Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Basileus Kongrak Teutonie

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Basileus Kongrak Teutonie

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 kwi 2018, o 21:22

Jakiś czas temu rozpalała nas dyskusja o tytule Króla Teutonii. Oraz o tym komu się taki tytuł należy a komu nie...
I tak sobie myślę że wszyscy się zgadzamy że był i jest tylko jedne CESARZ w Teutonii - Jakob. Nie widzę też na dziś by ktoś z jego rodu , mógł czy chciał ten tytuł dla siebie. Inna kwestia to jak wyróżnić z szeregu naszych Królów, tych z Rodu a nie odbierać tytuł tym z poza. Pojawił zatem sie w mojej głowie pomysł na uhonorowanie legalnie wybranego monarchę z Rodu Cesarskiego tytułem- Basileus Kongrak Teutonie zamiast obecnego tytułu- Jego Królewska Mość . Tak wymaga to zmiany w Konstytucji i Prawie Naszym oraz Sarmackim.Oczywiście muszę dograć jak będziemy zwracać się do Monarchy- tu liczę na waszą pomoc i pomysły.
Taka zmiana mogla by być wpisana w nową umowę miedzy Teutonią a Sarmacją - bo taka na pewno jest potrzebna, po tylu latach funkcjonowania obecnej czas na odświeżanie ( to inna dyskusja )
Zatem jestem ciekaw waszego zdania w tym temacie, czy podoba wam sie ten pomysł czy nie ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Rada Nauki

Re: Basileus Kongrak Teutonie

Postprzez Vladimir 25 kwi 2018, o 05:00

Basileus kojarzy mi się z Bizancjum. Skąd nagle w Teutonii bizantyjski klimat? Najbliżej nam do niemieckiego, więc może augustus sanctus Teutoniae, rex sanctus Teutoniae, rex/imperator Imperii Sancti Teutoniae.

Po drugie nie widzę potrzeby wprowadzania nowego, nieuświęconego tradycją lub normą kulturową tytułu. Basileus, august lub imperator pasują do nas jak pięść do oka.

Na koniec proponuję zastanowić się nad zmianą tytułu suzerena Teutonii (księcia gorodziskiego). Można wymyślić, o czym już wielokrotnie pisałem, przyjemniejszą godność.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Basileus Kongrak Teutonie

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 maja 2018, o 15:27

Ale tu rozmawiamy o zmianie- ewentualnej tytuł naszego Króla. W wariancie członków Rodu Cesarskiego; nie twierdzę że to musi być ten tytuł. To tylko przykład pierwszy z brzegu...uważam że taka zmiana może zostać dokonana. Dlatego że pierwszy raz słyszę o takiej potrzebie. Może się wspólnie nad tym zastanowić i coś wybrać, co będzie pasowało do naszej narracji. I zapewni odpowiedni poziom splendoru i chwały Rodu Cesarskiego. Było by wysoce niesprawiedliwie by Królowie z poza rodu, byli nazywani tylko Namiestnikami.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Rada Nauki

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]