Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kartografia KT

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Kartografia KT

Postprzez AJ Piastowski 10 wrz 2017, o 10:45

Przy okazji, jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek źródła nawet piśmienne, gdzie będą informację tego typu, które powyżej umieścił Sławek to też poproszę.

No i jeśli ktoś ma cokolwiek nt. Loardii, to też poproszę. Wczoraj od Króla udało mi się uzyskać taką oto mapkę:
Loardia

Przyznam jednak, że bardzo słabo to wygląda z punktu widzenia kartografii. Żadnych nazw, rzek, gór itd... Troszkę lepiej jeśli chodzi o Nową Teutonię, ale nie wiele.
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 10 wrz 2017, o 11:10

AJ Piastowski napisał(a):Przy okazji, jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek źródła nawet piśmienne, gdzie będą informację tego typu, które powyżej umieścił Sławek to też poproszę. [...]

Jeśli się nie mylę, z dawną Loardią związany był JO Avril von Levengothon. Może on ma więcej materiałów.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Sławomir 4 lis 2017, o 23:18

Jak tylko dam radę to wrzucę tu mapkę Loardii z rzekami i lasami itp. Sporo przeglądałem mapy sąsiadów na południu, i mam już wstępną koncepcję topografii itp.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 5 lis 2017, o 14:29

Czekam z niecierpliwością, bo nie wiem w co mam ręce włożyć :P
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sławomir 5 lis 2017, o 15:56

To może Adam zacznijmy od Nowej Teutonii. Bo mamy już mapę tylko trzeba z Vladkiem pogadać o nazwach rzek i całej reszcie... Będzie nam łatwiej i sprawniej to zrobić ;)

A tu jest wersja z nazwami tak jak Autor opisał, jak coś pomyliłem to do poprawki. Jak nie to mam kilka miejsc do opisania. I oznaczenia tak jak w przypadku mapy Tauzeni, ja zawsze optuje za dodatkowymi miejscami i nazwami. To się potem przydaje do pisania lepszej narracji. A i wizualnie jest ciekawej... A propos czy na NT są lenna ? jak tak to jakie i gdzie ? Dodał bym jeszcze parę nazw geograficznych i nazw móż co do okola. Dodał nazwy wysp tych małych tzw. Korony
I coś tam jeszcze sie znajdzie w trakcie opisywania. nowe osady i rzeki, lasy i góry, cyple i półwyspy itp, może jakieś pojezierze...
Załączniki

mapa Monia.jpg
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel