Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Chram Dawnych Bogów

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Chram Dawnych Bogów

Postprzez Sereus von Ahabejż 21 lis 2017, o 00:57

Wprawdzie jeszcze nie wszystko jest wykonane, ale chciałem Państwa zapoznać z wstępną wizualizacją Chramu. Postanowiłem oprzeć się tu na swoistej trójcy (czwórcy). Nie chcę też realizować bezmyślnie tego co wiemy ze źródeł. Nieco upłynęło czasu od tamtych epok.

Na razie gotowa jest główna bryła budynku, do zaprojektowania pozostał gaj dookoła budowli, ogrodzenie i budynki klasztorno-szkolne.

Obrazek
Główne wejście znajduje się od strony południowej.

Obrazek
Jak widać, główna nawa jest w stanie pomieścić całkiem sporo osób i jest dobrze oświetlona.

Obrazek
W centrum znajduje się niebiański ołtarz Kostroboga i Syleny. Na wzór księżyca, zbudowany z kryształu, a na jego szczycie znajduje się Latarnia Bogów. Sygnał dla wszelkich duchów, że oto odradza się dawna religia.

Obrazek
Oto prosta Nawa Żaretnika. Jako bóg życia i słońca w swojej nawie posiada odpowiednie emblematy oraz swoje ukochane kwiaty - słoneczniki.

Obrazek
W mrocznej Nawie Kościeja. Widać jedno z jego wyobrażeń ubrane w kolczugę. Na słupach znajdują się jego podobizny. A żarzące się pochodnie dają tylko poświatę, miast światła.

W Nawie Żaretnika znajdują się relikwie odnalezione na dawnych jego chramach. W Święto Pochówku, przesilenia zimowego relikwie te będą symbolicznie przenoszone do skrzyń w Nawie Kościeja. A w Święto Narodzin, w równonoc wiosenną relikwie w uroczystej procesji trafią z powrotem do Nawy Żaretnika.

Do tego dodaję dwa widoki z zewnątrz:
Obrazek
Obrazek

Szczegónie ostatni widok powinien kojarzyć się Wam z symbolem, który pokazuję poniżej, a który postanowiłem wybrać jako najadekwatniejszy dla Odrodzenia.

Obrazek
||Wicehrabia Sereus von Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Chram Dawnych Bogów

Postprzez Sławomir 21 lis 2017, o 22:13

Powiem szczerze że bardzo mi się podoba taka wersja. Jest sporo ciekawych rozwiązań i forma stylizacji budowli jest...w dechę :) Coś czuję że to przedsięwzięcie będzie niezłym strzałem w 10-tkę.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Poprzednia strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]