3 starego miasta, która leży tuż pod zamkiem, pozbawić bram zewnętrznych? Robiła by za turbosolidny, w porównaniu do pozostałych części maista, bastion obronny samego miasta.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 8 kwi 2016, o 19:10

Ok pomyśle nad takim rozwiązaniem, i zobaczę jak mi to wyjdzie...
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez IUdR 15 kwi 2016, o 23:01

Dobra, zrobiła tu się stypa, więc póki nie odżyją inne fronty odbudowy miasta, ja pomarudzę jeszcze o ten herb. Po pierwsze zdecydowanie nie jestem entuzjastą obecnej stylistyki*, choć to nie jest najważniejszy problem, który chcę poruszyć. Bardziej chodzi o to np. że w obecnym herbie gryf lewituje nad miastem - trzeba coś z nim zrobić. Najzdrowszymi rozwiązaniami byłoby go albo wstawić w bramę, albo wywalić w buraki. Można się pobawić też w najzwyklejsze ustawienie go na murach, ale to może trochę się kłócić z układem klucza. Co jeszcze jest mankamentem herbu, to wysokie podobieństwo z herbem Eldoratu (tutaj można tenże zobaczyć).
Ale też nic na siłę, jak wolicie, aby został ten układ, to myślę, ze sarmacki pierdolnik heraldyczny go przeżyje. Wtedy pozostaje tylko ew. rozkminić poniższy przypis.

*Dlatego na szybkiego naszkicowałem swój model. Wykorzystałem m.in. grafiki z ostatnich źródeł JKiKW HR-PMK.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kwazi 16 kwi 2016, o 11:14

Sławomir napisał(a):Tak oto sobie go wyobrażałem zanim jeszcze znałem dokładniejsza lokalizację i topografię terenu. Ale i tak dalej uważam że jako wyobrażenie Starego Miast jest ono przydatne. Ale sami ocenicie i zobaczymy czy warto iść w tym kierunku...

Do topografii terenu można ten plan bez problemu dopasować (wystarczy go obrócić tak, żeby pasował do linii brzegowej). Ale nic poza tym nie trzeba w nim poprawiać.

Jedyny plan Ruhnhoff, jaki powstał za czasów MT, miał kwadratowe ulice bez nazw i nie specjalnie pasował do linii brzegowej wyspy, dlatego nawet go nie pokazuję.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]