Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

15 maja 2005 roku

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

15 maja 2005 roku

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 maja 2018, o 09:04

Mam takie osobiste przemyślenia a zatem...

Zostało tylko cztery dni do rocznicy tamtych wydarzeń. I wiecie co mimo że jestem u nas tyle czasu; piszę naszą historię - to ten okres jest dla mnie zagadką. Nie potrafię mieć konkretnego zadnia , czy to dobrze ? czy może to tylko braki w wiedzy ? a może to oznaka słabości poczucia bycia Teutończykiem ? Dawno nie miałem tak wielu rozterek i wątpliwości.

Żadne inne wydarzenie nie jest dla mnie tak nie jasne jak to ? Co sprawiło że w tamtym czasie doszło,do tak gwałtownego podziału i kryzysu. W TIH jest taki opis tego co wtedy zaszło :

3 maja Namiestnik wydaje dekret o Radzie Marchii, na mocy którego powstaje rada skradająca się z Kanclerza i Ministrów (Dziedzictwa Narodowego, Administracji i Finansów, Porządku Publicznego, Promocji i Informacji). 5 maja burmistrzem Srebrnego Rogu zostaje Łukasz Dec, za którego rządów Srebrny Róg przezywa swój złoty okres. 6 maja powstaje pierwsza strona Gwardii Teutońskiej, 15 maja zakończyły się wybory do Senatu Marchii – spośród 2 kandydatów (mar. Jakob i Alex Sobecki) wygrał mar. Jakob. 15 maja Łukasz Dec został mianowany na Kanclerza Rady Marchii. Wydarzenia jakie się rozegrały w ciągu tego tygodnia, były jednym z tragiczniejszych w historii Teutonii. Wszystko zaczęło się 15 maja, kiedy na inauguracyjnym posiedzeniu senatu doszło do poważnych kłótni pomiędzy Marszałkiem Senatu Marchii Teutońskiej - markizem Jakobem, a Namiestnikiem Teutonii -Wojciechem kaw. Kaczmarczykiem. W rezultacie mar. Jakob zablokował serwery Teutonii i konto bankowe prowincji, oraz opanował Listę Dyskusyjną . Ze względu na całkowitą niemożność sprawowania rządów, w obawie przed wyniszczającą wojną , która położyła by kres Marchii Teutońskiej, na zwołanej 17 maja konferencji Namiestnik, na wniosek Kanclerza Rady Marchii powołuje: Krzysztofa Romanowskiego jako Ministra Dziedzictwa Narodowego, oraz Alexa Sobeckiego jako Ministra Promocji i Informacji. Kilka minut potem Wojciech kaw. Kaczmarczyk zrzeka się funkcji Namiestnika Teutonii; ta decyzja jednak nie kończy sporu zaistniałego w Teutonii, większość mieszkańców popierających już jedną ze stron i ugoda wydawała się niemożliwa. 18 maja w reakcji na zachowanie Rady Marchii, która opowiedziała się za kaw. Kaczmarczykiem markiz Jakob przeniósł się do Tropicany. 19 maja na tymczasowego Marszałka (a więc i Namiestnika) senat wybiera Michała Dahlke. 20 maja Wojciech kaw. Kaczmarczyk zostaje powołany na Prezesa Sądu oraz Ministra Administracji i Finansów, a Timios Kiechajas na Ministra Porządku Publicznego. 21 maja z inicjatywy Timiosa Kiechajasa do markiza Jakoba wysłany jest list z prośbą o jego powrót do Teutonii. 22 maja mar. Jakob wraca do Marchii Teutońskiej. Krótko potem Wojciech kaw. Kaczmarczyk godzi się z mar. Jakobem, co powoduje wreszcie spokój w Teutonii. Dochodzi do kolejnych nobilitacji zasłużonych Teutończyków - Wojciech Kaczmarczyk otrzymuje tytuł barona; Alex Sobecki i Michał Dahlke kawalerów. 28 maja Wojciech baron Kaczmarczyk wydaje książkę Mistrz Teuton III i Jego uczeń , w której krytykuje przywary większości Teutończyków.

I niby wszytko jasne i klarowne z tego tekstu się wydaję, nie mniej nie zaspokaja to mojej ciekawości. Albo inaczej nie odpowiada na moje wewnętrzne rozterki.

Dlatego jestem CIEKAWY jak wy moje siostry i bracia; oceniacie tamte czasy ? podzielcie się ze mną tym.
Niech zarazem będzie to okazja do, uczczenia tamtych wydarzeń. Kto zatem pierwszy się wypowie ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Rada Nauki

Re: 15 maja 2005 roku

Postprzez anglov 15 maja 2018, o 21:11

Tak jak i Sarmacja, tak i Teutonia, kiedyś nawet bardziej niż teraz, tkwiła w tego rodzaju kryzysach władzy, które dzięki mądrości i siły były jednak rozwiązywane. Teraz po prostu jest tego mniej. Czemu? Cóż. Wszyscy jesteśmy nieco starsi, nie umiemy się bawić już tak, jak niegdyś :)
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: 15 maja 2005 roku

Postprzez kaxiu 27 cze 2018, o 20:22

Cóż, polityka Teutonii w tamtych czasach dopiero się kształtowa. Więc co oczywiste zdarzały się spory między prominentnymi Teutończykami. Dopiero z czasem wytworzyły się stosunki rodowe umożliwiające walkę ze wspólnym wrogiem Narodu.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]