Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

15 rocznica Teutonii – przygotowania

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: 15 rocznica Teutonii – przygotowania

Postprzez VAT 6 sie 2018, o 09:56

Hetman_Gotfryd napisał(a):I w tym właśnie jest największy problem, że z roku na rok jest co ram mniej chetnych. Starzejemy się, nie mamy dobrego PR w Sarmacji, brakuje nam nowego pokolenia. Tą są w mojej ocenie trzy najważniejsze bolączki naszego Regionu. Dlatego jest tak jak jest, nawet teraz ile osób bierze udział w tej dyskusji ?

Cały mikroświat się starzeje i nic z tym nie zrobimy. Niska frekwencja na uroczystościach to nie jest kwestia nieodpowiednio przeprowadzonych przygotowań, ale dwóch innych czynników - po pierwsze, troszeczkę, tego o czym wspomniał JKW Andrzej Fyderyk, czyli wyczerpanie się pewnej formuły, ale po drugie i moim zdaniem - przede wszystkim - mocno niefortunnej pory roku. Z jednej strony bowiem, naturalną konsekwencją tego, że jesteśmy starsi jest brak czasu (i ochoty) na przesiadywanie na irc. Wiem po sobie, iż to, czy w danym dniu mogę wejść na irc, jest mocno losowe i ciężko mi się określić z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym kontekście, inna formuła, np. uroczystości na forum, byłyby dla mnie bardziej atrakcyjne - z całą pewnością. To jest jedna kwestia - istotna, ale nie najważniejsza. Sprawa kluczowa, według mnie, to pora roku. Mamy lato, wyjątkowo gorące lato, i ludzie raczej spędzają czas na zewnątrz, a nie siedząc wieczorem (wczesnym wieczorem jak na lato) przy kompie. Gdyby uroczystości przypadały dajmy na to w październiku, listopadzie lub grudniu frekwencja byłaby o wiele lepsza.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Karolina Aleksandra 6 sie 2018, o 12:37

Co jak co, ale chyba zły PR w Sarmacji to jeden z elementów teutońskiej wyjątkowości i mocy?

KvL
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 8 sie 2018, o 12:38

W takim razie kto mam broni świętować we wrześniu ? Odpowiednia ustawa i już mamy zmianę terminu. Chodzi mi o to że mniej osób się angażuje; sami to przyznawaliście że mniej się już chce. I dlatego mimo wkładu osób w tym roku, oceniam że było źle. Inie ma co się oszukiwać że to przypadek, to tylko sygnał jak wygląda nasza Prowincja.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 8 sie 2018, o 16:36

Nie. Jeśli ma to okazywać kondycję to przede wszystkim pokazało obecną kondycję Sarmacji. Zaangażowanie Teutończyków jest niezmienne od lat.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 8 sie 2018, o 17:05

Termin faktycznie jest mało sprzyjający - chociażby ja nie mogłem być obecny z uwagi na realne wydarzenia. Natomiast zawsze komuś coś nie pasowało, a było lepiej. A i też nie chodzi o to, żeby jak najszybciej odbębnić, bo jutro do pracy, szkoły itd. Ja od części oficjalnej zawsze wolałem część nieoficjalną.

Moim zdaniem - zagubiliśmy gdzieś naszą tożsamość. Owszem, kultywujemy historię, tradycję itd., ale poza kilkoma drobnymi spinami z RCA to jedynie gdzieś tam przebąkujemy jaki to nasz lew był waleczny. A teraz mamy obłaskawionego kitka, którego Sarmaci mogą głaskać i drapań za uchem.

Odrobina swobody na przestrzeni lat sprawiła, że toczy nas zgnilizna gnuśności. Większość zadowala się tym co jest i nie chce więcej. A wcale jakoś wyjątkowo dużo nie mamy. Raczej nadal kultywujemy strategię Kwaziego, że prościej pozajmować urzędy centralne.

Nie ukrywajmy - w ostatnim czasie mieliśmy duży wpływ na 3 kluczowe organy - Rząd, Sejm i TK. I nijak tego nie zdyskontowaliśmy. A o tym, że kłamstwa, nie tylko o TM, są nadal przez sarmacką propagandę rozpowszechniane chyba nie muszę przypominać.

Weźmy się ogarnijmy, pokażmy ten mityczny pazur i róbmy coś więcej niż mowy i konkursy.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 26 wrz 2018, o 20:31

W dniu dzisiejszym w końcu udało mi się zrobić przelewy. W temacie nagród finansowych, dla zwycięzców w Quizie o Teutonii. Taki konkurs na 15-lecie KT, był robiony i dostałem tylko trzy odpowiedzi. Zatem kto i ile zgraną :
1 miejsce Helwety (A0001) =20.000
2 miejsce Ludwik (AF433) =15.000
3 miejsce Jarosław (AG644) =10.000
Liczę że dostanę zwrot tych kwot, po tym jak złoże stosowny wniosek do Lorda Regenta.
Tak wiem zeszło mi jak cholera z tym, ale widać jakoś mi to w tym całym zamieszaniu umknęło. Za co mocno przepraszam:)
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Postprzez Carmen Laurent 26 wrz 2018, o 22:46

Hetman_Gotfryd napisał(a):W dniu dzisiejszym w końcu udało mi się zrobić przelewy. W temacie nagród finansowych, dla zwycięzców w Quizie o Teutonii. Taki konkurs na 15-lecie KT, był robiony i dostałem tylko trzy odpowiedzi. Zatem kto i ile zgraną :
1 miejsce Helwety (A0001) =20.000
2 miejsce Ludwik (AF433) =15.000
3 miejsce Jarosław (AG644) =10.000
Liczę że dostanę zwrot tych kwot, po tym jak złoże stosowny wniosek do Lorda Regenta.
Tak wiem zeszło mi jak cholera z tym, ale widać jakoś mi to w tym całym zamieszaniu umknęło. Za co mocno przepraszam:)

Pocztą Konną dnia 20 sierpnia wysłałam zapytanie o wyniki. Odpowiedz była, ze dwie osoby
H. Romoański A0001- 20000
J.Wawrzyniak AG644- 10000
Tego samego dnia zostały wysłane nagrody. Nie wiem, więc co w związku powyżej i o jaki zwrot chodzi.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Hetman_Gotfryd 27 wrz 2018, o 17:51

Sprawdzę dokladnie o czym droga LK w tamtym czasie rozmawialiśmy. Bo jakoś nie kojarzę by kwestia wyplata, była definitywnie uzgodniona. Może się nie zrozumieliśmy w tamtym czasie ?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Postprzez Carmen Laurent 27 wrz 2018, o 22:18

Nie wiem, co było niezrozumiałego w kwestii poproszenia o nazwiska osób które mają dostać nagrody. Ba nawet z twojej strony było stwierdzenie "wypłać z konta TK" (co dla mnie logiczne jest, że jak proszę o personalia osób to wypłacę nagrody), co zostało też uczynione.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez kaxiu 27 wrz 2018, o 23:36

Nie za bardzo ogarniam, czego wy ode mnie chcecie.

Jedyne co do mnie dociera z tej bulwersującej historii, to to że daliście nasze, teutońskie pieniądze ob. Romańskiemu i to w dodatku dwa razy.

Zapewne za czasów JKW Andrzeja Fryderyka takie jaja przechodziły. Nie dość, że zrobiliście konkurs tak, że wygrał ob. Romański, to jeszcze zapłaciliście mu dwa razy...

Nie pozostaje mi nic innego jak skorzystać z przysługujących mi uprawnień i na podstawie art. 17 ustawy Stanów Generalnych Państwa Ciprofloksjańskiego z dnia 9 lipca 2012 roku o orderach i odznaczeniach nadać wam po medalu w klasie małej bez wstęgi, co niniejszym czynię.

(-) Wojciech I Bombina

Niech rzeczone medale stanowią rozwiązanie problemu i noście je z dumą.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]