Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Biuro Rzeczy Znalezionych

Postprzez Juarez 15 sty 2020, o 00:10

Úren Teutonen, w związku z pomysłem, który zalega mi już od bardzo dawna, chciałbym Was prosić (a szczególnie Teutończyków z dłuższym stażem) o spisanie tutaj znanych Wam narodowych przywar, anegdot, złotych cytatów, sytuacji, wydarzeń etc. etc. Prośba może jest trochę nieprecyzyjna, ale szczerze sam do końca nie wiem czego oczekuję. Poza naszym dziedzictwem historycznym i kulturowym, które szczęśliwie dotrwało do dnia dzisiejszego poszukuję inspiracji w czymś charakterystycznym dla teutońskiej mentalności, społeczności, co najlepiej można by było ująć w kilku wyrazach.

Może dla rozdmuchania tematu... Po Teutonii krążyła/krąży opowiastka o gellońskim kuble gówna. O ile dobrze kojarzę to było to powiązane z dawnym zwyczajem Gellończyków, którzy zjadali szczątki swoich przodków i pobratymców, choć mogę mylić wątki. Ktoś dopowiedziałby coś więcej?
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]