Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kontrowersyjny pomysł tytułów

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Kontrowersyjny pomysł tytułów

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 cze 2020, o 19:56

Sugeruję zmianę na takie nazwy:

Fráher ik Tello
Fráher ik Bren
Fráher ik Sello

Oraz proszę o dodanie jeszcze jednego tytułu:
Altgraf Glenomen
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6249/7
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joanna Izabela 20 cze 2020, o 20:40

Fráher ik Tello
Fráher ik Bren
Fráher ik Sello

Jakbym mogła wiedzieć od czego są nazwy bo niestety nie umiem ich znależć na mapach.Czy jest to tłumaczenie tego co było wątpliwe?
Altgraf Glenomen

Z tego co widzę po tekście to Glenomen jest nazwą wioski? Jeżeli się mylę to proszę o poprawkę. Jeżeli jest tak jak myślę to w takim razie żeby była zgodność terenu co do rangi to powinno być Fráher ik Glenomen. Samo miejsce oczywiście dodam ale chce żeby było spójna drabinka tytułów. Jeżeli są inne propozycje to słucham dalej. O to chodzi żeby pododawać ważne historycznie miejsca - te opisane przez TIH w szczególności. To nawet doda kolorytu danemu tytułowi.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 21 cze 2020, o 19:38

Fráher ik Tello
Fráher ik Bren
Fráher ik Sello

Jakbym mogła wiedzieć od czego są nazwy bo niestety nie umiem ich znależć na mapach.Czy jest to tłumaczenie tego co było wątpliwe?

Tello - od Robesława z Tello bohatera powstania przeciw Normanom, uczestnik bitwy w 1240 r. Tello nazwa jego rodzinnego zamku, położonego gdzieś niedaleko Rabo w Slavii.

Bren - Dla upamiętnienia tej bitwy z 1092 roku oraz Gwidona "Małego" z Bren uczestnika bitwy pod Vaovirm 1311 r. w NT
Tu mamy nawet dokładna lokalizację zaznaczoną :)
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/9525/8

Sello- Zamek na południe od Srebrnego Rogu, na pamiątkę Grzymisława z Sello uczestnika bitwy z 783 r.

Chodziło mi o to by wybrać Slaviańskie nazwy i były by one zniemczone do potrzeb teutońskiego.
Co do tego Altgraf
Fakt dotyczy to wioski, ale czy nie można przyjąć że obecnie jest to Hrabstwo Glenomen a nazwa odnosi się do całej Doliny ? Było by to takie szczególne "upamiętnienie" tamtych krwawych wydarzeń.

A i czy jest wpisana Cicha Góra ? bo oryginalnie to było jako Ruhigeberg - z tego co mi Nie Diuk tłumaczył to zapamiętałem że to ważna osada była narracyjnie; ale nie pamiętam co i kto z tym miał wspólnego... Może Arcyksiążę coś pamięta ?
Sugeruję wpisać jako Altgraf :)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 22 cze 2020, o 19:27

A jeszcze mam pytanie, bo Królowa wspomniała że szykuje ustawę. A co z herbami ? bo skoro mają być te tytuły; to i powstaną herby ? tożsame z nadaniami... Bo tak mnie dziś, oświeciło że powinny takie powstać. Albo chociaż powinna powstać regulacja; zapytacie czemu - w mojej ocenie nie powinniśmy pozwolić na samowolę w takim herbarzu. W końcu maj one nawiązywać do naszej historii.
Regulacja była by ogólna, czyli dla każdego z regionu ustalimy wspólne elementy herbu. Dostosowane też do rangi danego tytułu
Inne Trzymacze, Klejnoty ,Korony ,Blanki - takie same w Slavii; ale już w Enderasji inny Trzymacz, Klejnot ,Korony , kolor Blanek ITD dla NT i Loardii... co wy na to ?
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joanna Izabela 23 cze 2020, o 08:56

Tytuły sa tymczasowe więc na pewno nie powiązałabym tego z herbami osobistymi. Natomiast dodatkowy herby do konkretnego tytułu jako możliwosć używania przez posiadacza jest to coś do opracowania i jak najbardziej jestem za, jednak na pewno nie zrobi się tego od razu.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 1 lip 2020, o 20:26

Z herbami osobistymi również bym tego nie wiązał. Natomiast - jeśli ktoś by mnie pytał o zdanie - herby poszczególnych ziem tytularnych KT mogłyby ewoluować wraz ze swoją "realną" historią. Tj. ich herby powinny docelowo uwzględniać - o ile coś takiego wystąpi - istotne wydarzenia, szczególnie zasłużonych dla rozwoju ziem władających itd.
Wojciech Hergemon
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]