Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Teutonia nie gościem (z Poparcie dla nowego Księcia)

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Teutonia gościem (z Poparcie dla nowego Księcia)

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 10 sty 2018, o 19:55

Wasza Królewska Mość,

Nie zgadzam się. Pozostawanie w strukturach Księstwa daje bardzo duże obopólne korzyści zarówno dla Księstwa i Królestwa.

Odmienne zdanie WKM mnie w pewnym sensie cieszy - różnica poglądów i wyrażanie jej w cywilizowanej formie jest tym, czego Teutonii od dawna brakuje. Zgadzam się z WKM o tyle, że pozostawanie w Księstwie jest dla nas względnie bezpieczne - niepodległość, a tym samym większa rozpoznawalność w mikroświecie za cenę rezygnacji z sarmackich systemów oraz, nie oszukujmy się, chwitliwego i częstokroć napędzającego aktywność tematu grodziskich ciemiężców jest po prostu grą szalenie ryzykowną, w której możemy dużo wygrać lub jeszcze więcej przegrać. Stąd Naród teutoński - jako rozważny, zachowawczy i miłujący ład - pewnie nieprędko się na ten krok zdecyduje i nadal będzie pozostawał on wyjściem ostatecznym.

Wasza Książęca Mość,

oczywiście, wielokrotnie to rozważałem. Obywatelstwo Księstwa posiadałem już w przeszłości (niemniej nie mógłbym skorzystać z uproszczonej ścieżki przywrócenia, bowiem zostało mi ono odebrane na wniosek sejmu przez poprzednika WXM we wrześniu 2014 roku). Jednocześnie - zdając sobie sprawę z własnych niedoskonałości - zawsze postrzegałem siebie jednak jako człowieka honorowego o stabilnym systemie wartości. Trudno mi orzec, czy byłbym w stanie, nawet w ramach czysto symbolicznego gestu, przysiąc, że dobro Księstwa będzie dla mnie najważniejsze, jeśli w istocie już teraz wiem, iż kieruję się wyłącznie dobrem Królestwa Teutonii, a interes sarmacki nie ma dla mnie choćby czwartorzędnego znaczenia. Proszę nie odebrać mnie źle i nie postrzegać tych słów jako ataku na Księstwo czy osobę Waszej Książęcej Mości - chcę grać w otwarte karty i być z WXM maksymalnie szczery. Cieszy mnie ta deklaracja i obiecuję jeszcze raz sprawę przemyśleć, niemniej obecnie większe nadzieje pokładam w będących efektem rozmów o wspólnej, teutońsko-sarmackiej przyszłości stosownych zmianach prawnych, które pozwolą mi nabyć przynajmniej część praw publicznych w Królestwie.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Tomasz von Habsburg 10 sty 2018, o 20:01

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):[...] a interes sarmacki nie ma dla mnie choćby czwartorzędnego znaczenia.

Jakie znaczenie ma dla Waszej Ekscelencji drugie v-państwo, którego Wasza Ekscelencja obywatelstwo posiada?

(-) Tomasz von Habsburg

Re: Teutonia nie gościem (z Poparcie dla nowego Księcia)

Postprzez Gauleiter Kakulski 10 sty 2018, o 21:16

To w Waszym, Sarmatów, interesie jest przygotowanie dla Teutonii oferty korzystnej, najlepiej zrównującej status Teutonii w strukturach wspólnego, zdecentralizowanego państwa ze statusem samej Sarmacji, tak, aby dumny Naród teutoński w swojej wspaniałomyślności rozważył sens dalszego uczestniczenia w rozwijaniu projektu "Księstwo Sarmacji". Ja co do tego sensu mam coraz większe wątpliwości. I nie tylko ja.

Dobry troll, szanuję.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Aleksander Damian 10 sty 2018, o 21:24

Czyżby Szlachetny Pan chciał Królestwo Teutonii wyprowadzić z Sarmacji...
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 10 sty 2018, o 21:35

Tomasz von Habsburg napisał(a):Jakie znaczenie ma dla Waszej Ekscelencji drugie v-państwo, którego Wasza Ekscelencja obywatelstwo posiada?

Inaczej niż w przypadku Sarmacji, której Teutonia jest częścią, nie widzę tu potrzeby jakiegoś szeregowania. Staram się możliwie mocno rozdzielać aktywność w Dreamlandzie i Teutonii. W żadnym z tych państw nie pełnię istotnych funkcji publicznych, stąd nie dostrzegam zagrożenia jakimś konfliktem interesów, w którym musiałbym cokolwiek wartościować. Jeśli bym pełnił, to pozostawałbym lojalny wobec państwa, którego urząd piastuję, co zaznaczałem publicznie na przestrzeni ostatnich lat już kilkukrotnie. Zaznaczałem również wiele razy, iż w przypadku uzyskania przez Teutonię formalnej niepodległości i tym samym zrównania prawnego statusu obywatelstwa dreamlandzkiego i teutońskiego zrzeknę się tego pierwszego. Nie owijam w bawełnę i nie unikałem nigdy odpowiedzi na tego typu pytania. Uważam, że jestem pod tym względem wobec wszystkich w porządku.

Moja aktywność w Dreamlandzie w ostatnim czasie i tak jest raczej minimalna - zasoby wolnego czasu nie pozwalają mi na równoczesne zaangażowanie w dwóch państwach. Po spełnieniu w bieżącym miesiącu pewnej związanej z dreamlandzką Koroną przysługi, o którą prosiła mnie Jej Królewska Mość (notabene również Teutonka) ograniczę się głównie do aktywności w Księstwie Skytji - moim i mojej rodziny dziedzicznym lennie - analogicznie jak inny Teutończyk, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, w rządzonym przez siebie Księstwie Monderii.

Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 10 sty 2018, o 21:40

Cóż, wbrew wyobrażeniom niektórych osób - niewątpliwie to nie jest i nie będzie tak, że robi się nam wielką łaskę i mamy ją jeszcze jakoś odpracowywać. Sarmacja ma taki sam interes jak Teutonia w tworzeniu jednego organizmu. Natomiast warto przypomnieć, że w interesie Teutonii jest robić interesy. I chyba nikt, kto ma choć trochę rozsądku, nie dziwi się tym, że interesują nas właśnie nasze interesy. Niemniej podziwiam, że jeszcze nawet nie doszło do koronacji, a pojawiają się już klakierzy chętni stosować antyteutońską retorykę. Pytanie jedynie czy na niej się coś u nowego Księcia ugra. Czas pokaże.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 10 sty 2018, o 23:22

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):
Tymczasem wśród obecnie aktywnych obywateli Królestwa ostatnią osobą, która zaczynając zabawę z mikronacjami przybyła do Księstwa i zamieszkała w Teutonii, nie będąc tym samym imigrantem z innych mikronacji, samorządów czy osobą ściągniętą do Królestwa przez któregoś z Teutończyków (bo wówczas trudno mówić tu o zasłudze Sarmacji), jest przybyły w 2014 roku Adam Jerzy Piastowski. Wnioski nasuwają się same i powinny one być dla Sarmacji co najmniej niepokojące.

A skąd to wykopalisko pochodzi? Nie, żebym się z nim nie zgadzał, ale jestem zaskoczony, że ktoś to potrafił wyciągnąć w dyskusji... Czytając Twoja słowa, zanim doszedłem do swojego nazwiska, pojawił się na mojej twarzy delikatny uśmieszek, bo również wiedziałem, że chodzi o mnie ;) Smutne to i prawdziwe zarazem.

Honor i duma podpowiadają mi, że rozważania i argumenty zawarte w dyskusji i proklamowane przez VATa, Kaxia, Torkana i Anglova są... SŁUSZNE i mają rację bytu. Na pewno powinny skłaniać do refleksji. Nie sposób jednak zrywać się do przedwczesnych wybuchów anty Sarmackich jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego Księcia KS. Wciąż uważam, że powinniśmy rozliczać się za jakiś czas, przynajmniej ze słów, które padły w kampanii.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez piwniczak 10 sty 2018, o 23:34

Teutonia dobrem, nie towarem!
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez anglov 11 sty 2018, o 00:17

AJ Piastowski napisał(a):Honor i duma podpowiadają mi, że rozważania i argumenty zawarte w dyskusji i proklamowane przez VATa, Kaxia, Torkana i Anglova są... SŁUSZNE i mają rację bytu. Na pewno powinny skłaniać do refleksji.

Żeby nie było – ja argumentu żadnego nie użyłem. Gdy pojawiła się teza jakoby uczestnictwo w Księstwie nic nie dawało, stwierdziłem że to nie prawda. Stwierdziłem że przynosi obopólne dobre korzyści. Tak samo, nie spodobało mi się sposób w jaki Diuk Leszczyński odnosi się do sprawy tej ankiety. Ja zaczynam rozumieć to jakoby Diukowi było smutno. Bo martwi się o ojczyznę.

Przyznam, że początkowo ostatnią wiadomość Diuka odczytałem nieco inaczej, stąd moja ostrzejsza reakcja, być może przesadzona. Wciąż jednak tego rodzaju retroryka mi nie odpowiada. Zwłaszcza że cały czas nie dowiedziałem się co konkretnie Diuka mierzi.

Wątek wydzieliłem ze względu na to iż dyskusja zmierzała w zdecydowanie złe tory, odmienne od pierwotnego założenia.

Zaś co do bycia antysarmackim… Mam jednak nadzieję, że żaden z Teutończyków takim nie jest. Nie każdy musi być sarmackim patriotą, ale jakby nie patrzeć, podkopywanie Sarmacji, to też i podkopywanie Teutonii. I na to wszystkich też uczulam.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 11 sty 2018, o 11:18

Wasza Królewska Mość,

nigdzie nie napisałem, że uczestnictwo w Księstwie nic nam nie daje. Na samym początku pierwszego akapitu wiadomości, do której WKM się odnosi, zaznaczyłem, że wciąż tu jesteśmy, bo nam się to opłaca. Potem stwierdziłem, przywołując odpowiednie dane demograficzne, że wysiłek ponoszony przez Teutończyków we wspólnym budowaniu największej polskiej mikronacji powinien przynosić jednak zdecydowanie większe korzyści. Jeśli z różnych powodów nie przynosi, to Księstwo powinno nas w inny sposób przekonać na o swojej atrakcyjności. Najlepiej zaczynając traktować Teutonię jako w pełni równorzędnego sobie partnera.

Królestwo Teutonii

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum