Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Złoty Gród] Mieszkańcy!

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: [Złoty Gród] Mieszkańcy!

Postprzez Santi Vilarte 10 sty 2020, o 14:52

Każdy pomnik ma tę zaletę, że chcąc pokazać że coś się robi, i ogłosić nową erę czy coś w tym stylu, można go następnie obalić ;)
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 15 sty 2020, o 16:48

Pragnę powiedzieć, iż nareszcie jestem obecny. Moje obowiązki sprawiły przerwę w działalności w V- świecie. Skoro rozpocząłem ferie zimowe, to mam nieco więcej czasu na ogarnięcie spraw w Sarmacji, przejrzałem propozycje i wszystkie wydają mi się intreresujące. Proponuję głosowanie w sprawie pomnika.

Jakby ktoś mógł, to prosiłbym go o opisanie całego "Teutonowskiego Maja" (niezbyt wiele rozumiem z dyskusji)

Przepraszam za nieobecność,
Grzegorz Czartoryski
(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Obrazek

Postprzez Joanna Izabela 11 lut 2020, o 21:24

Myślę, że można zacząć od artykułu Arcyksięcia
Chociaż liczyłam na to, że sam @kaxiu opowie o tych wydarzeniach.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez kaxiu 11 lut 2020, o 21:52

Fabularyzowane fragmenty są tutaj:
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10673/6

Edit: A dobra, widzę że już dali. To po co wołali?

W skrócie: Wielka zbrodnia kefaszystowskiego reżymu. Teutonia (wtedy Marchia Teutońska) zażądała jakiś drobiazgów, w stylu że nie chcemy, żeby centrala nam narzucała Namiestnika i wszystkich poza mną wywalili z KS. Mnie chcieli pokazowo osądzić i skazać, ale szczęśliwie procesu co by mnie na pewno skazać pilnował i doglądał sam Kefas - wybitny jurysta - i tak oto po roku aresztu zostałem uniewinniony. Lecz prześladowania trwają od tego czasu nieustannie. Strach pokazać w Grodzisku (tfu!) paszport.
Wojciech Hergemon

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 13 lut 2020, o 19:59

Będzie lektury na weekend (przynajmniej chciałbym to przeczytać już w piątek). Może uda się ten pomnik zrealizować jeszcze w lutym.
Obrazek

[Złoty Gród] Mieszkańcy!

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 15 mar 2020, o 12:40

W końcu nabrałem siły i chęci na dalsze planowanie "budowy" pomnika ofiar Maja 2006 (Teutonowskiego Maja);
Na chwilę obecną (15.03) mam przygotowany cokół, na którego bokach prawdopodobnie umieszczone zostaną tabliczki.
Będziecie mogli zaproponować, co zostanie na tym cokole zainstalowane.
Kolejne etapy prac będą pokazywane w eterze sukcesywnie.

Obrazek
Obrazek

[Złoty Gród] Budowa pomnika ofiar Teutonowskiego Maja

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 17 mar 2020, o 12:48

Prace idą w niemalże błyskawicznym tempie. Na chwilę obecną postawione zostały nogi postaci, i podstawa pod tabliczkę (ta biała -na razie-) z (próbnym) napisem - "oddajmy hołd tym, którzy w maju 2006 chcąc zyskać suwerenność Marchii Teutonii, zginęli na rozkaz Piotra Mikołaja. - mieszkańcy Teutonii". Jeśli komuś się nie podoba, to może zaproponować treść tabliczki...

Obrazek
Obrazek

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 17 kwi 2020, o 16:10

Szanowni mieszkańcy,
jeżeli nadal interesuje Was temat pomnika Teutońskiego Maja, to zachęcam do śledzenia działu Teutonii na Discordzie. Tam teraz będą na bieżąco będą wrzucane efekty pracy, zaś w tym wątku wrzucę już ostateczny projekt. Wiele sie zmieniło od poprzedniego zdjęcia, nie będzie postaci. Cokołu nie ruszyłem. Co do treści tabliczki, to jeszcze się zastanowię, jednakże wiadomym jest, że pozostanie. Nie może być tak, że pomnik będzie jednolity, bowiem chcę, żeby pojawił się jakiś akcent. I tu się rodzi pytanie: co idealnie pasowałoby do betonu? Złoto, granit ?
Obrazek

Postprzez von Lichtenstein 18 kwi 2020, o 08:10

kaxiu napisał(a):
Grzeg_Czart napisał(a):@piotr3lukasz Tylko kogo ten pomnik ma prezentować - i z czego najlepiej ma zostać wykonany?

Moim zdaniem powinien to być pomnik ofiar prześladowań Teutońskiego Maja.

Popieram, zważywszy, że Złoty Gród był onegdaj stolicą Królestwa Nowej Teutonii ;)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 21 kwi 2020, o 17:48

Drodzy mieszkańcy,

niniejszym po trzech miesiącach oczekiwań, nareszcie pragnę przedstawić Wam oficjalny kształt pomnika ofiar Teutonowskiego Maja. Myślę, że się wam spodoba. Do jego budowy użyłem betonu (w dwóch odcieniach) i granitu (pióro i tabliczka). Pierwotnie na cokole miał stać student, jednakże moje anty umiejętności w tworzeniu postaci spowodowały tę nagłą zmianę. Co ma ta książka i pióropusz oznaczać? Odpowiedź jest jasna - studentów i profesorów Wydziału Prawa, na których agresję przelali kefaszyści pod wodzą Piotra Mikołaja.

https://drive.google.com/open?id=16tLgagimLcHamTvhF0rTy-o5iPR3lOBm

Treść tabliczki brzmi następująco:
"Ofiarom reżimu kefaszystowskiego, żądającym pełnej suwerenności Marchii Teutońskiej. Mieszkańcy Złotego Grodu"
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]