Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Elekcja] Biuro kandydata Sereusa von Ahabejża

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

[Elekcja] Biuro kandydata Sereusa von Ahabejża

Postprzez Sereus von Ahabejż 2 sty 2018, o 14:49

Wasza Królewska Wysokość!
Teutończycy!

Gdybym chciał mydlić Wam oczy mieniłbym się Teutończykiem. Mienię się jednak Sclavińczykiem i wierzę, że uszanujecie moją szczerość. I wierzę również, że jako wierny mieszkaniec i obywatel Teutonii mogę zaoferować Wam coś dobrego.

Obrazek

Przybyłem do Was, jeszcze w 2013 skuszony famą o kultywowaniu historii i tradycji. I z tym właśnie kojarzy mi się ta ziemia. Z zamkami, tajemniczymi świątyniami i mrocznymi lasami. I bardzo cieszyć się będę, jeśli będę mógł przyłożyć dłoń do Waszego rozwoju.

Staję przed Wami chcąc wysłuchać Waszych potrzeb. Część z nich znam, część podejrzewam. Chciałbym, żebyście wyszli zza zasłony kpiarstwa, jakie tylko Wy potraficie rozwiesić i powiedzcie o tym czego oczekiwalibyście od przyszłego księcia.

Książę, jak pamiętacie, nie ma wielkich kompetencji w polityce wewnętrznej. Nie chciałbym jednak być postrzegany jako niezainteresowany losem części składowych Księstwa.Za to pragnę powołać osoby stojące na czele prowincji do Rady która miałaby wpływ zarówno na politykę Księstwa - będą na niej poruszane choćby sympatie i antypatie prowincji - jak i sprawy wewnętrzne.

Teutończyk Torkan Ingawaar zadał kolejny raz pytanie o niepodległość, na które odpowiedziałem mu w ogólnodostępnym wątku. Nie chcę więc zaśmiecać tego miejsca powtórzeniem mojego stanowiska, które sprowadza się do "Wolałbym nie, ale jeśli się uprzecie to nie przypnę Was do komputera".

Zależy mi jednak na odpowiedzi, co kryje się za ową mantrą niepodległości Teutonii. Bo przecież powody są nieco głębsze niż "bo tak". I może dobrze by było o tym porozmawiać.

Chciałbym panować nadając Przywileje - to jest prawa, często niezależne od Sejmu i Rządu. Takie które pozwolą nadać waszym krainom rys indywidualizmu.

• Przywilej nadania obywatelstwa Teutonii niezależnie od obywatelstwa Sarmackiego (można go realizować także poprzez niezbędne poparcie przez wybraną przez Was osobę, gdy mieszkaniec stara się obywatelstwo będąc na terenie Królestwa Teutonii);
  • Przywilej ustanawiania świąt państwowych, które mają bezpośredni wpływ na kalendarz ogólny;
  • Nakaz stosowania wyłącznie wybranej przez Was tytulatury na terenie Królestwa.

Ta krótka lista to mój początkowy wkład w propozycję renegocjacji stosunków między Księstwem, a Królestwem. Bardzo chciałbym usłyszeć i Wasze propozycje.

Pozdrawiam Was
||Wicehrabia Sereus, Ordynat Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: [Elekcja] Biuro kandydata Sereusa von Ahabejża

Postprzez Vladimir 2 sty 2018, o 15:08

Sereus von Ahabejż napisał(a):
  • Przywilej nadania obywatelstwa Teutonii niezależnie od obywatelstwa Sarmackiego (można go realizować także poprzez niezbędne poparcie przez wybraną przez Was osobę, gdy mieszkaniec stara się obywatelstwo będąc na terenie Królestwa Teutonii);
  • Przywilej ustanawiania świąt państwowych, które mają bezpośredni wpływ na kalendarz ogólny;
  • Nakaz stosowania wyłącznie wybranej przez Was tytulatury na terenie Królestwa.

Chyba wywindowałeś się na wyższe miejsce w moich preferencjach, ale nakaz brzmi bardzo źle.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 2 sty 2018, o 16:15

Przywilej nadania obywatelstwa Teutonii niezależnie od obywatelstwa Sarmackiego (można go realizować także poprzez niezbędne poparcie przez wybraną przez Was osobę, gdy mieszkaniec stara się obywatelstwo będąc na terenie Królestwa Teutonii);

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem ten punkt, ale pragnę zwrócić uwagę pretendenta na fakt, iż obecne regulacje również pozwalają na uzyskanie obywatelstwa teutońskiego przez osoby niebędące obywatelami Sarmacji (sam korzystam z takiej możliwości), a nawet, jakby takich regulacji nie było, to nie za bardzo wiem, jaką rolę miałby w ich wprowadzeniu odegrać sarmacki książę, skoro nadawanie obywatelstw prowincji nie jest jego prerogatywą, a zmiany prawa lokalnego w tym zakresie nie wymagają jego zgody czy też "przywileju".
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Sereus von Ahabejż 2 sty 2018, o 17:03

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ napisał(a):
Przywilej nadania obywatelstwa Teutonii niezależnie od obywatelstwa Sarmackiego (można go realizować także poprzez niezbędne poparcie przez wybraną przez Was osobę, gdy mieszkaniec stara się obywatelstwo będąc na terenie Królestwa Teutonii);

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem ten punkt, ale pragnę zwrócić uwagę pretendenta na fakt, iż obecne regulacje również pozwalają na uzyskanie obywatelstwa teutońskiego przez osoby niebędące obywatelami Sarmacji (sam korzystam z takiej możliwości), a nawet, jakby takich regulacji nie było, to nie za bardzo wiem, jaką rolę miałby w ich wprowadzeniu odegrać sarmacki książę, skoro nadawanie obywatelstw prowincji nie jest jego prerogatywą, a zmiany prawa lokalnego w tym zakresie nie wymagają jego zgody czy też "przywileju".

Czytajcie a znajdziecie ;)

Być może wyraziłem się niejasno - miałem na myśli głównie sytuacje w których osoba jest mieszkańcem Teutonii i występuje o obywatelstwo Sarmackie. I możliwość zawetowania decyzji przez Króla Teutonii.

Lub też na odwrót - uważam, że intrygującym by było zróżnicowanie prawa do uzyskania obywatelstwa Sarmackiego w zależności od prowincji, tak by oddawało to lokalny charakter. Wskazuję też możliwość jaką taki przywilej może mieć formę, niezależną od bezpośrednich uregulowań prawnych.
||Wicehrabia Sereus, Ordynat Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 2 sty 2018, o 21:39

Przyznam że faktycznie udało się panu Przyciągnąć moją uwagę. Powiem ogólnikowo że ciekawie przestawiacie pewne kwestie. Na uwagę zasługuje sposób narracji; nie mniej każdego kandydata traktuję jak Wilka w owczej skórze.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]