Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Degradacja Tytułów

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: Degradacji Tytułów

Postprzez Esteladio 26 gru 2019, o 20:40

Uwaga — merytoryczny komentarz.

Jaka by się propozycja w kwestii tytułów nie znalazła, tak zawsze będą 3 obozy. Znajdzie się ktoś kto pomysł degradacji poprze, kto potępi albo ktoś kto zignoruje bądź nie ma własnego zdania. Nie da się w 100 % wszystkich zadowolić, także nie pozostaje nic innego jak po prostu zamienić konsultacje na dyskusję między osobami, które zmiany w tej kwestii mogą wprowadzić tj. przenieść projekt do Sejmu i wprowadzić to co przedstawiciele KS w Sejmie uważają za najlepsze.
Severin Verwaltung-Esteladio
Trener Falangi Fer

Re: Degradacja Tytułów

Postprzez AJ Piastowski 26 gru 2019, o 22:31

AF napisał(a):Wszystko co myślę na ten temat, wraz z konkretnymi propozycjami jest zawarte w tym komentarzu. To co proponujesz jest niczym innym jak piotrotrzeciołukaszową propozycją degradacji. Tylko że w inny sposób. Która – jak już zaznaczałem – moim zdaniem jest niedopuszczalna.

@AF W porządku, zgubiłem ten wątek gdzieś w natłoku reala. Dziękuję za jego podesłanie.

Santi Vilarte napisał(a):A propo podlinkowanego artykułu, przeczytałem tam trzeci od końca komentarz, z którego pomysł również uważam za bardzo dobry

@SantiVilarte Ja wyżej... zapomniałem całkiem o tym :|
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Guedes de Lima 27 gru 2019, o 11:16

Verwaltung napisał(a):Uwaga — merytoryczny komentarz.

Bardziej merytorycznie już się chyba nie dało.

Esencja tego o czym debatujemy i czego nam brakuje - tj. spór! :)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez Esteladio 27 gru 2019, o 11:22

Tylko ja nie wiem, czy ten spór będzie należeć do przyjemnych. Niektórych degradacja może zmierzić tak bardzo, że przestaną tu w ogóle zaglądać, bo zostali "ukarani" za okresowy brak czasu/chęci/pomysłu.

Ja miałem na celu tylko zwrócić uwagę na to, że postawionego problemu w fazie konsultacji, przy obecnej sytuacji, nie da się rozwiązać.
Severin Verwaltung-Esteladio
Trener Falangi Fer

Postprzez Guedes de Lima 27 gru 2019, o 11:27

Verwaltung napisał(a):Niektórych degradacja może zmierzić tak bardzo, że przestaną tu w ogóle zaglądać, bo zostali "ukarani" za okresowy brak czasu/chęci/pomysłu.

Przyznam szczerze, że mnie by osobiście bardzo zabolała degradacja. Stąd też jestem zagorzałym przeciwnikiem tego pomysłu. Mimo wszystko jednak z dużą ciekawością obserwuję dyskusję i będę śledził ją nadal.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Postprzez kaxiu 5 sty 2020, o 11:28

Również i moim zdaniem degradacja nie jest właściwą drogą. System podatkowy i przepad sprawił już, że wszyscy wiedzą, że liberty są bez żadnej wartości. Udawajmy więc, że chociaż tytuły mają znaczenie.

Proponowałbym natomiast rozważenie dualnego systemu tytularnego. Tj. oprócz dotychczasowych tytułów (tzw. stara szlachta i arystokracja), przy których wrócono by do nadawania uznaniowego - wprowadzenie tytułów/fuch punktowanych (bo ja wiem, wielki łowczy itd.), które miałyby tą właściwość, że nadawane punkty z czasem (ale nie za szybko!) ulegałyby umorzeniu.

W rezultacie stara tytulatura (szlachecka) oddawałaby historyczny wkład danego mieszkańca w Księstwo, natomiast tytulatura fuchowa - aktualne zaangażowanie w sprawy Księstwa.
Wojciech Hergemon

Postprzez Hohenzollern 5 sty 2020, o 11:38

Prześwietny Hrabio, to bardzo intrygujący, a zarazem interesujący pomysł. Znacznie bym go tu rozwinął, w ten sposób można by stworzyć coś na kształt narracyjnego dworu książęcego, czy też tytułów(/urzędów) dworskich. To też by zależało od dobrej woli Księcia. Można by to połączyć z różnymi ewentami narracyjnymi, typu wielkie łowy, bankiet książęcy. Mniejsza jednak o to, propozycja przedstawiona przez Hrabiego, jest na pewno o wiele lepszym rozwiązaniem niż degradacja tytułów.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]