Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Poparcie dla nowego Księcia

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Czy wyraża Pan/Pani poparcie dla Roberta von Thorna jako Księcia i tytularnego suwerena Teutonii?

Ankieta wygasła 15 sty 2018, o 14:27

Tak
9
50%
Nie
6
33%
Nie wiem
3
17%

Liczba głosów : 18

Re: Poparcie dla nowego Księcia

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 sty 2018, o 22:56

Mysle że Misza bardzo trafnie to podsumował ;)
I już 18 głos oddany
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 16 sty 2018, o 05:27

A więc jednak — Kochamy Cię, Książę!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 16 sty 2018, o 11:04

Vladimir napisał(a):A więc jednak — Kochamy Cię, Książę!

Ale tak po Teutońsku.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez зхао 16 sty 2018, o 13:27

AJ Piastowski napisał(a):

Ale tak po Teutońsku.

Czy Prześwietny Hrabia może przybliżyć?
зхао

Postprzez Vladimir 16 sty 2018, o 17:23

Zhao napisał(a):
AJ Piastowski napisał(a):

Ale tak po Teutońsku.

Czy Prześwietny Hrabia może przybliżyć?

Áen iv'lovi tu, Hertsog!
Obrazek
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 16 sty 2018, o 18:32

Kongrak Teutonie mith úrs Hertsog ijm. xD
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 16 sty 2018, o 21:48

Drodzy,

serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wypełnili ankietę. Mimo kilku nieścisłości jakie wynikły w czasie trwania sondy, wierzę, że wyniki rzetelnie wskazują na stopień poparcia dla JKM Roberta Fryderyka wśród Teutończyków.

Nim przejdę do analizy wyniku, pragnę wyjaśnić kilka nieścisłości, jakie pojawiały się w trakcie jej trwania i niejako moja odpowiedź na pojawiające się głosy. Poprosiłem o szczerą ocenę i opinię na temat poparcia dla nowego księcia. Nie uważam, że to źle, gdy ktoś traktuje tę sytuację jak „tabula rasa”, czy też „udziela kredytu zaufania”. Szanuję i akceptuję, że taką decyzję podjęliście i z pewnością jest przejawem zdroworozsądkowego spojrzenia na sytuację, jednakże nieco krzywo patrzyłem na to, iż wyraz tej opinii formułowany był jako apel do innych – zróbcie tak samo. Jako iż zależało mi na tym, by ankieta oddała przede wszystkim odczucia Teutończyków, nie chciałem, aby decyzja była podejmowana na bazie apelu lub prośby o konkretne podejście. To nie wybory, politycznego zysku nikt nie będzie miał z wygranej konkretnej opcji.

Opacznie ankieta została też potraktowana, przez Torkana i niektórych gości z zagranicy. Nie. To nie było ukryte pytanie o niepodległość.

Niemniej – każda złożone uzasadnienie było równie cenne co i głos w samej ankiecie. Dzięki temu nie mamy suchych wyników, lecz także konkretne i solidne uargumentowanie części z głosów. I tu serdeczne podziękowanie za każdy głos w dyskusji, nawet jeśli momentami zbiegła ona na niekoniecznie korzystne tory. Chciałbym zauważyć, że w tej ankiecie każda opcja była dobra i przedstawiała konkretne podejście. Nawet najmniej popularne „Nie wiem” oznaczyło tyle, co pozycję zachowawczą, bez zbędnych wiwatów, zobaczymy co z tego będzie.

Dokładnie połowa Teutończyków zapowiedziała swoje poparcie dla Księcia Roberta Fryderyka. Jedna trzecia opowiedziała się znacząco przeciw, natomiast 3 osoby wyraziło postawę zachowawczą. Uznaję więc, że generalnie Robert Fryderyk, tuż po elekcji, ma umiarkowane poparcie wśród Teutończyków, co też będzie oficjalnie przeze mnie reprezentowane.

Nie zapominam jednak o bardzo sporej grupie osób, która opowiedziała się zupełnie inaczej i mam nadzieję, że Książe też nigdy o niej nie zapomni. Z mojej strony apeluję i zachęcam do spokojnego obserwowania sytuacji. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, póki rządy dopiero się zaczęły i zobaczmy co JKM Robert Fryderyk ma nam do zaoferowania. Jak pewnie większość z Was wie, mnie również ten wybór, delikatnie rzecz ujmując, nie nastraja optymistycznie. I tak jak ja, mimo obaw, z nadzieją sytuację obserwuję, o to samo i Was proszę.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Juarez 16 sty 2018, o 22:03

Vladimir napisał(a):Áen iv'lovi tu, Hertsog!

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):Kongrak Teutonie mith úrs Hertsog ijm. xD

Ten iv'empeli sa vi úren Hunten ik úrn Her. Óg iv'erdi úre Schmake for reht Teuton!
Obrazek
Książę Monderii, Przywódca Thornmáku, Redaktor Naczelny Gazety Teutońskiej.
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 17 sty 2018, o 07:06

Vi úren Hunten ik úrs Kong o ik úrs Hertsog?
Obrazek
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 17 sty 2018, o 07:42

Uprzejmie dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w ankiecie. Fantastycznie ona Was zaktywizowała i pozwoliła na ciekawą rozmowę. A to zawsze, niezależnie od tematu, wielka wartość dodana dla naszego społeczeństwa. Dlatego dziękuję Jego Królewskiej Mości za jej zorganizowanie, i choć różnie można fakt jej pojawienia się oceniać, słowa wszak to tylko słowa, to doceniam i na pewno nie zapomnę.

Chcę jednak odnieść się do jednego zdania wypowiedzianego w podsumowaniu przez Króla, i skonfrontować z jedną z wypowiedzi, które w tym wątku padły. Bez komentarzy, bez uwag, bez analiz. Ot suche fakty. Jak na Euronews.

anglov napisał(a):Jedna trzecia opowiedziała się znacząco przeciw, [...]

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):Uważam, że nowy książę to dobry wybór zarówno dla Sarmatów - naszych przyjaciół zza wirtualnej granicy - jak i dla nas, Teutończyków. [...] Gdybym był Sarmatą, obecnie panujący prawdopodobnie zostałby moim kandydatem pierwszej bądź drugiej preferencji. [...] Jednocześnie muszę zaznaczyć, że w ankiecie zagłosowałem przeciwko. Nie chcę, aby tytuł suwerena Teutonii dzierżył zarówno JXM Robert Fryderyk, jak i jakikolwiek inny sarmacki monarcha.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]