Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

FPKT - informacje, raporty, wyniki

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: FPKT - informacje, raporty, wyniki

Postprzez VAT 29 sty 2018, o 12:47

Teutończycy!

W dniu dzisiejszym upłynął termin głosowania nad kandydaturą nowego trenera reprezentacji Królestwa Teutonii w piłce nożnej. Głosy oddało dwóch z pięciu trenerów należących do FPKT, nad czym trochę ubolewam. W związku z tym, że większość członków federacji skorzystało z prawa do milczenia, zgodnie z zapowiedziami, zostałem zmuszony do samodzielnego podjęcia decyzji w sprawie osoby przyszłego selekcjonera.

Decyzję taką podjąłem. Mój wybór padł na Jaśnie Oświeconego diuka Henryka von Thorn-Leszczyńskiego, czyli obecnego trenera ekipy FC Czarnolas. Kilka godzin temu wysłałem diukowi za pośrednictwem Poczty Konnej oficjalną propozycję prowadzenia reprezentacji i tak szybko, jak tylko dostanę odpowiedź potwierdzającą przyjęcie tego stanowiska, wyślę do władz MUP wniosek o dokonanie stosownej zmiany w systemie X11.

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować innym kandydatom, którzy przystąpili do walki o posadę. Szczególnie chciałbym podziękować markizowi Albertowi Felimi-Liderskiemu. Markiz Liderski to świetny trener i nie mam wątpliwości, że z sukcesami prowadziłby naszą drużynę, natomiast nie mam zamiaru też ukrywać, że od zawsze podziwiałem pracę Henryka Leszczyńskiego wykonaną w FC Czarnolas - przede wszystkim jego spokój i systematyczność - więc, gdy tylko Diuk zgodził się ubiegać o posadę teutońskiego trenera był moim faworytem. Trenerowi Liderskiemu życzę powodzenia i wielu sukcesów. Droga jaką podąża Bullace robi wrażenie i jestem pewien, że niedługo drużyna ta będzie ligowym hegemonem, a ich gablota wzbogaci się o kilka trofeów.

Jestem bardzo ciekawy jak trener Leszczyński poradzi sobie w Teutonii i z zapartym tchem będę obserwował Jego poczynania.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 30 sty 2018, o 20:48

Dzisiaj kilka minut przed 19.00, trener Leszczyński oficjalnie objął reprezentację, podpisując z Federacją Piłkarską Królestwa Teutonii długoterminowy kontrakt. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia!

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 1 lut 2018, o 00:21

Na moje oko uważam że po takiej argumentacji, jest to najbardziej trafny wybór jaki można było dokonać.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez VAT 6 lut 2018, o 16:25

Pewnie wszyscy już wiedzą, ale wczoraj oficjalnie ogłosiłem start Turnieju o Puchar Króla Teutonii. W tym wątku będę na bieżąco informował o wynikach.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez leszcz 8 lut 2018, o 17:48

Czas na kilka słów ode mnie.

Najsamwprzód pragnę podziękować za okazane zaufanie. Podczas procesu rekrutacyjnego usłyszałem tudzież przeczytałem wiele miłych słów, co mi pochlebia, zwłaszcza że często padały od niekwestionowanych piłkarskich autorytetów. Mam też nadzieję, że moja posługa będzie elementem zbliżenia teutońsko-sarmackiego.

Dziękuję Sławetnemu Vanderleiowi Bouboulina-à-la-Triste [tu już nie odważam się odmieniać] za dotychczasowe działanie i zbudowanie fundamentów zespołu. Co teraz będę na nich wylewać? Pokazuję i objaśniam.

Zespół. Zespół jest już radykalnie odmłodzony, sam w ostatnich dniach dokonałem ostatnich, przyznaję radykalnych cięć, pozbywając się zawodników, którzy nie rokowali w kontekście następnego mundialu, a nie wnosili zbyt wiele do drużyny. Mamy więc kilku weteranów na przyzwoitym, choć w stawce raczej średnim, poziomie, którzy wystąpią w roli nauczycieli dla młodzieży. Ta jest obiecująca, choć największym problemem zespołu jest zgranie. Jak wielkim - to pokaże najbliższy sezon. Jestem niemal pewien, że będą więc jeszcze konieczne korekty, być może nawet dość głębokie. Niektórzy, nawet bardzo zdolni, zawodnicy słabo dogadują się z resztą drużyny, co wpływać będzie zarówno na ich grę, jak i wyniki całego zespołu. Tu jest więc sporo do zrobienia.

Młodzież. Nie da się w x11 zbudować sensownej drużyny bez szkółki. Dlatego wróciłem do inwestowania w nią w pełnym zakresie. Efektów jestem spokojny o tyle, że kilku klasowych zawodników już udało się wcześniej znaleźć. Na pierwszy ogień szukamy zdolnego bramkarza, później będziemy uzupełniać dziury po wspomnianych wcześniej korektach związanych ze zgraniem zespołu.

Sparingi. Zagraliśmy sparing z Wandystanem i udało nam się zremisować 1-1. Umówmy się, towarzysze to drużyna z innej półki, trafiona taktyka zaprocentowała, mam nadzieję, że w sezonie będzie nas stać na kilka takich niespodzianek.

Cele. Gramy w pierwszej dywizji, czego się początkowo nie spodziewałem. Dlatego przed mundialem po pierwsze, intensywnie ogrywamy młodzież, po drugie, zgrywamy skład, po trzecie, szukamy optymalnej taktyki na grę z wielkimi mundialu. Cel krótkoterminowy to utrzymanie się w dywizji, bo nie będziemy grać z jakimiś patałachami. Choć sami na takie miano zasługujemy.
Trener Bouboulina-à-la-Triste na ostatnim mundialu powtórzył najlepszy teutoński wynik, czyli ćwierćfinał. Na dzień dzisiejszy na nic więcej nas nie stać. Podobnie będzie na kolejnych mistrzostwach. Ale za dwie edycje rozmowa będzie już zupełnie inna.

Jednocześnie zapytam, czy są PT Kolegom Trenerom znane zasady przyporządkowywania drużyn do dywizji w lidze a później grup na mundialu [koszyki etc.]? Robi to system czy admin?
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez leszcz 14 lut 2018, o 22:27

Teutonia zainaugurowała rozgrywki Ligi Mikroświatowej pokonując na wyjeździe egzotyczną Garapenię 0-1.

Trener gospodarzy zaspał na mecz, choć teutońskiemu sztabowi szkoleniowemu wiele to nie pomogło. - Cóż, płacimy frycowe za początki w tych rozgrywkach. Widzieliśmy, że trenera rywali nie ma na ławce, ale w ostatnich meczach robili taką taktyczną bialenię, że trudno było się połapać w kwestii ich domyślnego ustawienia, w jakim wyjdą na mecz – mówił trener Leszczyński.

Wystarczyła rozważna gra, by mocna kadrowo Garapenia zamiast ostrzeliwać bramkę teutońską, sama musiała przyjmować ciosy. Ostatecznie celu sięgnął jeden, kiedy w 72. minucie w sytuacji sam na sam spisał się Ermanno Parlato. Garapenię uratował świetnie dysponowany bramkarz i nieskuteczność reprezentantów Teutonii.
- Mamy spory materiał analityczny, który poddamy analizie – zapewnił trener Leszczyński.

Za tydzień gramy z Wandystanem pierwszy mecz w Srebrnym Rogu. W sparingu był remis, taki wynik bierzemy w ciemno.
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 2 mar 2018, o 21:08

Mogłem to wcześniej zrobić, ale jakoś o tym nie pomyślałem. Obecnie trwają wybory na Prezydenta MUP a spośród samorządów i krajów koronnych Sarmacji, nie zagłosowała tylko Teutonia. W chwili pisania tego postu obaj kandydaci mają równą liczbę głosów, także jeśli teutoński Delegat przeczyta tego posta przed godziną 12 dnia jutrzejszego, to zachęcam do głosowania ;).
зхао
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez NSdC 3 mar 2018, o 16:05

Panie prezesie długo już czekam na wyrównanie pensji z racji prowadzenia reprezentacji Teutonii. Odprawę już daruję.
(-) Nikodem Sedrovski de Canterville
Zarządca Auterry
były Trener reprezentacji Królestwa Teutonii
Menadżer SKSV Loardia Auterra
Mat rez.
NSdC
Królestwo Teutonii

Postprzez leszcz 5 kwi 2018, o 19:47

Choć ledwie wychynęliśmy za połowę sezonu, za nami mecze, które uznaję za rozstrzygające.

Pozwolę sobie przekleić ostatnią notkę prasową z x11 po ostatniej porażce 0-3 z Elderlandem [stąd brak polskich znaków]:

Ambitny, by nie powiedziec zuchwaly, plan trenera Leszczynskiego zakladal utrzymanie sie w wyzszej dywizji dzieki uniknieciu blamazu z potegami i ograniu Garapenii i Elderlandu.
Caly plan wlasnie wzial w leb.
Blamazu unikalismy, uleglismy tylko Sclavinii, ale Elderland sie postawil. Najpierw remis w Srebrnym, teraz porazka na wyjezdzie. Sromotna. Taka, która nie pozostawia watpliwosci.
Niestety, jestesmy najslabszym zespolem w tej klasie rozgrywkowej. Czas wiec porzucic zludzenia o utrzymaniu i skupic sie wylacznie na rozwoju.

Jak więc wspomniano porzucam nadzieję i jak dotąd stawialiśmy 40 proc. na wynik i 60 proc. na rozwój [żeby jednak się utrzymać w wyższej dywizji], teraz systematycznie udział rozwoju będzie się zwiększał. Szykujemy się na przyszłe mundiale.

Jednocześnie winszuję prezesowi/trenerowi Demollariemu wyboru na prezesa MUP. Mam nadzieję, że rozrusza skostniałe, zbiurokratyzowane towarzystwo.
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 5 kwi 2018, o 21:35

Dziękuję za raport JO Diuku. O wyniki proszę się nie martwić - Federacja w ogóle na nie nie patrzy (chociaż śledzi na bieżąco z wypiekami na twarzy :) ). Co tam gole i miejsce w tabeli... Rozwój młodzieży! Niech to będzie nasze najsłodsze zwycięstwo i najcenniejsze do zdobycia trofeum!

Obrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]