Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

O przyszłości Teutonii

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

O przyszłości Teutonii

Postprzez RCA 16 kwi 2018, o 07:58

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Państwo,

zgodnie z obietnicą daną w ostatnich tygodniach WKM Andrzejowi Fryderykowi chciałbym zwrócić się w tym wątku do Was z kilkoma pytaniami odnośnie przyszłości Królestwa Teutonii. Tu i ówdzie sugerowana jest potrzeba zmian w stosunkach między Srebrnym Rogiem a Grodziskiem, porozmawiajmy o tym.

Przyznam szczerze, że nie wiem jakie jest stanowisko władz Teutonii, jakie są oczekiwania, jakie plany - spotykam się z różnymi głosami, te jednak należą do indywidualnych obywateli i tym samym nie stanowią głosu Narodu. Chciałbym jednak ów głos poznać. Aby rozmawiać trzeba wprost zarysować Wasze potrzeby.

Jestem tu zatem i proszę o Wasze głosy. Jestem otwarty na rozmowę, pomysły, sugestie.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: O przyszłości Teutonii

Postprzez SdC 16 kwi 2018, o 11:23

Jakoś nie widzę pytań.
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 16 kwi 2018, o 11:28

NSdC napisał(a):Jakoś nie widzę pytań.

Drogi Panie.

To, że w zdaniu nie występuje znak zapytania to nie znaczy, że akurat nie jest to pytanie. Z zawartości mojej wypowiedzi można spokojnie wywnioskować jakie kwestie mnie nurtują, i jakie z nich wypływają pytania. To, że nie padają one expressis verbis w niczym nie umniejsza poruszanych kwestii. Liczę, że również Pan, jako Teutończyk, coś konstruktywnego do rozmowy dorzuci.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez SdC 16 kwi 2018, o 13:58

WKM,

a teraz bez dziecinnych paranoi. (mam nadzieję, że nie jest to tylko nieskuteczna ucieczka od Baridasu do Królestwa Teutonii) Granie na emocjach jest zbyt PiS-owskie i powoduje to dość zero-jedynkową reakcję. W mojej, skromnej ocenie działania Księcia są mierne i marne.
Miałem się kiedyś odnieść do tych wiosek. Zrobiliście to wbrew prawu. Konstytucja Księstwa Sarmacji pisze jedynie o nadawaniu, a rozporządzenia nie mogą być przeciw aktom wyższym.

Kilka pomysłów jest, ale do realizacji jak będzie następny.
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 16 kwi 2018, o 14:14

Apeluję o niemieszanie całkowicie niemieszalnych spraw ze sobą.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 16 kwi 2018, o 18:13

Co Wasza Książęca Mość sądzi o pomyśle wprowadzenia teutońskich tytułów honorowych? Osobiście widzę to tak: (1) Sarmacki książę nadaje wsie i tytuły, ale Teutończycy posługiwać będą się swoimi odpowiednikami (np. sarmacki kawaler to teutoński rycerz); (2) Teutoński król nadaje wsie lenne i teutońskie tytuły Teutończykom, sarmacki książę wyrzeka się prawa nobilitacji Teutończyków; (3) Teutońskie tytuły honorowe funkcjonują obok sarmackich.

Czy Wasza Książęca Mość byłby gotów na zmianę swojej tytulatury? Chodzi mi o drażliwi tytuł suzerena Teutonii. Sugerowałem już, że o wiele lepszy w swojej konotacji byłby tytuł przyjaciela/opiekuna Teutonii.

EDIT:
Zdaję sobie sprawę z tego, że przyjaciel/opiekun Teutonii nie brzmi najdumniej, dlatego można zastanowić się nad zastosowaniem jakże poważnej łaciny. Amicissimus Teutoniae brzmi już o wiele lepiej.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 17 kwi 2018, o 12:17

A może zamiast się bawić w "Protektora Baridasu" i "Przyjaciela Teutonii", po prostu "Król królów"? (najlepiej w formie perskiej - "szachinszach Robert Fryderyk", to brzmi dumnie :P )
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 17 kwi 2018, o 16:03

Temat jest ciężki, bo zahacza też o kwestie ogólnoustrojowe całego KS. Chociażby mój postulat aby TK stał się jedynie sądem konstytucyjnym i odwoławczym, a I instancja należała do prowincji.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 17 kwi 2018, o 19:47

Nie orientuję się we współczesnych przepisach dot. obywatelstwa - więc być może rozwiązania, o których napiszę poniżej już funkcjonują.

Niemniej - z perspektywy emeryta, który zagląda tutaj z różną częstotliwością (mam na myśli KT, nie KS) miło by było mieć możliwość udzielania się choćby na "ćwierć gwizdka" bez konieczności posiadania obywatelstwa sarmackiego.
Innymi słowy - obywatelstwo KT powinno być wystarczające do pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej w KT, a Król Teutonii winien mieć nieskrępowane prawo do nadawania tegoż obywatelstwa.
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarez 17 kwi 2018, o 22:01

von Lichtenstein napisał(a):Innymi słowy - obywatelstwo KT powinno być wystarczające do pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej w KT, a Król Teutonii winien mieć nieskrępowane prawo do nadawania tegoż obywatelstwa.

Popieram słowa Jego Królewskiej Wysokości. Powinniśmy stawiać czynny opór sarmatyzacji naszych rodaków, których Centrala zwodzi na pokuszenie. Tym bardziej, że owa sarmatyzacja w większości przypadków dotyka teutońskiej młodzieży, która pragnie postawić swe pierwsze kroki w służbie Królestwu i Narodowi Teutonii. Ja sam doświadczyłem tego na własnej skórze chcąc objąć stanowisko Redaktora Naczelnego Gazety Teutońskiej za młodu. "Nima naszego obka, nima rednaczowania Teutonku" - takie oto haniebne słowa padły z ust gellońskiej urzędniczki, gdy przepełniony ambicją i chęcią służby Ojczyźnie, zadeklarowałem gotowość do objęcia wspomnianej funkcji.

Úftil!
Obrazek
Książę Monderii, Przywódca Thornmáku, Redaktor Naczelny Gazety Teutońskiej.
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]