Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bractwo studenckie

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Bractwo studenckie

Postprzez Alex Joe 26 gru 2018, o 17:29

Obrazek

Szanowni Państwo,

Podzielę się pewnym pomysłem.

Chciałbym, żeby Teutonia funkcjonowała tak, aby wewnętrznie tworzyły się relacje pomiędzy obywatelami. Relacje zrzeszające konkretną grupę społeczną, nastawioną na osiąganie pewnych założeń (politycznych, biznesowych, społecznych). Bądźmy szczerzy, niejednokrotnie pomoc udzielona nam przez inną osobę stała się odskocznią od dna. Pozwoliła spojrzeć na siebie, jak na innego człowieka, może nawet takiego, jakim chcielibyśmy być.

Myślę, że Teutonia powinna się jednoczyć i zdobywać kolejnych obywateli. Jak to robić? Prawdopodobnie przyciągać przez już istniejące instytucje, jak np. Teutońska Akademia Medyczna. Sercem każdego regionu jest edukacja i kwiat, jaki potem z niej wyrasta. To, co przedstawię dalej jest pomysłem zaciągniętym z niejakiej Ameryki, ze świata realnego, chociaż wątpię w to, że istnieje. Mianowicie, amerykańskie uczelnie zrzeszają swoich studentów w tzw. bractwa. Mają one na celu poszerzenie kręgu znajomosci, tym samym poszerzenie swoich możliwości.

Jako Komendant Lwiej Gwardii, student TAM i burmistrz Auterry chciałbym zsynchronizować działania wszystkich tych podmiotów jedną instytucją - Bractwem Teutońskim Kappa.

Postaram się w punktach wymienić podstawowe zadania Bractwa:

1. Zrzeszenie studentów TAM, które na celu ma wywindowanie TAM do pozycji najlepszej instytucji edukacyjnej w Sarmacji.
    2. Zrzeszenie wszystkich Sarmackich uczeni w celu stworzenia ligi i pokazania, która jest najlepsza (ilość studentów, zajmowane przez nich stanowiska w późniejszym życiu, majątki itd).
    3. Zaproszenie studentów do Lwiej Gwardii na kurs studenckiej pierwszej pomocy.
    4. Stworzenie funduszu akceleracyjnego dla studentów mających dobre pomysły, ale brak pieniędzy - fundusz na rejestracje instytucji - tutaj liczę na władze.
    5. Utworzenie w Auterrze terenów bractwa, gdzie będzie się można spotkać i dyskutować. Nie wiesz, czy nie dyskutujesz z przyszłym Księciem.
    6. Stworzenie programu Platon Comenius, umożliwiający studentom z innych uczelni odbycie jednego kursu u nas, ale także zapraszającego „gwiazdy sceny sarmackiej” na wykłady gościnne - którz by nie chciał uczestniczyć w wykładzie, który prowadzi JKM, Kanclerz lub Prefekt.
    7. Utworzenie rodu Teutońskiego, bo w rodzinie nic nie ginie. Wiesz, że przestajesz się bawić w Sarmację - przyznaj spadek dla swoich dzieci.

Jednoczenie się i wspólne działanie są bardzo ważne. Ja chcę tym pokazać wielkość Teutonii.

„Nigdy nie wiesz, czyjej pomocy będziesz potrzebował.”
Alex Joe
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Mazdaistyczny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Bractwo studenckie

Postprzez Vladimir 27 gru 2018, o 16:11

To na TAM jest aż tylu studentów, by tworzyć bractwa? :O
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Alex Joe 27 gru 2018, o 16:41

Chodzi o to, że tylu właśnie może być :-)
Alex Joe
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Mazdaistyczny

Postprzez Hetman_Gotfryd 12 sty 2019, o 00:43

Dobra i co z tym, pomysłem na Bractwo studenckie ? czyby nie było chętnych...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]