Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mapa Loardii

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Mapa Loardii

Postprzez Cillian 23 maja 2020, o 10:55

AJ Piastowski napisał(a):Największym kompendium wiedzy jakie udało się zebrać w jednym miejscu to temat pt: Kartografia KT z tamtych źródeł czerpałem całą swoją wiedzę, aby tworzyć mapy.

@AJPiastowski Właśnie użyłem map i Baridasu, I Scholandii i Wandystanu. Mapa Scholandii najbardziej się przydała, bo dawała widok na topografię Loardii. Poprawiłem odrobinę granicę z Baridasem, bo góry te wychodziły zza granice. Z Wandystanem zrobiłem podobnie, lecz miałem tylko mały widok na granicę i nic więcej

Co so kropeczek, wydają mi się że to są dwa pozostałe miasta. Nazw nie pamiętam, ale wiem że są gdzieś na stronie instytucji Loardii/Teutonii
Obrazek

Postprzez Joanna Izabela 23 maja 2020, o 11:01

AJ Piastowski napisał(a):ps. W ogóle to chyba wezmę się za tę Loardię, żeby był spokój i jakaś baza do tworzenia kolejnych map.

No właśnie nasz nowy przyszły obywatel stworzył taką bazę opierając się na mapach Wandystanu itd. teraz korygujemy (o ile mamy informacje).
Na starej stronie rejencji mamy oprócz Auterry dwa miasta: Miasto Lolandburg i Miasto Bytów. Domyślam się, że Lolandburg jest w prowincji Lolandburg ;D a Bytow po mapach znalezionych przez JKW Andrzeja czasem był wcielany do Baridasu, potem znów do Loardii czyli domyślam się, że jest to druga kropka przy granicy z Baridasem. Tym sposobem zostaje nam jedna niewiadome miasto przy Wandystanie. Zaraz wezmę łopatę i zaczne kopać. Natomiast na pewno mapa twoją techniką z nazwami geograficznymi pozwoliłaby już dopiąć wszystko, natomiast nie zmieniałabym tego co stworzył Cillian jeżeli jest zgodne z materialami historycznymi. I mapę Cilliana jak już ustalimy wszystko będę chciała wstawić w http://geografia.teutonia.one.pl/.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 23 maja 2020, o 19:55

Przybywam z pomocą :)

viewtopic.php?f=503&t=27678

Tu macie wszystko co zebrałem o Loardii i moja wizja lokalizacji terenowej. Udzielam wszelkich porad i służę pomocą w jej uzupełnieniu. Tym bardziej że od dawna chciałem, by w końcu ten teren został opisany. Musicie tylko pamiętać aby umieścić na zachodzie mapę Awii ( mimo że ją zatopiliśmy )

Co do miast- tych kropek na tej mapce z szachownicą. Kropka na zachodni wybrzeżu, na granicy z Sułtanatem to Zommerland. Baza KSZ i stolica regionu.
Kropka na północy u granicy z Baridasem to Bytów
Kropka na południu w tym wcięciu w Wandystan to Andburg
I wiadomo na wyspie jest Auterra
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Cillian 23 maja 2020, o 20:39

Wygląda na to, że nic nowego nie doszło co do terenu.

Co do miast, trochę to komplikuje i miesza sytuację, chyba że w Lolandburgii(prowincja) są dwa miasta, Bytów i Lolandburg(miasto). Jeszcze dziś pewnie nałoże miasta na mapę, chyba że jestem zbyt leniwy.
Obrazek

Postprzez anglov 23 maja 2020, o 21:13

Z jakiej racji na aktualnych mapach ma być Awia, której nie ma bo ją zatopiliśmy?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 maja 2020, o 06:21

anglov napisał(a):Z jakiej racji na aktualnych mapach ma być Awia, której nie ma bo ją zatopiliśmy?

Bo z perspektywy czasu, błędem było zatopienie jej. Ja, Ty i jeszcze kilka osób, wie gdzie była. Ale nowe pokolenia, już tej wiedzy nie mają. A powszechnie wiadomo,że o tradycje i historie dbamy mocno w KT.

Co do miast, to tylko Auttera i Zommerland są używane, każde inne miasto na tej mapie. Zyska status miasta naracyjnego, dlatego możemy go dowolnie umieścić.

Trochę bym poprawił topografię terenu. Góry z Wandystan zajmują cały ten trójkąt wcięty w ich teren i wchodzą w nasze terytorium. W kierunku północnym.
Są to góry powyżej 3000 m

Między jenymi i drugimi górami jest niewielka dolina zwana Doliną Olbrzymów.

Na wschodzie za jęzorami jest pustynia, a nad nią bym w poprzek umieścił niewielką wyżynę

Co do klimatu, to jak wspominałem bardziej południowy
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Cillian 24 maja 2020, o 07:31

Trochę bym poprawił topografię terenu. Góry z Wandystan zajmują cały ten trójkąt wcięty w ich teren i wchodzą w nasze terytorium. W kierunku północnym.
Są to góry powyżej 3000 m

J.O. Diuk chyba mapy nie przeczytał, bo właśnie na mojej mapie szczyt tej góry jest wyżej niz 3,000m nad poziomem morza, i zajmująca cały ten trójką.

Między jenymi i drugimi górami jest niewielka dolina zwana Doliną Olbrzymów.

Gdyby Jaśnie Oświecony przeczytał mapę, zauważył by że góry są podzielone... doliną

Na wschodzie za jęzorami jest pustynia, a nad nią bym w poprzek umieścił niewielką wyżynę

A właśnie nie step? Czytałem twórczość mistrza Vladimira o Loardii, i więcej tam przeczytałem o stepie niż pustynii. Nie wiem, może się mylę.
Obrazek

Postprzez anglov 24 maja 2020, o 10:20

Hetman_Gotfryd napisał(a):Bo z perspektywy czasu, błędem było zatopienie jej. Ja, Ty i jeszcze kilka osób, wie gdzie była. Ale nowe pokolenia, już tej wiedzy nie mają. A powszechnie wiadomo,że o tradycje i historie dbamy mocno w KT.

Aktualnie Awii nie ma. Została zatopiona. Odbyła się to w ogólnej zgodzie wśród Teutończyków, więc zamieszczanie jej na mapie byłoby błędem, niezależnie czy uważasz zatopienie błąd czy nie, Zresztą – czy na mapach mikroświata cały czas jest ona rysowana?

Ewentualna mapa Adama, która ma styl historyczny – jasne niech ją rysuje. Ale dlaczego na mapie która ma przedstawiać stan aktualny?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez mtk 29 maja 2020, o 21:52

Cillian napisał(a):Wygląda na to, że nic nowego nie doszło co do terenu.

Co do miast, trochę to komplikuje i miesza sytuację, chyba że w Lolandburgii(prowincja) są dwa miasta, Bytów i Lolandburg(miasto). Jeszcze dziś pewnie nałoże miasta na mapę, chyba że jestem zbyt leniwy.

Tak więc tego... przeszukałem cały dysk by znaleźć wszystko szczegółowo - niestety na próżno... to już tyle lat minęło ale. Lolardia składała się z 4 miast. Lolandburg, Auterra, Bytów i Somertland . Bytów powstał na końcu szczegółów nie pamiętam. Lolandburg był pierwszą stolicą, a zaraz potem stolicą stała się Auterra

Umiejscowienie miast jak na obrazku pierwszym
Po inkorporacji ilość miast zmalała, na pewno Lolandburg, Auterra, Bytów pozostał

Początkowo wyspa sw.Piotra miała cała być w Loardii jednak potem po sporze z Wandystanem została podzielona pomiędzy Loardie i Wandystan dlatego podział różni się pomiędzy pierwszą mapą (obrazek nr dwa) a tą już po inkorporacji (obrazek nr. 1)

http://web.archive.org/web/20071108124407/http://www.surmenia.org/mapa.jpg
http://web.archive.org/web/20070526103146/http://www.lolardia.nets.pl/

Obrazek

Obrazek

Ach to były czasy https://micropedia.fandom.com/wiki/Mateusz_von_Karczewski
--
hr. Mateusz Wilhelm I
Król Senior Teutonii

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 29 maja 2020, o 21:59

Dzięki wielkie za zaangażowanie i próbę poszukiwań, szkoda że tak niewiele się zachowało.

Czy kojarzysz jakieś szczegóły dotyczące tego konfliktu z Wandystanem? Bo wszędzie gdzie znam szukałem i nic nie mogę znaleźć.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]