Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Likwidacja Teutonii

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Likwidacja Teutonii

Postprzez Carmen Laurent 9 wrz 2018, o 19:46

Tak i oczekujesz ze ludzie pojdą za twoją wizja zmiany ustroju przeciagajac jak cholera bezczynnosc bo powiedzmy sobie szczerze, nie masz czasu na Teutonie.Nie jest też powiedziane, ze twoja wizja jest najlepsza. Szczególnie, ze nie ty potem będziesz rządzić. Dodatkowo zabijasz narracje, która moglaby powstać po wybraniu swieżej krwi, tak jak teraz wykorzystuje to Baridas.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez AJ Piastowski 9 wrz 2018, o 20:46

Trochę więcej wiary w ludzi... Prostymi słowy rzecz ujmując, chce WKW wszystko ogarnąć sam, bo nie pokłada WKW nadziei na to, że przyszły monarcha będzie w stanie sobie poradzić z czymkolwiek lub, że będzie miał dwie lewe ręce do rządzenia? Jeśli tak to następca powinien z góry mieć jakiś sympatyczny przydomek np: pantofel, albo słomiany lub papierowy król. Proponuję, żeby WKW sam zdecydował się może o elekcję?
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 9 wrz 2018, o 21:27

Carmen napisał(a):Nie jest też powiedziane, ze twoja wizja jest najlepsza.

Jeśli chodzi o ścisłość - jest ;). Jestem przecież najstarszym dostępnym członkiem rodu, więc najbliżej mi do mądrości Hergoliena.

Dodatkowo zabijasz narracje, która moglaby powstać po wybraniu swieżej krwi, tak jak teraz wykorzystuje to Baridas.

Wręcz przeciwnie. Daję jej pożywkę. Nie ukrywajmy - w Baridasie regentura by nie przeszła. U nas mamy ciche głosy krytyki, co ciekawe wychodzące w większości od członków Rodu.

AJ Piastowski napisał(a):Trochę więcej wiary w ludzi... Prostymi słowy rzecz ujmując, chce WKW wszystko ogarnąć sam, bo nie pokłada WKW nadziei na to, że przyszły monarcha będzie w stanie sobie poradzić z czymkolwiek lub, że będzie miał dwie lewe ręce do rządzenia? Jeśli tak to następca powinien z góry mieć jakiś sympatyczny przydomek np: pantofel, albo słomiany lub papierowy król. Proponuję, żeby WKW sam zdecydował się może o elekcję?

Wręcz przeciwnie. Głęboko wierzę, że kolejny Król na start przyjdzie z głową pełną pomysłów i workiem entuzjazmu. I nie chciałbym, aby to wszystko spożytkował na papierkową robotę - zwłaszcza, iż jak uczy doświadczenie kwestie papierkowe przekłada się na później, a później ma się serdecznie dość.

Natomiast co do mojej skromnej osoby - oczywiste jest, że nie nadaje się na Króla. Brakuje mi taktu i cierpliwości. Moją rolę postrzegam inaczej, o czym szeroko pisałem w niniejszym wątku.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 10 wrz 2018, o 12:45

kaxiu napisał(a):
anglov napisał(a):Czy taki odzew ludzi WKW Regentowi wystarczy za dowód, że jest chęć elekcji? Bądź zmotywuje, by podjąć się choćby zapytania ludzi o to, co dalej?

Na chwilę obecną JKW Regent oczekuje na publikację wyroku w sprawie o sygn. akt TK U 18/09/02. Niewątpliwie rozstrzygnięcie Trybunału wpłynie na dalsze plany JKW Regenta.

Rozstrzygnięcie zostało wydane. Proszę właściwy organ o naniesienie zmian w Dzienniku Praw.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez AJ Piastowski 10 wrz 2018, o 19:10

kaxiu napisał(a):Natomiast co do mojej skromnej osoby - oczywiste jest, że nie nadaje się na Króla. Brakuje mi taktu i cierpliwości.

Oj to trzeba sobie znaleźć odpowiednich współpracowników nadrabiających taktem i cierpliwością. Nie ma rzeczy niemożliwych jak mawiają starzy Teutończycy.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Carmen Laurent 11 wrz 2018, o 07:40

kaxiu napisał(a):Jeśli chodzi o ścisłość - jest ;). Jestem przecież najstarszym dostępnym członkiem rodu, więc najbliżej mi do mądrości Hergoliena

Obecnie to przez jakjeś pogańskje wizje cie opętal pomiot galloński.

Serio, ktoś kto będzie rządzil sam sie może za to wziąc i ewentualne zmiany też dostosować troche do swojego stylu, bo jak widać po tym wątku każdy ma swoją wizje.

Natomiast kokejne miesiące próby pogodzenia róznych glosów i nie robienia nic innego nie przyniosą korzyści.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez kaxiu 11 wrz 2018, o 17:45

Zmiany zostały już naniesione. Nie wiem na ile kreślenie jest zgodne z zasadami edycji aktów, ale ma ten plus, że pozostawia dość czytelną treść tego jakie przepisy były przed wyrokiem (dekret mamy jedynie w jednolitych).

Można się zatem spodziewać dalszy działań zmierzających do naprawy naszej opłakanej sytuacji, mimo grup reakcyjnych jakie w ostatnim czasie się ujawniają.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Poprzednia strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]