Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 9 maja 2020, o 11:03

Godzina 11, minut 45. Złoty Gród - plac Ofiar Teutońskiego Maja. Zebrany w przeciągu niespełna trzydziestu minut tłum oczekuje na rozpoczęcie uroczystości upamiętnienia Teutończyków, poległych w imię pełni samorządności Marchii Teutońskiej.
Jako pierwszy przychodzi burmistrz miasta - Poważany Grzegorz Kawaler von Sarm-Czartoryski, wraz ze specjalnym gościem - Jego Arcyksiążęcą Wysokością Wojciechem Hergemonem.
Z przybyłej po chwili karocy wysiada Królowa Teutonii - Jej Królewska Mość Joanna Izabela, pod parasolem w postaci Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej. O oprawę muzyczną zadbała lokalna Orkiestra Złotogrodzka.
Gospodarz, Królowa, oraz gość specjalny podchodzą na Plac - widok oszałamiający; Dominują barwy narodowe Królestwa, salwa braw, skandowane imiona Królowej i Arcyksięcia. W południe rozbrzmiewa hymn Królestwa Teutonii.

(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Postprzez kaxiu 9 maja 2020, o 11:13

Jego Arcyksiążęca Wysokość tym razem trzyma się w cieniu pozostałych zgromadzonych. Do teraz w jego pamięci zachował się żywy obraz tamtych tragicznych wydarzeń. Poproszony o zabranie głosu mówi krótko:
- Czas, aby w końcu Helwetyk Romański odpowiedział za swój bandytyzm w 2006 roku. My pamiętamy, a zbrodnie przeciwko Narodowi się nie przedawniają.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
Avatar użytkownika
 

Re: Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Postprzez Joanna Izabela 9 maja 2020, o 11:24

Po krótkiej acz treściwej przemowie Arcyksięcia, kolejną osobą która podeszła do mównicy była JKM Joanna Izabela.

Wasza Arcyksiążeca Wysokość
Drodzy Teutończycy
Szanowni przyjaciele TeutoniiObchody Teutońskiego Maja są ważnym wydarzeniem. W maju 2006 roku grupa Teutończyków postanowiła wystosować prośbę o samorządność naszego państwa, spotkało się to jednak z oporem Pana w Grodzisku. Oporem tak wielkim, że zmusiło to wielu znamienitych obywateli do emigracji i szukania swojego miejsca na innych lądach. Wydarzenie to nie będzie zapomniane przez nasz lud, który nigdy nie chciał zrobić krzywdy Sarmacji, a jedynie czego pragnął to odrobiny własnej wolności i niezależności. Represje dotknęły uczestników wydarzenia, a przez wiele lat sprawa była uciszana. Mimo to, przetrwaliśmy i zjednoczyliśmy się. Pamiętając jednak o ofiarach, licząc na to że sytuacja się nigdy nie potworzy, pragniemy dzisiejszego dnia odsłonić ten pomnik oraz złożyć przed nim kwiaty. Niech żyje Wielka Teutonia! Niech pamieć o bohaterach nigdy nie zostanie zapomniana!
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Avatar użytkownika
 

Re: Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 9 maja 2020, o 11:29

Przemawia gospodarz miasta - Poważany Grzegorz von Sarm-Czartoryski

Wasza Królewska Mość, Wasza Arcyksiążęca Wysokość,
Drodzy mieszkańcy Złotego Grodu,
Narodzie teutoński!


Zjawiliście się w tym oto miejscu, aby uczcić pamięć o ofiarach Teutońskiego Maja. Czarnej karty historii Teutonii, którą zapisali kefaszyści. Wydarzenia, które spowodowało liczną i bolesną stratę w ludności. Pomimo upływu
już czternastu lat, znajdują się wśród nas świadkowie tamtych dni, a pamięć Teutończyków nie zanika w żadnym stopniu. Jako, że obchody tyczą się wokół całego Królestwa, pragnę przywitać przybyłą specjalnie na tę okazję
Jej Królewską Mość Joannę Izabelę. Jednego ze świadków krwawej interwencji władcy - Jego Arcyksiążęcą Wysokość Wojciecha Hergemona. A także Was - Narodzie teutoński.
Pamiętanie o ofiarach reżimu jest zarówno
naszym zaszczytem, jak i obowiązkiem, także mnie - gospodarza miasta i jednego z przedstawicieli młodszej generacji Teutończyków. Tak, jak powiedział mój przedmówca, nadszedł czas, aby sprawca stanął przed Trybunalem, i został z tego należycie rozliczony. Ma on na sumieniu wiele ludzkich istnień. Nie może tak być, że chodzi z podniesiona głową, jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło. Może i potrafimy wybaczyć, ale nie potrafimy zapomnieć, albo nie potrafimy zapomniec, ale potrafimy przebaczyć. Pierwsza część dzisiejszych obchodów zostanie zwieńczona odsłonięciem pomnika ofiar Teutonskiego Maja, budowanego wieloma miesiącami właśnie tutaj - na złotogrodskiej ziemi.
(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 9 maja 2020, o 12:07

Po ostatnim przemówieniu, Jej Królewska Mość, Jego Arcyksiążęca Wysokość, oraz gospodarz miasta udali się pod miejsce, w którym zostanie postawiony pomnik. Betonowo-granitowa konstrukcja przedstawia książkę i kałamarz z piórem.

Obrazek


Na tabliczce umieszczony został napis: "Ofiarom reżimu kefaszystowskiego, żądającym pełnej suwerenności Marchii Teutońskiej - Mieszkańcy Złotego Grodu". Wstegę w barwach krolewskich przecina Jej Królewska Mość Joanna Izabela.

Obrazek

Przedstawiciele Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej dzielnie pełnią wartę. Kwiaty sklada JKM, Jego Arcyksiążęca Wysokość Wojciech Hergemon, oraz gospodarz miasta Poważany von Sarm-Czartoryski.
(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Obchody Rocznicy Teutońskiego Maja - odsłonięcie pomnika

Postprzez Joanna Izabela 9 maja 2020, o 12:27

Po złożeniu kwiatów JKM, JAW oraz Tenutariusz Królewski przez moment rozmawiali z ludem zebranym pod pomnikiem. Ze względu jednak na napięty grafik nie mogli oni poświecić temu tyle czasu ile by chcieli, już po chwili pojawiły się limuzyny, które miały ich odwieźć na lotnisko w Złotym Grodzie. Społeczeństwo nadal jednak tłumnie składało kwiaty, zapalało znicze oraz rozmawiało o wydarzeniach 2006 roku.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Avatar użytkownika
 


Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość