Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lenna na mapie Teutonii (projekt)

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Lenna na mapie Teutonii (projekt)

Postprzez GrzegorzTomJaqb 9 wrz 2020, o 20:30

W Radzie Królestwa padła propozycja, żeby na mapę w zapewne dobrze znanym Wam Teutońskim Instytucie Geodezji i Kartografii, dorzucić (jako dodatkową warstwę) wszystkie lenna, które są położone na terenie Królestwa. Pomysł został uznany za słuszny, więc prosilibyśmy Was o podanie lokalizacji swoich lenn, o ile takowe posiadacie ;) Wierzymy, że efekty będzie nam dane dosyć szybko zobaczyć (o ile twórca mapy zgodzi się na taki ruch).
Lokalizacje waszych lenn prosimy podawać w tym wątku.
(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski,
Minister Spraw Zagranicznych

Obrazek
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Re: Lenna na mapie Teutonii (projekt)

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 wrz 2020, o 18:46

Te dwie na 100 % bo moje
A -hrabstwo Kamienny Brzeg
B- hrabstwo Ruhnhoff

C- hrabstwo Hetmanstrand = Magnum von Graudenz ( tego też na 80 % jetem pewien )
D- baronia Demlin = Goglez Pajzano ( tego jestem na 70% pewien)

Naservia = Krzysztof St. M. Kwazi przed nim był Michael von Lichtenstein

baronia Ordynacja Ahabejż = Sereus von Ahabejż ( wychodzi że jest na lennie Magnuma powyżej Zommerland przy granicy z KB, tylko że chyba lokalizacja została zmieniona coś mi tak świta...)

baronia Gniazdo Gryfów = Albert Jan Maat von Hippogriff ( znajduje się powyżej Ruhnhoff na północny- wschód )

baronia Tseleborm = Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein ( w środku granicy KB z Loardią , czyli też na lennie Magnuma )

baronia Lantshaven = Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni ( Nowa Teutonia, na terenie hrabstwa Weyr, przy granicy z Domeną Królewską )

hrabstwo Heidesheim = Karolina von Lichtenstein ( nad ujściem rzeki Norte do jeziora Lokan )
Załączniki

lenna.png
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 10 wrz 2020, o 19:34

Z całym szacunkiem ale kto pozwolił na nadawanie w lenno polowe wyspy albo polowe Loardii, jak tak zaraz pójdzie to będę za przepadem ale lenn, nie tytułów.
Kamienny brzeg widzę jest:
"Skutecznie czyniąc zadość przywilejom nadanym Dekretem Suzerena, przekazuję w lenno włości Kamienny Brzeg na północy zachód od miasta Srebrny Róg położone." a nie że jest to pół wyspy. Link daje namiary na x=1030&y=1006 i trzeba znalezc na tej mapie i wtedy będzie prawidłowe.

Magnum: "Skutecznie czyniąc zadość przywilejom nadanym Dekretem Suzerena, przekazuję w lenno włości Hetmanstrand na północ zachód od miasta Auterra położone." to też nike jest pół Loardii i na pewno nie w tym miejscu.
JKM Andrzej Fryderyk rozwiązał ten problem tutaj: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=503&t=24451&start=10

Generalnie proszę o niezaznaczanie w dziwnie dużych połaci terenów, bo i tak je sprawdzę, a jak widać tak naprawdę są to małe kropki na mapie.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 10 wrz 2020, o 22:22

Nie po to spędziłem poprzednio dobrych kilka godzin, angażowałem Helwetyka, by ustalić stan faktyczny, by kolejny raz były przekazywane bzdury na temat lenna Magnuma.

To że Król się zmienił, nie znaczy, że nie pamiętam poprzedniej dyskusji w tej sprawie.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Królestwo Teutonii
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 wrz 2020, o 19:38

Książę, Królowo

Mapa która się tu pojawiała jest z 3013 i obejmuje ona cały nas obszar. Zaznaczone obszary lenn na KT były wykorzystywane przez Kwaziego w pewnym projekcie,który ostatecznie nie udało nam się zrealizować. Jednak jego wartość jest tak że pokazuje stan faktyczny na tamten okres czasu. Faktem jest że powierzchnie lenn kiedyś były inaczej traktowane niż dziś.

Nigdy też nie sugerowałem że należy mi się pól wyspy i byłem przekonany że Kamienny Brzeg jest na zachodnim/ wschodnim wybrzeżu Naservii.

Chciałem pomóc, a zostałem w nie eleganci sposób podsadzony o celowe wprowadzanie w błąd.

Na samym początku wspomniałem że lenna Magnuma jestem w 80 % pewny- jak widać się myliłem; ale dodałem też jego lokalizacja została zmieniona...

Co było nawiązaniem do dyskusji z 2018 roku o Lenna jeszcze pod wodzą ówczesnego Króla KT Andreja Fryderyka.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary