Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lenna na terenie KT

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Lenna na terenie KT

Postprzez anglov 14 lut 2018, o 21:02

Dzień dobry,

jako iż mam w głowie pewien plan, który chciałbym zrealizować w najbliższej przyszłości, uprzejmie proszę Was o pomoc. A pomoc polegałaby na zlokalizowaniu lenn na terenie Królestwa Teutonii.

… Zanim jednak odeślecie mnie do tego spisu, chcę doprecyzować: zależy mi na lokalizacji tychże ziem lennych na mapie Teutonii, która najczęściej jest porozrzucana po wnioskach. Nadto, niektóre byłe ziemie lenne nie należą już do ich właścicieli – jak najwięcej o nich informacji chciałbym zlokalizować.

Do pomocy zachęcam każdego, komu chce się pogrzebać w temacie. I choć proszę głównie o lokalizację na mapie – być może z tego wyniknie i jakaś większa akcja zebrania opisu naszych ziem lennych? Kto wie!
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Lenna na terenie KT

Postprzez Vladimir 14 lut 2018, o 21:28

Wasza Królewska Mość!

Oto lenna, która posiadam na terenie Teutonii:

Hrabstwo Abvienolheimu (oznaczone czerwonym kwadratem z literą A)

Obrazek

Baronia Tselebormu

Obrazek
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 15 lut 2018, o 23:08

Ja w swoich archiwach mam taką mapkę z znaczonymi lennami. Z 2013 roku z kwietnia, nie jest idealna i ma sporo wad. Nie mniej pokazuje jak wtedy wyglądał podział na lenna w KS. Nie jestem jednak w stanie konkretnie określić co do kogo należy...
Z ciekawostek powiem że wyspa NASERVIA- cała to lenno Kwaziego; jedynie wschodnia lub zachodnia część to moje lenno KAMIENNY BRZEG.( sprawdzę dokładnie ) Do tego dochodzi obecnie RUHNHOFF jako kolejne lenno w moim posagu :D

Wydaje mi się tęż ze spore obszary w Loardii ma Magnum te na granicy z KB i to jest jego - hrabstwo Hetmanstrand. Zapytam go o to...
Załączniki

img_1007_22.png
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Sereus von Ahabejż 17 lut 2018, o 02:43

Pozwolę sobie więc uzupełnić listę o Ordynację Ahabejż. Jej położenie zaznaczono na mapie:

Obrazek

Wciąż w dopracowaniu jest kwestia opisu bardziej szczegółowego - tu są problemy zarówno czasowe, jak i koncepcyjne - na dzień dzisiejszy mam ok. 10 wersji samego Chramu i żaden sensownie ukończony.
||Wicehrabia Sereus, Ordynat Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 21 lut 2018, o 17:46

Przepraszam za mój brak odzewu.

Gotfrydzie – o który dokładnie teren na terenie Loardii Ci chodzi, iż jest lennem Hetmana? Dostałeś już jakąś odpowiedź?

Niestety – widzę mało postów z informacjami, a nie musicie zgłaszać informacji tylko o własnych lennach, lecz o takich, o których macie wiedzę. Jeśli chodzi o najnowsze wnioski – zazwyczaj posiadają one lokację, gorzej jest w przypadku wniosków wcześniejszych.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Rihanna 22 lut 2018, o 18:22

Wkrótce też przedstawię i swoją :D
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski
Legat Koronny
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 3 kwi 2018, o 22:19

Udało mi się w końcu zapytać Marszałka Magnuma von Graudenz o jego lenno - Hetmanstrand. I tak jak wspomniałem jest ono w Loardii przy granicy z Baridasem- znaczyłem na czarno na mapce.
Zatem z jego lenna, dane są dwa inne...nie wiem czy to do końca legalne.
A i jakoś nasza kochana diuszesa Rihanna Aureliuš-Sedrovski nie pokazała co miała pokazać ? czyżby zapomniała
Załączniki

img_1007_22.png
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Saryoni 4 kwi 2018, o 21:40

Wasza Królewska Mość,
Czcigodne Teutonki i Czcigodni Teutończycy,

Moje lenno - Baronia Lantshaven, znajduje się w Rejencji Nowej Teutonii, na terenie hrabstwa Weyr, przy granicy z Domeną Królewską.

Lokalizacja na mapie Nowej Teutonii:

Obrazek

Mapa lenna:

Obrazek

Strona lenna:

http://www.sarmacja.org/instytucja/profil/S00138

Herb Wielki:

Obrazek
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 5 kwi 2018, o 16:06

Hetman_Gotfryd napisał(a):Udało mi się w końcu zapytać Marszałka Magnuma von Graudenz o jego lenno - Hetmanstrand. I tak jak wspomniałem jest ono w Loardii przy granicy z Baridasem- znaczyłem na czarno na mapce.
Zatem z jego lenna, dane są dwa inne...nie wiem czy to do końca legalne.

Dziękuję. Sytuacja jest faktycznie niepokojąca. Postaram się sprawą zająć gdy tylko będę mógł.

Dziękuję również za nadchodzące informacje. Mimo iż projekt mój nieco stracił na tempie z powodów niezależnych, wkrótce do tematu wrócę.
Andrzej Fryderyk

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]