Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rejs badawczy Arcyksięcia

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Rejs badawczy Arcyksięcia

Postprzez kaxiu 21 kwi 2018, o 21:30

Cóż, przynajmniej tytuł posta udało mi się stworzyć w sposób pozytywny.

W każdym razie ad rem. Dobiega końca obecna kadencja Sejmu. Wskrzeszone Narodowe Odrodzenie Teutonii otrzymało ogromny mandant zaufania, zwłaszcza jak sądzę od Was (Nas) - Teutończyków. Pomimo, że broniłem wartości teutońskich do ostatniej kropli krwi mam silne poczucie, że moją działalność jako posła, a także ministra można streścić jednym słowem - rozczarowanie.

Plany gospodarcze były wielkie, ostatecznie poza przedstawianiem pomysłów nic nie zrobiłem. W reformie finansów ograniczyłem się jedynie do cięcia kosztów. Nie wprowadziłem bankowości depozytowej, nie obniżyłem podatków, nie wprowadziłem emisji liberta.

Cóż, wykazałem się zbytnim optymizmem. 10 lat temu pewnie bym to wszystko zrealizował, teraz po pierwsze jestem zbyt samokrytyczny (ileż to razy zaczynałem coś robić, a na koniec plik wywalałem w pizdu), a po drugie - nie zawsze mam siły na robienie roboty po powrocie do domu. Niestety po całym dniu pełnym ludzkich problemów wolę poczytać książkę, niż pisać ustawę.

Co oczywiste nie planuje startu w kolejnych wyborach, bo jakbym planował, to bym się zgłosił. Nie planuję również powrotu do Trybunału Koronnego, która to instytucja de facto definiowała moją mikronacyjną działalność od czasów powrotu. W ogóle nie planuję działalności instytucjonalnej.

Także przechodząc do meritum - z końcem kwietnia lub początkiem maja jeśli chodzi o działalność wirtualną planuję wyruszyć moim luksusowym jachtem w rejs badawczy. Może zajmie to miesiąc, a może 5 lat. Oczywiście, korzystając z łączności satelitarnej, zapewne czasami napiszę coś na forum, a czasami opublikuję jaką krótką relację w Ostatnim Bastionie Teutonizmu. Pewnie jednak przestanę być obywatelem aktywnym.

Wypada również napisać kilka słów związanych z ostatnimi 2 latami (coś koło temu). Lista osób, którym powinienem podziękować jest wyjątkowo długa, wspomnę więc jedynie o kilku osobach / grupach. Resztę proszę o nieczucie się pominiętymi - wspominanie ma charakter w dużej mierze przypadkowy.

Oczywiście pominąć nie mogę JKM Tomasza Ivo Hugo, który na mój powrót wyraził zgodę. Jednocześnie mimo pewnej początkowej podejrzliwości odnoszę wrażenie, że zostałem ciepło przyjęty. Bez wątpienia wyrazy wdzięczności należą się również wszystkim członkom Trybunału Koronnego, z którymi miałem przyjemność pracować. Kolejna duża grupa na liście to oczywiście Teutończycy - to wręcz zaskakujące, jak człowiek wraca po latach z całkowitego niebytu - że tyle osób, nawet go wcześniej nie znających - traktuje go tak pozytywnie. Wreszcie czuję się w obowiązku wymienić na liście obecnego Księcia Roberta Fryderyka - owszem wiele na różni i dzieli, wirtualnymi przyjaciółmi pewnie nigdy nie zostaniemy - ale doskonale pamiętam debatę i głosowanie nad moim pierwszym powołaniem do Trybunału Koronnego - poparcie udzielone mi wówczas przez JKM niewątpliwie wpłynęło na moje dalsze wirtualne losy, a także równoważy wszelkie animozje nagromadzone przez ostatnie 2 lata.

Giełda oczywiście pozostanie na chodzie. Całość została zaprojektowana w taki sposób, że może działać samodzielnie przez lata. Niemniej, żeby nie było wątpliwości - nie wyrażam zgody w żadnych okolicznościach na przejęcie Giełdy pod moją nieobecność przez państwo i wskazuję, że realne prawa autorskie stoją jednak wyżej niż dowolny akt prawa Sarmacji.

Także, reasumując, do końca kadencji wytrwam w debatach i głosowaniach, a potem wypływam.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Re: Rejs badawczy Arcyksięcia

Postprzez VAT 22 kwi 2018, o 11:20

Wielka strata, natomiast rozumiem. Bez wątpienia, wraz z usunięciem się Arcyksiecia z głównej areny życia w Sarmacji (oraz Teutonii) skończy się pewna epoka, szczególnie dla naszej prowincji. Brakuje nam obecnie tak wyrazistych, nieprzejednanych, dumnych, ale jednocześnie działających zawsze z wielką elegancją - nawet wobec swoich v-wrogów! - postaci.

Dla mnie osobiscie, osoby takie jak Arcyksiążę, starzy przedstawiciele Rodu, to uosobienie Teutonii. Bez Was ta prowincja nie ma ducha i nie różni się niczym od innych. Szkoda, że obecnie, poza diukiem Demollari (który działa tylko na płaszczyźnie sportowej) , nikogo już z Was nie będzie.

Udanego rejsu! Mam nadzieję, że będzie trwał krótko, ale jeśli nie - do zobaczenia na morzu!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Jul 22 kwi 2018, o 19:36

Tak, życie jest ciężkie. Wojciech, kiedy pożegnalna impreza? :(
Juliette Alatriste

Postprzez Juarez 22 kwi 2018, o 21:42

No cóż, niepodważalnie jesteśmy świadkami końca pewnej epoki. Aczkolwiek wymiana pokoleniowa to zjawisko naturalne i jestem dobrej myśli jeśli chodzi o przyszłość. Udanego rejsu Wasza Wysokość!
Obrazek
Książę Monderii, Przywódca Thornmáku, Redaktor Naczelny Gazety Teutońskiej.
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hugo 23 kwi 2018, o 06:45

Serce nie za wiadomość, a z sympatii do Autora. Życzę owocnych badań. Do zobaczenia!

kaxiu napisał(a):
Oczywiście pominąć nie mogę JKM Tomasza Ivo Hugo, który na mój powrót wyraził zgodę. Jednocześnie mimo pewnej początkowej podejrzliwości odnoszę wrażenie, że zostałem ciepło przyjęty.

Cieszę się, że mogłem być w zasadzie w centrum tego wydarzenia. Dziękuję za Wasz wkład w naszą mikronację. Dziękuję za tych raptem kilka, ale jakże wartościowych rozmów. Mam nadzieję, że jeszcze będzie nam dane porozmawiać.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 23 kwi 2018, o 07:39

To nie jest dobra wiadomość, to nie jest miły oczom wątek. Ale rozumiem, aż nadto doskonale rozumiem. Nie mam jachtu więc latam samolotem, więc szybko znikam i się szybko pojawiam, niezauważenie. A rejs... przydałby się i mi, i nie raz myślę o swej tęsknocie do spokoju duszy.

Niemniej... ja Wam również dziękuję. Za Giełdę, za emocje, za dyskusje, za Trybunał. Będzie Was brakowało szalenie. Bo o ile spór to naturalna część zabawy w mikronacje, tak spierać się można na różne sposoby. Wasz sposób, choć niekiedy irytujący, jest porywający, pożądany, doceniany. Tak, doceniam. Różnimy się, różniliśmy się, niekiedy nawet za ostro. Ale ... kiedy z zabawy odchodzą takie osoby jak Wy to w sercu rodzi się smutek. Serce rozumie, i tym bardziej się smuci.

Jesteście kwintesencją teutonizmu. Teutońską Duszą zaklętą w człowieka. Teutonia, a przez to Sarmacja, mocno traci wraz z Waszym rejsem. Oby był on spokojny, i oby szczęśliwie wrócił do macierzystego portu. Będziemy czekali, wspominali.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez Rihanna 23 kwi 2018, o 22:27

Mam nadzieję, że badania potrwają zdecydowanie krótko, bo jednak co by nie było będę tęsknić!
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Posłanka na Sejm
Minister Kultury, Senator Konsulatu Sclavinii
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hetman_Gotfryd 25 kwi 2018, o 10:56

Wydaje sie że nie ma możliwości by Arcyksiążę zmienił zadnie. I jednak z nami pozostał- wieże jednak że szybko do nas powróci :D
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Rada Nauki

Postprzez kaxiu 25 kwi 2018, o 17:24

Jak już pisałem w pierwszym poście, co chyba za mało wyeksponowano - jacht jest wyposażony w łączność satelitarną i na moją sporadyczną obecność możecie liczyć, ale bez fuch i zobowiązań i pewnie z dłuższymi przerwami.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]