Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Úftil

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Úftil

Postprzez Juarez 9 wrz 2019, o 21:45

Úr frá Teutonie ifa lejbi!

Szczerze mówiąc nie sądziłem, że jeszcze kiedyś napiszę to pozdrowienie. Nie wiem czy ktokolwiek mnie tu pamięta, ale skoro już ruszyłem tyłek żeby się zalogować po prawie 2 latach to głupio się nie przywitać.

Z tego, co widzę to dużo się nie zmieniło jeśli chodzi o Teutonię. Centrala mało mnie obchodzi. No może czy moja nieszczęsna familia wciąż istnieje. W każdym razie dajcie znać, co u Was. Czy doczekaliśmy się fallusa na tronie? Ostatnio jak zajrzałem na forum to pomiędzy nogami władcy było pustawo. :)
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Úftil

Postprzez Natalia Wittelsbach 10 wrz 2019, o 10:49

Witamy serdecznie z powrotem w Królestwie Teutonii! Jak miło widzieć rodaków wracających z terapii realiozy w Auterriańskim Uzdrowisku.

Czy wiele się zmieniło? Póki co potajemnie planujemy przejęcie władzy nad całym mikroświatem pod wodzą JKW Joanny Izabeli. Takich rzeczy nie możemy robić zbyt głośno :D i staramy się nie rzucać w oczy. Dlatego mogłoby się wydawać, że dzieje się niewiele.

Widzę, że jest Pan doskonale obeznany w j.teutońskim. Godne pochwały!
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarez 10 wrz 2019, o 19:26

Sądziłem, że przjmowanie władzy nad Pollinem przypisywano tylko von Thornom. Jak widać Aluś miał nosa chcąc mnie przysposobić. Swoją drogą, czy krewniak Arcyksiężnej wciąż żyje w Dreamlandzie? O ile w ogóle żyje. Zawsze miał więcej wrogów niż przyjaciół.

A co do języka teutońskiego to sporo godzin spędziłem nad studiowianiem tego najpiękniejszego owocu naszej kultury. Pomoc Torkana i podręczniki Vladimira pozwoliły mi w jakimś stopniu oswoić tę mowę. Swego czasu nawet grzebałem przy słowniku chcąc go udoskonalić, choć nie wiem czy nadal funkcjonuje.
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 11 wrz 2019, o 18:02

Gut Tag Her Juarez!

Áenk šprakbok varti umtsu efend aabáte ond thiti orik šóišhát.

Proszę mi wybaczyć jeśli coś przekręciłem, dawno nie posługiwałem się ojczystą mową. W każdym razie zachęcam do kontynuowania prac nad rozwijaniem języka.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Natalia Wittelsbach 12 wrz 2019, o 13:54

Tak, rzeczywiście tam działa Aluś, mój v-synuś wygnany :<

Nie wiem jak inni, ale ja go tam lubiłam. Czasem widywaliśmy się w Krakowie dawno dawno temu.

Nie pozostaje Ci nic innego, niż przyłączyć się do nas i naszego planu :)
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr III Łukasz 12 wrz 2019, o 16:07

Natalia Wittelsbach napisał(a):Tak, rzeczywiście tam działa Aluś, mój v-synuś wygnany :<

Tylko "chwilowo", jak się okazało.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez kaxiu 13 wrz 2019, o 18:00

WKM, potem dostał porządną banicję. Aczkolwiek załapał się kilka lat temu na abolicję.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 17 wrz 2019, o 16:26

Idealnie jakby właśnie wrócił ktoś kto chce rozwijać dalej język teutoński bo niestety ale mamy w tym zastrój.
Witam po przerwie i mam nadzieje, że będzie to dłuższy powrót. ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Juarez 24 wrz 2019, o 20:28

AJ Piastowski napisał(a):Gut Tag Her Juarez!

Áenk šprakbok varti umtsu efend aabáte ond thiti orik šóišhát.

Proszę mi wybaczyć jeśli coś przekręciłem, dawno nie posługiwałem się ojczystą mową. W każdym razie zachęcam do kontynuowania prac nad rozwijaniem języka.

Gut Tag Her Adam!
Niewielkie błędy, w szczególności brak użycia czasu, ale i tak się uśmiechnąłem widząc, że nasza mowa wcale nie jest taka martwa. :)
Swoją drogą, gdy chciałem odpisać to właśnie wyszedł problem ubogiego słownictwa. Sądzę, że to dobry punkt wyjściowy przy pracach nad teutońskim.

Piotr III Łukasz napisał(a):Tylko "chwilowo", jak się okazało.

Mości Książu, z jakiej to okazji?

kaxiu napisał(a):WKM, potem dostał porządną banicję. Aczkolwiek załapał się kilka lat temu na abolicję.

Dobrze by go było znowu złapać. Kiedyś mieliśmy całkiem niezłe debaty na traumlandzkim i teutońskim IRC-u na różne, dziwne tematy. Git chłopaczyna.

Joanna Izabela napisał(a):Idealnie jakby właśnie wrócił ktoś kto chce rozwijać dalej język teutoński bo niestety ale mamy w tym zastrój.
Witam po przerwie i mam nadzieje, że będzie to dłuższy powrót. ;)

Witam, witam WKM. Osobiście też mam nadzieję zostać na dłużej. Przy okazji podpytam, czy Rada coś działa, czy jest po staremu? :)
Obrazek
III Hertsog ik Monderie
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 24 wrz 2019, o 22:25

Juarez napisał(a):Witam, witam WKM. Osobiście też mam nadzieję zostać na dłużej. Przy okazji podpytam, czy Rada coś działa, czy jest po staremu? :)

Rada już nie istnieje wiec można uznać, że jest po staremu.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Następna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]