Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nadszedł czas

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Nadszedł czas

Postprzez TvH-P 29 wrz 2019, o 20:10

Wasza Królewska Wysokość
Najdostojniejsi Bracia i Siostry

Kiedyś musiało to się stać. Odchodzę. Nikomu i tak nie będzie szkoda bo nic z mojego przyjścia nie wynikło oprócz tępej nadziej, że coś zrobię. Z bólem zrzekam się obywatelstwa i wszystkich funkcji/tytułów. W Radzie Królestwa nawet się nie odezwałem, w Senacie również. Chciałem wprowadzić jakieś słownictwo z języka Teutońskiego do użytku w TLGK i w życiu każdego Teutończyka. Nie udało się. Pomysły (a jest ich dużo) związane z TLGK nie udało mi się wprowadzić w życie, oprócz szkolenia w Gwardii z historii Teutonii. Chyba po prostu się tu nie wpasowałem. Będę może czasem Was odwiedzać, może wrócę na stałe.
Kłaniam się wszystkim
ks. Tadeusz von Hippogriff-Piccolomini SJ
sierżant Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Nadszedł czas

Postprzez Hetman_Gotfryd 29 wrz 2019, o 22:18

No nie zaczynaj, tylko zrób sobie dwu tygodniowy urlop. Złap oddech, takie rozterki to JA, mam co tydzień. A listę projektów, nie zrobiony... ho ho i jeszcze więcej. To nie powód, by to porzucać i rezygnować. Czy usłyszałeś z moich ust, albo innego Teutończyka- że jesteś tu zbędny ? To co to za marudzenie, nie rezygnuj z czegoś fajnego i wartego twojego czasu.

Zatem nie REZYGNUJ, tylko trwaj w KT.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 30 wrz 2019, o 11:32

Teutońska chandra łapie od czasu do czasu wszystkich, stąd już niedaleko do realiozy.

TvH-P napisał(a):Nikomu i tak nie będzie szkoda bo nic z mojego przyjścia nie wynikło oprócz tępej nadziej, że coś zrobię.

Szkoda, to by mi nie było osobników typu @Nthiefs, nawet by to było święto. Każdy wiecznie coś odkłada na później, sam mam kilka takich inicjatyw, gdzieś tam zaczętych, leżakujących na przypływ chęci i nowej energii do działania. A nadzieja, umiera ostatnia.

TvH-P napisał(a):Chyba po prostu się tu nie wpasowałem. Będę może czasem Was odwiedzać, może wrócę na stałe.

Tak jak pisał JO Gotfryd, odpocznij tydzień, miesiąc, rok lub dłużej... kiedyś może poczujesz nową potrzebę dokończenia starych inicjatyw, lub je porzucisz i zaczniesz zupełnie z innej strony.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez SdC 3 paź 2019, o 15:41

Lel. Twój mokry sen się nie spełni, bo wchodzę tu od czasu do czasu.
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 3 paź 2019, o 19:42

SdC napisał(a):Lel. Twój mokry sen się nie spełni, bo wchodzę tu od czasu do czasu.

Uff całe szczęście, że tu zaglądasz, dlatego nie pominąłem twojej obywatelskiej persony pisząc na próżno za plecami. Poziom wypowiedzi widzę jednak bez zmian, zatem nie pozostaje mi nic innego jak podtrzymać powyższe zdanie.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Juarez 9 paź 2019, o 19:43

@TadeuszBrus
Młody jesteś, przynajmniej młodszy ode mnie. Tak wnioskuję z Twojego posta i zdaje mi się, że celnie. Tak więc siadaj i czytaj.

Prawdziwy Teutończyk, taki z mentalnością teutońską, nie siada przed klawiaturę i nie lamentuje, nie użala się i nie szlocha przy pomocy literek. Prawdziwy Teutończyk nie wylicza sobie "chciałem to, chciałem tamto, nie zrobiłem tego i tamtego". On po prostu działa. Nieważne czy ze skutkiem, czy z jego brakiem, ale d z i a ł a. Nie potrzebuje nadziei, że coś się uda, on nią jest. Jest nadzieją dla siebie, dla kraju, dla innych. To nie real, że ze wszystkim trzeba zdążyć, wszystkiemu i wszystkim sprostać, wszystko odpicować na cacy. Tak jak pisali Gotfryd i Adam, każdy z nas ma masę spraw niedokończonych, oczekujących, nieraz skończonych, lecz fatalnych, ale to nie powód by robić taką szopkę, bo 'chlip chlip' ja by chciał, ale ja nie mógł. Możesz mnie uznać za szorstkiego buca, ale taka prawda.

Nie zrozum mnie źle. Nie uważam Cię za ciotę, nie chcę Cię poniżyć ani wyśmiać moją wypowiedzią. Chcę Cię tylko uświadomić. Zamykanie jednej, nazwijmy to ogólnikowo, kariery, bo kilka rzeczy się nie udało i ciągnięcie drugiej wcale nie jest wyjściem. Dlatego przemyśl to jeszcze raz, a potem zrób, co uważasz za stosowne. Pamiętaj, że każdy ma coś za uszami albo i w dupie. Nasza Teutonia to nie Centrala, Zamurze, Gellonia czy inna prowincja pod skrzydłami Sarmacji. Tutaj obywatelstwo, teutońskie obywatelstwo, coś znaczy i wymusza pewien sposób zachowania, przynajmniej dla mnie. Teutończykiem się nie rodzisz, nim się stajesz. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]